Всім нам, у тому чи іншому вигляді, неодноразово доводилося стикатися із твердженням, що «української блогосфери не існує і вона, за великим рахунком, не має жодного сенсу». Поспішаю запевнити: подібні коментарі не мають під собою логічного підґрунтя! Ну хіба що заздрість з боку злощасних коментаторів, яким так хотілося б вірити у власну нісенітницю.
Зважаючи на ситуацію, яка зараз склалася на ринку Інтернет, а також темпи зростання кількості користувачів всесвітньої мережі в Україні – розвиток блогосфери уже не залежить від одного чи двох найбільш відомих авторів, які й тягнуть на собі усю непосильну ношу. Іншими словами – ми просто приречені на успіх.
Звідки така впевненість?
Давайте поміркуємо разом! Ще на початку 2006-го року, коли загальна кількість користувачів Інтернету у світі вперше перевищила позначку в 1 млрд. – Україна зуміла посісти просто таки феноменальне 12-те місце (на 11-му була Росія). На той час, за даними «Доповіді про інформаційну економіку», складеною Конференцією ООН з торгівлі та розвитку, розмір української Інтернет-аудиторії складав 4,5 млн. чоловік. Щоправда пізніше посипалися спростування цієї інформації, які доводили, що кількість користувачів була штучно завищена. Та все ж вже на той далекий (двохрічної давності) час українська Інтернет-армія могла втерти носа багато кому.
У 2007-му році на замовлення телеканалу 1+1 дослідження Інтернет-аудиторії в Україні проводила вже компанія InMind, яка (станом на літо) нарахувала близько 5,3 млн. користувачів. До категорії таких осіб відносили тих респондентів, які користувались Інтернетом протягом останніх 4 тижнів. Таку інформацію опублікувала ТелеКритика.
Менше, ніж два місяці тому (тобто у грудні 2007-го року) розмір української аудиторії, обумовлений кількістю унікальних користувачів, які зробили більше 1 перегляду сторінки за місяць досягнув поділки 6,38 млн. чоловік. Про це було сказано у звіті Sputnikmedia.net (портал bigmir.net).
За останніми ж даними Sputnikmedia.net, січнева аудиторія унікальних користувачів українського Інтернету сягнула 7 695 840 осіб, що аж на 21%!!! перевершує показники попереднього місяця і на 83% – показники аналогічного періоду минулого року.
Я веду лише до того, що цілком можливо вже у цьому місяці українська аудиторія досягне нового рекорду і перевершить 8 млн. користувачів – а значить продовжить розвиватися усе, що пов’язане з Інтернетом. І блогосфера – у тому числі.
Зважаючи на розміри (а головне – темпи зростання) Інтернет-ринку в Україні, коли навіть провідні спеціалісти з інших галузей (наприклад PR) починають вважати всесвітню мережу достойним конкурентом друкованим ЗМІ – варто очікувати якісного і водночас – революційного розвитку українських авторських ресурсів.
Запитання: «Чи потрібна Україні українська блогосфера?» сьогодні звучить приблизно так само, як: «Чи потрібне Україні українське телебачення?» два-три роки тому… Якщо є попит – пропозиція обов’язково з’явиться. А попит не просто «Є» – він зростає шаленими темпами. Тож давайте творити українську блогосферу разом, допомагаючи одне одному, і більше ніколи не ставлячи перед собою безглуздих запитань на зразок: «А чи потрібно це нам?»…
Ми приречені на успіх!!!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)