Спонсор публікації:
Відчуваєте, що наука – це ваше? Школа молодого науковця – найкращий ресурс для тих, хто любить розвиток!
Профессиональный детский фотограф проведет семейную фотосессию в Киеве. Подарите себе незабываемые воспоминания.
Я не розповідатиму, що таке трекбеки і в чому їхня користь для блогерів, оскільки з цим завданням чудово справився Андрій Поданенко у своїй статті «TrackBack – прихована технологія спілкування між сайтами…». Скажу лишень, що саме трекбеки, як жодна інша технологія, допомагають втілити у життя «принцип дороговказу». А отже їх користь для розвитку блогосфери важко переоцінити.
Втім, серед українських блогерів до сих пір існує не так багато авторів, які б свідомо використовували технологію трекбеків із розумінням, навіщо це їм потрібно.
У цій статті я спробую коротко оглянути основні можливості технології Trackback для тих людей, які ведуть свій блог на WordPress.
Найпростіше налаштувати трекбеки для взаємодії з іншими вордпрес-блогами. Для цього достатньо всього-лише поставити дві галочки у меню Налаштування –> Обговорення адмін-панелі WordPress:
– Спробувати повідомити всі блоґи, що вказані в статті (уповільнює публікацію), а також;
– Дозволити отримувати повідомлення з інших блоґів (pingbacks та trackbacks).
Такі налаштування призведуть до автоматичного розсилання трекбеків всім блогам на вордпрес, чиї статті ви згадуєте у своїй поточній публікації. Окрім того, ви ввімкнете можливість отримання трекбеків з інших сайтів.
Додаємо trackback вручну!
Втім, однією цією функцією ви не вирішите всіх можливих аспектів та проблем публікації. Наприклад, блоги на інших (не WordPress) двигунцях, не отримають від вас повідомлення про публікацію. А можливо, ви хочете відіслати пінг тим блогам, зміст яких співпадає з вашою заміткою, хоч і не даєте посилання на них у своїй статті. Тому дещо таки доведеться робити «вручну».
В принципі – додавання трекбеків вручну – це надзвичайно просто. І воно складається всього з двох кроків:
1) ви знаходите посилання на трекбек статті, на яку хочете послатися чи інформацію з якої використовуєте (зазвичай автори розміщують таке посилання після кожної публікації, тому відшукати його – зовсім не складно);
2) ви копіюєте це URL-посилання до поля «трекбеки», яке з’являється під час створення статті у вашому WordPress-блозі (під полем для введення тексту статті).
Оце й усе! Тепер при публікації вашої статті, всі сайти, посилання на які ви вказали у полі «trackback» отримають повідомлення, що на вашому блозі з’явився контент подібний до їхнього. І якщо ваша стаття виявиться справді цікавою та корисною, вони, безперечно захочуть розмістити у себе посилання на неї. Таким чином ви «убиваєте двох зайців». Ви не лише дотримуєтеся «принципу дороговказу», але й отримуєте посилання на свою статтю, що дозволяє залучити додаткових відвідувачів на ваш блог.
Розміщуємо посилання Trackback URI
Нарешті, останній штрих до роботи з трекбеками через WordPress – перевірка наявності посилання Trackback URI у вашому власному блозі. На щастя, у більшості випадків вам взагалі не доведеться нічого робити, оскільки майже всі теми оформлення написані таким чином, що наприкінці кожної статті з’являтиметься посилання на її Trackback.
Втім, іноді можуть виникнути проблеми (як, наприклад, у моєму випадку), коли таке посилання у темі не передбачене. В такому випадку вам допоможе php-посилання на trackback, яке всього-лише потрібно вставити у файл single.php вашої теми. Виглядає воно приблизно так:
<a href="<?php trackback_url(true); ?>">TrackBack URI</a>
Відтепер, кожна людина, не залежно від платформи, на якій вона веде блог, матиме змогу при потребі відіслати вам трекбек.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:my.ukrweb.info УКРВЕБ ІТ веблог ()