• Досить цікаві думки.. Дуже приємно що наша блогосфера настільки зріла…

 • гм, чи то я написав хто-зна по-якому, чи мене неправильно зрозуміли?..
  те, що блоггер “починає шукати потрібні матеріали, аналізувати і підсумовувати свої знання дописом у блог” чудово, але я мав на увазі матеріали, які автору НЕ ЦІКАВІ. згоден, ситуація більш, ніж дивна, але від того не менш ймовірна. наприклад, хтось помітив, що немає жодного блогу про африканських стрипездиків яких-небудь, але впевнений у потрібності та майбутній успішності проекту заводить такий блог. тематика йому абсолютно не знайома і не цікава, але ним керує прагнення до успіху. ось такий приклад…)) думаю, при бажанні можна вигадати ще

 • Слухай, ніколи не чув про африканських стрипездиків, але мені вже цікаво! 😉 Жартую.

  А я й не намагаюся сперечатися. Просто твоя стаття і наша подальша розмова наштовхнули мене на роздуми, які я і окреслив у даному пості. 😉

 • на скільки я чула, то з фібдеренера просто “випав” гугл рідер, тому і такі зниження кількості читачів.

 • так, дякую. Насправді так воно і було. На щастя зараз уже все гаразд і все відображається.

 • хтось знає точний алгоритм роботи фідбернера? кількість підписників кожного дня коливається то вгору, то вниз. не вірю, що це така кількість людей підписується/відписується

 • головне, щоб зберігалася загальна тенденція руху вгору. А щодо двох-трьох підписників, які то підписуються то відписуються – то це можуть бути пошукові роботи, які час від часу сканять ваш фід.

  Окрім того, наскільки мені відомо: Якщо людина, яка читає ваш фід через офлайновий рідер, кілька днів не буде перевіряти наявність оновлень, то перестане відображатися на лічильнику до того часу, поки знову не проявить активність.

 • g_i

  Не знаю, не знаю.. Не надто згодний..

  Мабуть, треба довго блоґґінґом страждати, прогнати це через емоції – шоби можна було якісь висновки робити

 • Хоча я не до кінця зрозумів, з чим саме ти не згодний, але твоєму досвіду я довіряю. Якщо ти про блоги та задоволення від них, то у кожної людини трапляється професійне вигоряння – але частенько це явище виявляється тимчасовим.

  Зрештою, за два роки роботи з блогосферою, я тільки ще більше переконався у її привабливості. Цей блог не виник би, якби мені не подобалося те, чим займаюся вже дуже давно. Тому й говорю, що професійні блоги також можуть приносити задоволення.

 • marta_8

  Хочеться вставити 5 копійок стосовно того, як легко і приємно знаходити теми для записів у блог. Твої слова “я не можу дочекатися тієї миті, коли нарешті сяду за комп’ютер і почну писати” заставляють сумніватися… Звичайно, якщо блог ще дуже молодий, і загальна кількість статей у ньому не перевищує кількох десятків, то дійсно в голові може роїтися від потенційних тем. Але чи так буде через пів-року? Чи завжди кількість тем буде достатньою для регулярної публікації? Що робити, коли ідеї почнуть вичерпуватися? Повертатися до тем у списку, які раніше були відбраковані, чи перекваліфіковуватися?..

 • g_i

  jarofed, я не про вигорання – бо ти, бачу, чомусь на це подумав..

  я якось в загальному – от десь поміж рядків твоїх записів бачу шось трошечки наївне, а конкретно на якесь слово чи фразу не можу.

  розумієш – ти от кажеш, як людина довго займається блоггінгом то стає авторітєтом в своїй сфері і всьо таке.
  це не так, jarofed-е..
  це залежить від дуже багатьох складових, тим більше якшо це ПРОФЕСІЙНИЙ блоггєр.
  дуже, дуже багато моментів – боюсь, це можливо пояснити тільки особисто.

  але кажу – я НЕ про вигорання,кризи творчі чи ще шось подібне, я зовсім не про це)

 • to marta_8: Ну про те, що буде через пів-року мені ще важко судити. Поки що щиро вірю, що нічого не зміниться. Але про щось конкретне зможу говорити тільки тоді, коли на власній шкурі спробую. 😉 А щодо вичерпуваності ідей – де-де, а в блогосфері це не грозить. Припускаю, що людина може просто втомитися від блогінгу, як такого. Але тут вже проблема у людині, а не в наявності чи відсутності тем…

  to g_i: Наступного разу, як буду в Чернівцях – мусимо йти на пиво. Бо дійсно бачу, що передати свою думку в онлайні буває складнувато. А може, якщо все складеться успішно, стрінемося у Львові на баркемпі. Не плануєш туди завітати?

 • g_i

  обовязково треба надибатися:)
  баркемп?
  хотів би поїхати подивитися, лиш би не прогавив (бо деколи у мене буває шо шось про шо всі давно знають – а я і не чув про це:) ).
  це тобі тоже натяк – обовязково проанонсуй подію, то я тоді точно не пропущу:)

 • та мене й самого ще ніхто не запрошував. Але сподіваюся, таки вийде туди пробитися. Бо мені із блогерськими зльотами чомусь не щастить – завтра у Києві така подія відбудеться – Мінібар – а мене із поважних причин у Києві не буде.
  А Львівськи баркемп обов”язково проанонсую!! Наскільки розумію, відбудеться він у квітні.

 • g_i

  Хм..
  знаєш – мене взагалі ніхто нікуда не запрошував вроді ніколи:)))

 • От чому я не використовую feedburner 8))
  Крім того дуже багато рідерів обрізають кінець довгих feedburner-овських стрічок і виглядає таке обрізання дуже негарно…

 • А професійний блог не тільки приносить задоволення, а й підвищує професіоналізм сфери, яка виствітлюється на ньому як читачів, так і самого автора, бо знати “в голові” і “висвітлити на папері(читай у блозі)” – це дві великі різниці! В деяких статтях, для рпикладу на моєму блозі, приходиться дуже довго перечитуват ипершоджерела, щоб не “ляпнути” чогось лишнього… А це – не що інше, як самонавчання, та вдосконалення і систематизація власних знань…
  Крім того в деяких випадках професійний блог може виступити в якості резюме(cv) при зміні роботи…

 • Власне, приєднуюся до слів подарка 🙂 знати в голові і зуміти передати це іншим – дві великі різниці. І тільки написавши свої думки на папері (чи в блозі) ти можеш побачити пробіли у своїх знаннях про тему, на яку пишеш. В цьому професійний блог і допомагає.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.