Цього разу в недільному пості я хочу познайомити читачів зі списком порад блогерові-початківцю. Його цінність не тільки в його кумедності, але й в тому, що автором цих порад є не хто інший, як відомий російський письменник-фантаст, автор «Дозорів», Сергій Лук’яненко.
Словом, насолоджуйтесь!
Отже, як слід вести себе читачеві, який випадково наткнувся на блог Автора книги, яку він нещодавно прочитав і яка йому сподобалася:
- Oбов’язково повідомте Автору, що взагалі-то книг ви не читаєте і останньою прочитаною книжкою у вас була «Ріпка», але ось книга Автора вам сподобалася. Звісно ж, автор буде вражений! (висновок із правила 1: «Якщо ви зафрендили Автора, то він, звісно ж, повинен зафрендити вас у відповідь. Якщо він цього не робить – то лише для того, щоб дошкулити особисто вам!»)
- Якщо вам сподобалась одна книга Автора, це значить, що повинні сподобатися і всі інші. Якщо цього чомусь не трапилося, то не соромтесь! Поясніть Автору, що він не правий, що він халтурить. Автор очікує цього признання!
- Якщо вам сподобалося відразу декілька книг Автора, то це, звісно ж, означає, що Автор розділяє з вами погляди на політику, релігію, футбол, секс та інші теми. Якщо після спілкування виявиться, що це не так, то Автор – брехун та невіглас, який має інші погляди, щоб дошкулити особисто вам!
- Якщо вам сподобалася книга, написана Автором у двадцять років, але не сподобалася книга, написано в сорок, то немає жодних сумнівів – Автор виписався. Адже ви переконані, що у сорок років будете мати точнісінько ті самі смаки та погляди на життя, що й у двадцять.
- Якщо в одній книзі Автора змагалися проти Чорного Владики, а в інші – за Сірого Повелителя, то це значить, що автор книжки кривить душею і не має твердих переконань. Адже герої завжди ведуть себе як Автор, правильно?
- Якщо Автор книжок, які вам сподобалися, виявився кривим, товстим і в окулярах – то слід негайно йому про це повідомити. Адже він, напевне, про це навіть не здогадується! Нехай вислухає ваші добрі поради і займеться своїм іміджем. Головне, щоб він продовжував писати, не знижуючи темпу.
- Якщо ви купили книгу Автора, то тепер маєте повне право висловлювати йому все, що завгодно. Адже Автор пише виключно заради грошей! Тож нехай терпить!
- Якщо ви завантажили книжку Автора безкоштовно, то тепер маєте право висловлювати йому все, що завгодно. Адже Автор пише тільки заради натхнення, нехай терпить!
- Якщо Автор вилаявся, то слід його строго засудити. Ви, звісно, й самі лаєтесь у своєму щоденнику. Але ж ви читач, вам можна пробачити!
- Якщо Автор зробив граматичну помилку, то потрібно йому негайно на неї вказати. Всі письменники повинні бути абсолютно грамотними. Ви твердо в цьому переконані!
- Автор радіє, неначе дитина, якщо виявить у коментарях до свого посту змістовні фрази: «ЖЖОШЬ», «Ф ДИСЯТКЕ». Не упустіть можливості порадувати його.
- Автор все життя мріяв прочитати те оповідання, яке ви склали в десятому класі. За одне допоможе виправити граматичні помилки (висновок з пункту 12: «Автор мріє написати з вами роман у співавторстві. Якщо він відмовляється – то лише для того, щоб дошкулити особисто вам!»)
- Якщо Автор пише швидше, ніж ви читаєте, то це тому, що він дуже жадібний і хоче заробити багато грошей.
- Якщо Автор пише повільніше, ніж ви читаєте, то він робить це для того, щоб дошкулити особисто вам!
- Якщо книга Автора надрукована на поганому папері, то в цьому винен Автор. Він повинен був особисто проконтролювати весь процес, починаючи з Байкальського целюлозно-паперового комбінату. (висновок з пункту 15: «Якщо в романах чи постах Автора згадані якісь реальні бренди – Байкальський целюлозно-паперовий комбінат, цигарки «Ява» чи інтернет-провайдер «Корбіна» – то це виключно тому, що Автору заплатили за продакт-плейсмент. Ну і, звісно ж, щоб дошкулити особисто вам».)
- У Автора не буває хвороб, поганого настрою, депресії, втоми та похмілля. Кожен його пост націлений на те, щоб подарувати вам декілька приємних хвилин. А якщо ні – то Автор робить це для того, щоб дошкулити особисто вам!
- Автор приходить в мережу, щоб вислухати критику на адресу своїх творів та себе самого. Не завадить періодично строго запитувати Автора «Що критику не любите?» і «Хочете, щоб всі вас хвалили?» Адже ви особисто просто обожнюєте, коли після роботи начальство влаштовує вам розбір польотів.
- Надзвичайну цінність для Автора мають ваші поради написати «як он той Інший Автор».
- Автору завжди приємно дізнатися, що ви «вже читали щось подібне».
- Автор має право жартувати та відпускати шпильки тільки у своїх книгах. Там це приносить вам задоволення. Якщо ж він робить це у блозі – то лише для того, щоб дошкулити особисто вам!
Думаю, ви вже здогадалися, що весь цей пост Сергій Лук’яненко написав саме для того, щоб дошкулити особисто вам!!!
Але найгірше те, що з деякими із цих пунктів (9, 10, 15) я справді частково погоджуюся…
Оригінал статті російською мовою ви знайдете у особистому блозі Сергія Лук’яненка.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)