Розумію, що ця стаття може прислужитися не зовсім чесним цілям «чорних» оптимізаторів, але все-рівно напишу. Бо думаю не про те, як «обдурити систему», а про те, як попередити інших, щоб цього не трапилося з ними.
Минулої п’ятниці показники статистики блогу спершу дуже порадували мене, а потім – засмутили. Порадували – бо я зумів побити свій попередній рекорд денних відвідувачів майже на 50%. Засмутили – бо через деякий час я зрозумів, що стало причиною «нового рекорду».
Кожен блогер, який хоча б трішки цікавиться технічними аспектами ведення блогу, знайомий із сервісом Browsershots.org, який дозволяє дуже швидко перевірити вигляд сайту у найбільш використовуваних браузерах.
Саме цей сайт дозволяє накрутити лічильники різноманітних рейтингів. Звісно, для провідних світових ресурсів ця накрутка виявиться зовсім не суттєвою – 20-30 унікальних відвідувачів (хостів). Втім, для новостворених сайтів і така кількість може виявитися доволі вагомою.
І, здавалося б, все чесно – адже дійсно, щоб провести тестування сайту у різних браузерах, потрібно його завантажити. А завантажується він на різних комп’ютерах (судячи по географії відвідувачів – навіть у різних країнах). По суті автор, який вирішив вдатися до сервісу Browsershots, нічого не порушує. Адже його сайт дійсно переглядають.
Але чомусь після цієї події мені стало сумно.
Невже не існує жодних способів якимось чином виявити такий «штучний» метод підвищення відвідувачів і не враховувати його у лічильниках?
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:my.ukrweb.info УКРВЕБ ІТ веблог ()