Знаєте, чому китайці розвиваються настільки швидкими темпами, що їх починають остерігатися навіть Сполучені Штати та інші провідні країни? Вони вміють копіювати! Вони беруть дієву світову бізнес-практику, впроваджують у своїх корпораціях і вже за півроку-рік отримують результати від передового інструментарію і технологій, до яких країни із розвинутою економікою доходили десятиліттями.
Розумне копіювання – це один із найпотужніших інструментів розвитку. Не дарма ж говорять: «Не варто заново винаходити велосипед».
Якби кожна людина від народження, щоб отримати базові знання, була змушена проходити повний шлях розвитку і не мала змоги користатися чужими відкриттями – людство ніколи не вийшло б за межі кам’яного віку. Але, маючи доступ до чужих знань, люди можуть за декілька років ввібрати необхідну їм частку суспільного досвіду, щоб продовжити розвиток, а можливо – навіть створити щось своє, унікальне, чим зможуть користуватися інші.
Яке відношення має все це до блогів, запитаєте ви?
Найбезпосередніше!
Саме вміння знаходити, обирати і застосовувати найкращі практики допоможе блогеру-початківцю швидко «проскочити» через підлітковий період блогерства і якомога швидше перейти до етапу зрілості.
Якщо ж ігнорувати найкращі практики – існує ризик взятися за дослідження у сфері «розробки велосипедів», на яких давно вже їздять провідні світові блогери.
Тому не лякайтеся, якщо хтось, зайшовши на ваш ресурс, скаже: «О, та ти використовуєш ті ж самі інструменти, що й «Містер Х»! Ну та й справді, не переставати ж користуватися ножем та виделкою, тільки тому, що ними їдять сотні мільйонів інших людей.
Невміння застосовувати найкращі практики, на мою думку – це ще один фактор, через який українська блогосфера поки що відстає від свого східного сусіда (не кажучи вже про англомовний сектор). Другим фактором є нерозуміння принципу дороговказу.
Але про нього – у наступних статтях.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)