У двох попередніх постах: «Переваги standalone-блогу» та «Навіщо морочити голову, створюючи standalone-блог?» – йшлося про переваги окремо встановленого блогу над особистими щоденниками на безплатних платформах, на зразок LJ, Blogger чи WordPress.com. Втім, це зовсім не означає, що безкоштовні сервіси для ведення блогів не приносять ніякої користі. Адже якби таких платформ не існувало – блоги не стали б настільки популярними, як зараз.
У свій час блогосфера перетворилася на надпотужне явище тільки тому, що кожен бажаючий міг без жодних технічних навичок та знання мов програмування створити власний блог. І що найголовніше – це не коштувало йому ані копійки. Щоправда, цей блог не був його власністю у повному розумінні. Він належав Інтернет-корпораціям, які створили і підримували платформу. Втім, авторів це мало хвилювало. Вони отримували справжній кайф вже від усвідомлення того факту, що тепер їхні думки зможуть прочитати десятки і сотні інших людей, а їхні творіння потраплять у Інтернет.
У більшості – захоплення швидко спадало, а щоденна публікація нового контенту перетворювалося спершу на щотижневу, потім – щомісячну і т. п.. Зрештою – блог поволі згасав і губився у неосяжних архівах світової мережі. А можливо – гинув під нещадною рукою адміністратора проекту.
Проте, завжди знаходилися одиниці, які з часом ще більше захоплювалися можливостями нового феномену. Їхні блоги перетворювалися на поважні тематичні ресурси, кількість читачів зростала до сотень і навіть тисяч. Тому рано чи пізно автори починали усвідомлювали необхідність створення окремо встановленого блогу і перетворювали свій ресурс на самостійну одиницю.
Якби у свій час не з’явилося попсових Live Journal та Live Internet з їхніми френдстрічками та інтуїтивно-зрозумілою навігаційною панеллю – то сьогодні не було б і Вордпреса чи Друпала на власному хостингу.
Закони блогосфери схожі на закони художньої літератури!
На планеті Земля друкується дуже багато найрізноманітніших книг. Проте тільки одна зі ста стає бестселером, і тільки одна із мільйона – класикою. Для того, щоб бути життєздатною, література повинна мати своєрідний «книжковий запас».
Кожна елітна книга повинна врівноважуватися певною кількістю так званої «жовтої» літератури. Ми на власному прикладі можемо спостерігати, що, трапляється, коли письменники намагаються продукувати лише елітну літературу. Коли полиці у книжкових магазинах завалені російськими детективами, фантастикою та любовними романами, а із українських – на полицях можна знайти тільки книги Андруховича, Іздрика, Забужко та ще кількох елітних авторів.
Ви не зобов’язані читати масову літературу. Але для літератури її наявність – це обов’язковий атрибут. Інакше вона «захворіє» і «загине».
З блогами – ідентична ситуація! Ніхто не змушує вас йти на ЖЖ і заводити там особистий щоденник. Ніхто не в праві змусити вас навіть читати те, про що там пишуть (а даремно – часом трапляються дуже достойні автори). Але для блогосфери у цілому наявність блогів на безкоштовних платформах просто необхідна. Інакше як авторам, які лише пробують себе у новій сфері, дізнатися, що це їхнє покликання і справа всього їхнього життя?
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Mehanik » Нова адреса ()