Знаєте, хто досягає успіху у веденні блогів? Зовсім не письменники і навіть не IT-шники чи SЕО-шники!!! Успіху досягають ті, хто першими займають певну нішу. І саме тому українська блогосфера настільки приваблива! Підіть у латиничний сектор блогосфери – і ви будете у кращому разі сотим. Спробуйте протиснутися у рунет – і ви будете десятими.
Але залишіться тут! Пишіть рідною мовою на цікаву для себе тему – і існує величезна ймовірність що ви станете першими. А значить – отримаєте величизну перевагу. А значить, привабите відвідувачів не залежно від того, наскільки багато блогів з’явиться у вашій ніші в майбутньому. І, доклавши помірних зусиль, зумієте перетворити їх на постійних лояльних читачів.
Хочете прикладів світового масштабу? Будь ласка: Стів Павліна – перша людина, яка почала вести блог про особистісний розвиток, а Проблогер Дарен Роуз – перший у світі автор, який почав застосовувати професійний підхід у веденні блогів. Чи варто говорити, наскільки популярними і прибутковими є блоги цих людей?
Колись на першому курсі навчання у НаУКМА, нам сказали чудову фразу: «Потрапивши у один із найкращих навчальних закладів України, ви гарантували собі місце серед представників середнього класу. Але найприємніше те, що після його закінчення, вам буде дуже складно не перейти до представників вищого класу, а ще складніше – опуститися до нижчого». Ведення першого блогу в якій би то не було сфері, нагадує навчання у елітному вузі. Потрібно дуже сильно постаратися, щоб не привернути до себе увагу. Але ще більше – щоб її втратити.
Тож, хоч це твердження може видатися позбавленим логіки – привабливість української блогосфери полягає у її нерозвинутості. Ви все ще маєте всі шанси стати першими, якщо вирішите долучитися до української блогосфери. Ви все ще зумієте відшукати тут вільні ніші. А значить, отримаєте ту аудиторію, яка просто фізично не піде на пошуки ні до рунету, ні (тим більше) до латиничного сектору Інтернету.
Знаєте, звикнувши мислити радянськими категоріями, я і помислити не міг, що в Україні вже з’явилися люди, які зовсім не знають російської. Вони народилися в незалежній Україні, завжди спілкувалися рідною мовою і тому попросту не пристосовані до споживання рунету. Через 3 – 5 років, ці люди складатимуть основу сучасної молоді і будуть основними споживачами Інтернет продукту. Саме вони стануть (та що там – вже стають) найактивнішими користувачами блогосфери, яка сьогодні лише починає формуватися.
Хочете, щоб ці люди були вашими лояльними відвідувачами? Тоді почніть працювати для них вже сьогодні!
P.S.: Не можу не згадати про Мінібар, який відбувся в Києві 23-го лютого (тобто цієї суботи). На жаль мені не поталанило бути особисто там присутнім, тому читайте доволі детальний і цікавий звіт Masterpiecer-а.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Блоґґінґ та мовне питання | Монетизація блога ()