• Marek

  Як на людину, котра слабо орієнтується у феномнах “блогу” і тим більше його (блогу) розповсюдження, досить сміливе зауваження… Цікаво було б дізнатися у чому полягає “українськість” блогосфери, і де ті критерії, коли блогосфера перестає бути українською, а стає російською, англійської і т.д. Сумніваюся, що основне питання тут мовне…

  Автору дякую за те, що наштовхнув на роздуми…))

 • О-о-о-о!!! Це питання далеко не одного поста. Як на мене – насамперед мовне! Але я усвідомлюю, що різні блогери сповідують різні підходи, а моє твердження без наведення конкретних аргументів звучить занадто голослівно. Думаю, найближчим часом обгрунтую свою думку у публікації. Відповідні напрацювання уже є!
  І дякую за перший комент! Він для мене найважливіший!

 • g_i

  все ж я не згоден шо в нас є блогосфера…

  тобто це як із соціумом: є особистості, але нема суспільства)
  є окремі блоги, НЕМА БЛОГОСФЕРИ:)

 • Іноді у мене складається враження, що для виникнення повноцінної блогосфери нам заважає українська ментальність: “моя хата з краю”… Блогосфера передбачає взаємодію (звучить майже як у тому фільмі: “В” – означає “Вендетта”). 😉
  Але рано чи пізно це станеться! Навіть Яндекс визнав, що українські блогери в середньому активніші за російських. Ох, цю б активність та у путні проекти!

 • g_i

  а я все-таки вважаю, що для виникнення повноцінної блогосфери нам потрібні БЛОГИ:)))

  бажано – стенд-елоуни..

 • тут ми з тобою сходимося в думках 🙂 Тільки одна поправка – нам потрібні УКРАЇНСЬКІ блоги. А дуже значна частина того, що з”являється сьогодні на території України, більше схожа на додаток до рунету.

  І конструктивна дискусія! Тільки у суперечці народжується її величність ІСТИНА.

 • g_i

  та потрібні українські… але з ними набагато важче: і аудиторія, і розкрутка, і заробіток на блозі..

 • наразі про розкрутку і заробіток думаю менш за все. Буде українська блогосфера – з”являться і всі її атрибути. А хто ж її формуватиме, якщо не активісти-волонтери? 😉

 • Розкрутка українських важче? Не смішіть мене. Та якщо ввімкнути в Google пошук тільки на українській, то я попадаю на перші місця вже на купу запитів. Щодо аудиторії — цілком згоден. Але що я вам скажу. Хочете мати велику аудиторію — пишіть англійською. Або мандаринською :).

 • Тарасе, під розкруткою в першу чергу малася на увазі кількість трафіку, яку можливо залучити на блог. Толку з того, що я вийду по десяти запитах у топ гугла, якщо ці запити ніхто (або майже ніхто) не вводить. Але, тим не менше, кількість української мови (та запитів на ній) в інтернеті продовжує зростати. Тому будемо сподіватися, що через деякий час такі поняття як “високочастотник” будуть вживатися і стосовно української мови. 😉

 • Є якись український блог, який відвідують 1000 і більше людей в день?

 • Максим, залежить від того, що ти розумієш під українським блогом. Якщо маються на увазі блоги українською мовою – то таких немає, або ж їх дуже мало… Є блоги, на які заходить і до 3000 людей в день, але не постійно…

 • Pingback: 4 роки | Українська блогосфера()


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.