Автор фотографії: SnaprВчора ми говорили про те, чому далеко не всі зображення однаково корисні та розмірковували над способами підвищення культури публікації світлин у блогах. Сьогоднішня стаття буде цікава для тих авторів, які хочуть більш детально розібратися із принципами функціонування ліцензії Creative Commons і з нетерпінням чекають того моменту, коли зможуть застосувати отримані знання на практиці.
Як згадувалося раніше: відправним пунктом кожного блогера, який вирішив використовувати у своєму щоденнику фотографії за ліцензією Creative Commons є однойменна сторінка у Flickr-і. Але перш, ніж безпосередньо перейти до процесу відбору, варто познайомитися із шістьма типами ліцензій, кожна з яких, хоч і є безкоштовною, має свої правила використання.
Атрибутивна ліцензія (Attribution License)
Найпростіший і найзрозуміліший тип вільної ліцензії у Flickr. Вона дає змогу використовувати обрані зображення у будь-яких цілях. Єдиною умовою є посилання на автора (авторські атрибути – звідки й назва)! При бажанні, ви можете модифікувати такі зображення (наприклад, домалювати кумедні ріжки персонажам на фотографії або смішно їх підписати), а також використовувати їх у комерційних цілях. Вже одного цього різновиду вам може вистачити на довгі і довгі тисячоліття блогінгу. Адже на сьогодні у розділі „атрибутивна ліцензія” розміщено понад 6 мільйонів!!! зображень.
До речі, саме цей розділ став джерелом фотографій, які ви могли бачити у двох моїх попередніх постах.
Атрибутивна Незмінна Ліцензія (Attribution-NoDerivs License)
Як і в попередньому випадку, ви маєте повне право застосовувати дану ліцензію для власних потреб, за умови збереження посилання на автора. Але додається ще й заборона будь-яким чином модифікувати зображення (тобто ріжки ви вже не домалюєте).
Атрибутивна Некомерційна Незмінна Ліцензія (Attribution-NonCommercial-NoDerivs License)
Як і в попередньому випадку, ви зобов’язані вказувати автора та не маєте права будь-яким чином модифікувати зображення. Але цього разу ви ще й не можете використовувати зображення у комерційних цілях. Попросту кажучи – ви не можете заробляти гроші, використовуючи фотографії. І звісно ж – не маєте права їх продавати.
Атрибутивна Некомерційна Ліцензія (Attribution-NonCommercial License)
Ідентична до попередньої за винятком того, що ви маєте право модифікувати зображення.
Атрибутивна Некомерційна Ідентично розповсюджувана ліцензія (Attribution-NonCommercial-ShareAlike License)
Така ліцензія дає вам змогу використовувати зображення у некомерційному просторі за умови збереження посилання на автора. Але є один нюанс. Використовуючи фотографії, які потрапляють під дію цієї ліцензії, ви тим самим зобов’язуєтесь явно вказувати яку саме ліцензію ви застосовуєте та не змінювати її.
Атрибутивна Ідентично розповсюджувана ліцензія (Attribution-ShareAlike License)
Така ліцензія дає право змінювати та використовувати фотографії у будь-якому середовищі за умов збереження посилання на автора, та ідентичного розповсюдження ліцензії.
Сподіваюся, розібратися із різновидами ліцензій було не важко. Принаймні, я майже впевнений, що для роботи із зображеннями вам цілком вистачить перших двох. Тож гайда перевіряти на практиці!
Ще декілька практичних порад тут: Розміщуємо фото з Flickr, не виходячи з адмін-панелі блогу на WordPress.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)