Даний пост виник як продовження міні-дискусії навколо посту Jock-a «Блоговодство на будь-який смак». Основна ідея полягає у спробі узгодити між собою потребу бути корисним для відвідувачів і водночас, залишатися фанатом своєї справи. Інакше кажучи – отримувати від блогу задоволення. Мовляв, якщо людина жертвує своїми інтересами на користь читача (починає шукати потрібні матеріали, аналізувати і підсумовувати свої знання дописом у блог), тоді захоплення перестає бути самим собою і перетворюється на звичайну буденну роботу.
Як на мене, основна суперечність приховується саме у «жертвуванні». Чи жертвую я чимось, коли витрачаю значну частину вільного часу на створення постів для блогу? У жодному разі!
Створення дописів до блогу зараз для мене є чи не найприємнішою справою і водночас – найбільшим викликом, який дає можливість удосконалюватися та розвиватися. Повертаючись додому після роботи, я не можу дочекатися тієї миті, коли нарешті сяду за комп’ютер і почну писати. При цьому, мені зазвичай не доводиться витрачати і двох хвилин часу на пошук ідеї для нової статті – моя пам’ять (а також файл ideas.txt на комп’ютері) і без того переповнені ними. Тому єдине, що мені потрібно – це клавіатура і напівмедитаційна атмосфера занурення у власні думки.
Може минути кілька годин, перш ніж я із відчуттям виконаного обов’язку закрию вордівський файл і дозволю собі повернутися до реальності. Але тут є один нюанс – ніхто не зобов’язував мене писати! Ні вчора. Ні сьогодні. І ніхто не матиме права зобов’язати завтра. Та попри це я знаю, що писатиму. Бо займаюся справою – яка мені подобається. Бо створюю контент, який, хотілося б вірити, стане в нагоді ще комусь.
Чи може професійний блог приносити задоволення?
На мою думку, це питання варто перефразувати: А чи може професійний блог не приносити задоволення? Назвіть мені хоч одного талановитого автора-професіонала, який не отримує задоволення від розвитку та підтримки свого популярного ресурсу? Сумніваюся, що вийде…
А справа ось у чому: Людина, яка не отримує задоволення від ведення свого блогу, ніколи не зможе зробити його по-справжньому відомим та корисним для користувачів. Якщо хтось створює блог виключно заради «легкої наживи» – він дуже швидко зрозуміє, що як і у будь-якій іншій сфері, для отримання прибутків у Інтернеті потрібно багато і наполегливо працювати. Після цього у блогера буде тільки два можливих варіанти подальшого розвитку дій:
– або він розчарується у блогах і покине цю справу, як неприбуткову;
– або візьметься за неї з усією серйозністю. Але відтепер працюватиме в першу чергу не заради прибутку (існує безліч сфер, де отримати гроші набагато легше, ніж у блогосфері), а заради задоволення.
Загалом, про блоги, як джерело збагачення, дуже вдало і цікаво було написано у статті Безлімітчика «Хочу заробити. Мені заводити блог?».
Таким чином ми приходимо до надзвичайно цікавого висновку: людина, яка отримує задоволення від ведення свого блогу – рано чи пізно стане експертом, а її ресурс, відповідно – перетвориться на професійний блог. Натомість блог, який створювався виключно як данина моді, швидш за все попросту набридне авторові і зрештою зникне.
Ніхто не застрахований від тимчасових падінь, приступів швидкоминучої ліні та короткострокової меланхолії. Але професійний блогер знає, що завтра буде новий день – а отже – нові відкриття, нові враження і багато-багато нової інформації, якою він обов’язково захоче поділитися зі своєю аудиторією. Адже це приносить йому справжнє задоволення!..
Результати «Найближчої книги»
По блогах пробігла хвиля флеш-мобу, запропонованого автором Менеджмент@БЛОГу Олександром Данилюком «Найближча книга». Українська публіка відреагувала жваво і доволі прихильно. Тепер ми знаємо, що читають найпопулярніші блогери укрнету.
На мою думку, подібні акції – один з індикаторів зрілості блогосфери. Оскільки саме рівень залученості авторів у загальний блогопростір дозволяє таким заходам набирати розголосу та розмаху.
P. S.: До речі, хтось знає, що відбувається із лічильниками Feed Burner-a? Майже у всіх українських блогерів на третину (а у декого – навіть на 50%) скоротилася кількість підписників? Сподіватимемося, ця ситуація найближчим часом буде виправлена.
UPD: Схоже, я зрозумів у чому проблема із підписниками по Feedburner. Виявляється, це ніяка не світова змова проти української блогосфери, а просто проблеми між Feedburner-ом та Google. А конкретніше: перший перестав відображати всіх підписників, які читають блог через Гугл Рідер. А це, звісно, аж ніяк не означає, що вас перестали читати.
Фідбернер же поверне все на місце за кілька днів. Можливо навіть завтра. Так що чекаємо…
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)