Спонсор запису:
Перший крок створення професійного автономного блога – замовити хостинг у професіоналів.
У попередньому записі було згадано, що саме кількість окремо встановлених блогів є чи не найбільш адекватним показником зрілості блогосфери. Спробую більш грунтовно пояснити своє твердження.
Коли я покинув «насиджене місце» серед користувачів ЖЖ і сконцентрувався на створенні окремо встановленого блогу, основною причиною став не тільки і не стільки той факт, що LiveJournal продався російському СУПові. Ця звістка, хоч і посилила моє бажання «піти» – та все ж не була вирішальною.
Вирішальною стала відповідь на запитання: «Що я хочу отримати від блогу? Навіщо взагалі я витрачаю на це час?» Саме ця відповідь спонукала мене нарешті серйозно взятися до справи, зареєструвати домен, купити хостінг і почати розбиратися у премудростях html та php.
Не сперечатимусь – для того, щоб досягнути успіху, слід бути трішки фанатиком і щиро любити свою справу. Це лише на перший погляд інвестиції для влиття у блогосферу дуже низькі. Насправді ж створення (а потім найважче – підтримка) окремо встановленого блогу, вимагає найбільш цінних ресурсів – часу та зусиль. Але ці ресурси не пропадають безслідно – ви інвестуєте їх у створення чогось такого, що не зникне через бажання власника безкоштовної платформи, не модеруватиметься за не завжди логічними правилами, не залежатиме від чужих думок і зрештою – належатиме саме Вам, а не гіганському блогохолдингу, де мешкають сотні тисяч таких, як ви. Інвестуючи у окремо встановлений блог – ви створюєте ресурс, який працюватиме на вас у довгостроковій перспективі, незалежно від політичних перепетій та чиїхось настроїв.
Повірте, якщо ви вже довели свою відданість блогосфері, провівши рік (а то й довше) на безкоштовних платформах, і при цьому хоча б кілька разів задумувалися, яким чином ваша праця може принести користь не лише вам та найближчим друзям, але й іншим людям – тоді standalone-блог – ваш вибір.
Але є ще одна принципова риса окремо встановленого блогу – зазвичай він набагато активніший, ніж блог на безкоштовній платформі. Та це й не дивно, адже людина, яка заплатила за хостінг, домен та потратила час на налаштування cms-двигуна вочевидь, має серйозні наміри щодо свого проекту. І вона точно не покине його через місяць після запуску.
Звісно, standalone-блоги також «гинуть» під тиском тих чи інших обставин. Але відсоток активних блогерів серед окремо встановлених двигунів куди вищий, ніж у тому ж Live Internet чи ЖЖ, де користувачі часто створюють журнал, щоб опублікувати там один чи два записи і забути про нього назавжди. А «осиротілий» блог так і лежатиме серед подібних на нього «трупиків», аж поки суворий модератор не знищить його остаточно. Звісно, я дещо перебільшую. Але в загальному ситуація виглядає саме так.
Окремо встановлений блог для мене – це своєрідний довгостроковий механізм, який працює на автора. Блогер, який віддає пріоритет довгостроковим цілям і мислить широкими часовими категоріями – обов’язково рано чи пізно прийде до необхідності створення окремо встановленого блогу.
Сподіваюся, ви також вже думаєте про це!
P.S.: Окрім того, у standalome-блогу куди більше можливостей. Але про це – у наступних постах.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Як визначити, що вам потрібен саме автономний блог, а не блог на безкоштовному сервісі (хостингу) | Українська блогосфера ()
Pingback:Чому автономні блоги до сих пір залишаються актуальними | Українська блогосфера ()