• тема – елментарна і, мабуть, приходила у голову кожному блоггерові, але озвучена вона вперше. браво!

 • Розповім цікаву історію. Було в моєму блоґґерському житті декілька періодів, коли я зневірявся, намагався закинути блоґ і писав майже-прощальні записи. Але в одному коментарі (не пам’ятаю хто) мені написав (приблизно так): “А уяви, що зараз ти несеш вперед прапор в блоґосфері, і потім ти будеш першим.” Після цього я від блоґґінґу вже не відмовлюсь 🙂

 • g_i

  о, masterpiecer, я тепер вже буду знати кому завдячувати наявністю української блогосфери:))

  jarofed, це може бути так а може бути і не так…
  якраз намагаюся оформити пост, шо має пряме відношення в якісь мірі..
  але це таке – все має БАГАТО варіантів розвитку, і ніхто ніколи ні від чого незастрахований)

 • g_i, можна було і без сарказму 🙂

 • В принципі дуже правильна і красиво написана стаття. Лише зауважи, що з такою медіа пасивністю, як у українців, російську мову немає шансів не вивчити, тому її знали і будуть знати всі… Поки не з’явиться можливість її не знати. А от англійську знати must і УкрНет просто не витягне нагору, якщо українці її не знатммуть. Я писав про це у статті на своєму блозі “Вивичи англійську сьогодні, щоб користуватися українською завтра”.

 • Дякую за відгук, Станіславе. Я повністю згоден з вами щодо англійської мови – її знання дає можливість отримувати найкращі практики не через треті руки (читай – рунет) а безпосередньо у носіїв.

  А от щодо російської – я мав на увазі не цілковите її незання, а так би мовити – дискомфорт у сприйнятті. Скажімо – я також знаю польску на рівні чайника і якби з”явилася надзвичайно цінна інформація по-польски – я би її прочитав і зрозумів. Але якби у мене була можливість отримати ту саму інформацію рідною (чи навіть англійською або російською мовами) – я би безперечно обрав другий варіант.

  Я говорю про появу тих людей, для яких російська мова не друга рідна – а іноземна. Вони її знають, але якщо матимуть доступ до тієї ж інформації українською – оберуть українску, оскільки це набагато простіше для сприйняття.

  І звісно ж, не хотілося б, щоб склалося враження, нібито я закликаю до невивчення російської мови. Людина є настільки інтелігентною – скільки мов вона знає.

 • >>російську мову немає шансів не вивчити, тому її знали і будуть знати всі
  багаточисленним африканським племенам вона ні до чого

  >>Людина є настільки інтелігентною – скільки мов вона знає
  однозначної відповіді тут бути не може. це лише одна з ознак

 • Я особисто не хочу, щоб мої діти знали російську. Одні проблеми з цим… пагані компанії, часто ксенофобія, тощо. І вислів про вплив знання багатьох мов на інтелігентність я не сприймаю і не вірю у нього.

 • ви трошки помиляєтеся

  я спілкуюся зі студентською молоддю і можу сказати, що ситуація, скоріш, навпаки — вони не хочуть говорити і читати українською. ще більше не хочуть, аніж, наприклад, 5 років тому

  територія — західна Україна, Чернівці.

 • О-о-о! То ми з вами, так би мовити, земляки 😉 Приємно дізнатися, що ви також із Чернівців!

  Ну я суджу по Києву. Тут явно відчувається розвиток української мови. Принаймні сьогодні існує куди більша ймовірність “наткнутися” на неї у громадському транспорті чи просто на вулиці, ніж 7 – 8 років тому.

  Окрім того – почали потроху “українізуватися” бізнес-заходи та різноманітні ділові конференції. Всього лише два роки тому почути в таких колах українську мову було доволі проблематично. Сьогодні це трапляється куди частіше.

  На жаль за Чернівцями не стежу, але мої друзі, які залишилися там, як розмовляли – так і розмовляють українською.

  Якщо те, про що ви говорите – правда – тоді мені дуже шкода. Я думав, що принаймні на Заході мовна ситуація дещо краща.

 • Інтернетесса, мушу з вами погодитись, але, можливо, це викликано тим, що років 5 тому української мови було набагато менше?

 • фіг його зна
  я уже втомилась воювати зі студами.

  а як тоді пояснити, що ті, що вчилися 5 років тому, краще розуміли укр мову? тоді її було ще менше.

 • зараз її теж чудово розуміють, але навідріз це заперечують і відмовляються від неї при першій же нагоді. якщо чесно, дуже образливо спостерігати таке відношення до рідної мови у рідній державі…

 • Перефразовуючи Кейт з You’ve Got Email “Мій зад зтискається, коли я чую такі розмови”. Це я про розмови про патріотизм студентів. Мені було б начхати на їх патріотизм. Вони _повинні_ бути лояльними до України в Україні і демонструвати свою лояльність розмовляючи державною українською мовою.

 • так, але такого ніде не записано, і ніхто не вправі примушувати когось розмовляти якоюсь мовою.

 • треба не насаджувати а поширювати і покращувати ставлення до укрмови – так я завжди кажу у таких дискусіях. хоча їх вже переговорено тьма.

 • згоден з хелвіном. Дуже важко підвищити культуру української мови у державі, якщо намагатися насадити її тоталітарними методами. Хоча до багатьох державних указів я ставлюся із особливою прихильністю (наприклад – до обов”язкового дублювання фільмів у кінотеатрах українською мовою).

  Повірте, коли рівень того, що створене українською мовою, на голову перевершуватиме рівень російсько-, польско-, англо- чи ще яких там -мовних творінь – тоді люди самі почнуть її застосовувати. І до цього не потрібно буде примушувати.

 • ребята
  тут хитра штука
  я уже пояснювала, наприклад, чого я пишу рос. тобто наразі я не готова робити просто так україномовний проект. власне, мій блог — то для самопіару. а роботодавці у мене – 80% – Росія. і навіть США 😉 тобто у випадку україномовного блогу особисто я втрачу. тобто виходить замкнене коло…

 • да ладно вам, “сьогодні лише починає формуватися”

  а как же http://nash-lj.org.ua ?

 • во, http://nash-lj.org.ua/rank/?sort=c&user=
  у нас даже 6 ЖЖшных тысячников есть

 • Pingback: Блоґґінґ та мовне питання | Монетизація блога()

 • Сваровский

  Очень полезный блог, автор всегда (почти) описывает актальные темы. Спасибо.

 • Гарний пост і дуже оптимістичний – і це добре 🙂
  Щодо мов – для людини, яка багато працює з інформацією – знання російської та англійської (англ в першу чергу!) обов”язкові речі. Я інколи жалкую, що не знаю іспанської 🙂 Знання укр + цих 3 мов – це відкриті двері до будь-якої потрібної інформації. Але для більшості подібного обсягу й якості інформації просто непотрібно, тому на необхідність знання мов впливають вже інші фактори…
  Щодо укр блогосфери – тут справді варто очікувати в найближий час появу великої кількості цікавих блогів, особливо тематичних. Зараз, на жаль, я знаю їх одиниці (ЖЖ не читаю принципово :)). Скажімо блогів економічних, культурних, екологічних, музичних, ПР, літературних….

 • Тематичні блоги постійно з”являються. Зараз, щоправда, складається враження, що вебмайстрам постійно доводиться боротися з дилемою, якою мовою писати. На жаль, українська перемагає далеко не завжди. Але це право вебмайстра (автора сайту).
  А от ЖЖ не читаєте дарма! Там є чимало цікавих щоденників…

 • Про ЖЖ – вірю, визнаю, можливо інколи жалкую, але не читаю! 🙂

 • Ви здивуєтесь – я три днi тому дiзнався, що iснує украiномовний блоггiнг як масове явище… Я не думав, що рiдною мовою пише така кiлькiсть людей… Тим паче, пише цiкаво.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.