Спонсор публікації:
Якісні пластикові вікна VENTA запорука комфорту у Вашій оселі!
Використання у блозі зображень (фотографій, ілюстрацій) завжди було одним із найбільш дієвих методів залучення аудиторії. Погодьтеся, читати пост, який супроводжується влучним та ідейним зображенням, яке повністю передає замислену автором атмосферу (а особливо, коли йдеться про повноцінну світлину зроблену професійним фотографом), набагато цікавіше та приємніше, ніж монолітний фрагмент тексту. Принаймні, існує безліч чудових блогів, для яких подібний фотосупровід став хорошою традицією.
Думаю, майже кожен український блогер замислювався над можливістю використання професійних зображень у своєму щоденнику. Але звідки ж брати фотографії та ілюстрації, які б не лише відповідали встановленому вами рівню якості, але й узгоджувалися зі змістом статей, які публікуються у блозі?
Для мене (і, переконаний – багатьох інших блогерів) таким джерелом довгий час був «пошук зображень» у Google. Втім, попри всі переваги та простоту у використанні, зображення із Google мають один доволі суттєвий недолік – ви ніколи не можете знати напевне, чи маєте право використовувати зображення, знайдене таким способом. Не дарма ж розробники всесвітньо відомого пошуковика використали фразу: «Зображення, можливо, зменшене й захищене авторським правом», – яку ви бачите кожного разу, коли намагаєтесь «відкрити» щойно знайдені фотографії.
Я свідомий того, що багатьом блогерам буде абсолютно байдуже, наскільки законним є використання тих зображень, які вони розміщують у своїх блогах. Ймовірність того, що прийде злий дядько міліціонер і змусить їх негайно знищити блог зі всіма зображеннями – нікчемно мала. А якщо говорити відверто – то її практично не існує. Тим більше, що використовуючи у декілька разів зменшені копії реальних зображень, автор нічим не ризикує – адже він розміщує не оригінал.
Втім, якщо ви по-справжньому турбуєтесь про репутацію свого блогу і не маєте наміру заспокоювати власну совість сумнівними самовиправданнями – можливо вам буде цікаво дізнатися про абсолютно легальний спосіб розміщення зображень на блозі. Принаймні, саме цим способом сьогодні користується майже кожен авторитетний блогер у світовій ланці блогосфери. Але найважливіше те, що цей спосіб передбачає АБСОЛЮТНУ БЕЗКОШТОВНІСТЬ!!! Адже всі ми любимо шару!
Ви все ще не вірите що в Інтернеті можливо знайти якісну, а головне – влучну інформацію, за яку вам не доведеться платити жодної копійки?
Тоді вам варто познайомитися із сервісом Flickr, на якому розміщені сотні мільйонів фотографій на різний смак і тематику, зроблені як аматорами, так і професіоналами. Втім, я дуже сильно здивуюся, якщо ви ще не знайомі із Flickr-ом. А от про що ви могли й не здогадуватися, так це про те, що цей чудовий сервіс (власником, якого, до речі, є Yahoo!) пропонує надзвичайно простий і зручний, а головне – безкоштовний спосіб публікації необхідних вам фотографій у блозі, якщо вони потрапляють під дію відкритої ліцензії CC (Creative Commons).
У двох словах: всі фотографії, які зберігаються на Flickr, знаходяться або під дією звичайного авторського права, або ж під дією ліцензії Creative Commons. І якщо для отримання дозволу на публікацію у своєму блозі фотографії із першої категорії вам доведеться розмовляти безпосередньо із її автором (погодьтесь – на це зазвичай просто немає часу), то фотографії із категорії Creative Commons повністю відкриті для використання.
Особисто я приходжу у щире захоплення, коли бачу блог, у якому використовуються «підписані» зображення. Маються на увазі фотографії, авторство яких вказано безпосередньо під зображенням, наприклад: Photo by: John або Photo credit: John.
Погодьтеся, такий підхід до розміщення фотографій викликає куди більшу повагу до автора блогу, ніж просто здерта невідомо звідки картинка. За виключенням тих випадків, коли сам блогер є професійним фотографом. Але чи часто вам доводилося бачити таких блогерів?
Тож я задоволений тим, що також зможу на абсолютно легальних правах використовувати чудові зображення у своєму блозі. Вперше таке зображення було розміщене у вчорашньому пості: «Ваше задоволення – у ваших руках».
А якщо вас також зацікавила можливість ліцензійного розміщення висококласних зображень – тоді можливо вам буде цікаво познайомитися із розділом Creative Commons на Flickr.
Продовження тут: Різновиди відкритих ліцензій для зображень (Creative Commons);
практичні поради тут: Розміщуємо фото з Flickr, не виходячи з адмін-панелі блогу на WordPress.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)