• От вам і соціальність 🙂

  Багато-хто коментує популярні блоґи лише для того, щоб завсвітитися самому, тому в більшості випадків такі коментарі мінімально осмислені і фактично не несуть ніякого змісту. А от це вже шкода, яку можуть нести з собою коментарі.

 • ну про спам-коментарі було вже сказано і написано дуже і дуже багато. Вони, безперечно, приносять величезні збитки (як, втім, і спам-пошта та і будь-який інший спам). Думаю, коли нарешті пошуковики перестануть орієнтуватися на всілякі Тици і ПІАри – бажання спамерів коментувати заради посилання природньо зникнуть. Так що залишається тільки чекати, посильно борючись зі спамерами!

 • Я колись проводив опитування в себе у блозі. Питання було власне “Чому ви не залишаєте коментарі?”. Не дивлячись на те, що проголосувало близько 12 людей результат таки передбачуваний: 6 людей – “Лінь”,
  3 людей – “Не цікаво”, решта – “для чого?”.
  От вам і відповідь на всі питання. Я не так давно слідкую за тим, що відбувається на блогах з top.blog.net.ua та feeds.com.ua, але більшість вже дуууже знайома :). Нас мало і коментуємо один одного “надактивно”.
  Ех, нам би аудиторію з розділу “політичні новини” на сайтах типу новинаря чи обоза…

  З.І. шось мені здається, що спамери ніяк не впливають на те чи коментують блог чи ні.

 • Мабуть, ви праві. Але дарма очікувати активності новинаря чи обоза на персональному блозі. Як кажуть – розмір аудиторії трохи не той. Втім, відверто кажучи, мені б не хотілося, щоб коментарі у блозі скидалися на той смітник думок, який іноді можна зустріти на дискусійних повідомленнях новинних сайтів.

  Щодо впливу спам-коментарів на живих коментаторів: особисто я ніколи б не залишив коментаря до статті, в якій уже є 200 спам-коментарів (на власні очі таке бачив), адже це означає, що автор зовсім не турбується про добробут власного ресурсу.

 • Між іншим, в Вордпресі для всіх коментарів стоїть nofollow, тому коментування блоґів з високим PR з метою нарощення цього самого PR заняття відверто безглузде 🙂 SMO рулить!

 • ну Піар не росте, а ТИЦю, якщо не помиляюся, чхати на nofollow. Тому й коментують для Яндекса. А особливо нахабні – напихають свої коментарі десятками посилань. Звісно, такі викрутаси рідко коли проходять. але навіть якщо один зі 100 коментарів проскочить у блог – спамери вже радіють.

  SMO – рулить. Згоден! Але незграбне SMO ще гірше, ніж спамерське SEO. До всіх інструментів слід підходити з розумом.

 • Як отримати максимальну віддачу від коментарів? – питання актуальне і дуже важливе для кожного блоґера, проте відповідь не може бути однозначна. Хоча всі погоджуються з тим, що користь від цього сервісу для блоґосфери – значна.
  Елементарні поради (які підсвідомо виконує кожен блоґер):

  а) не дозволяйте спамити в коментарях;
  б) не дозволяйте відвідувачам хамити і писати дурниці;
  в) завжди вчасно відповідайте на поставлені запитання;
  г) кваліфіковано по темі підтримуйте діалог.

  і, як-не-як, буде вам віддача.
  В деяких випадках «гарний» коментар може принести чималу користь, як коментатору, так і автору посту. Я вже не говорю про збільшення чужими руками оригінального контенту на блозі, виявлення помилок в пості, як логічних, так і граматичних.
  Зазвичай для збільшення кількості коментарів радять не розкривати тему повністю, а залишати простір для роздумів. Хоча в кожного свої методи. Та й чи кількість коментарів є показником “віддачі”??

 • НМД – якщо акцентувати увагу на коментарях до власного блогу – тоді і будуть спамерські повідомлення, бо своїм акцентуванням власник піднімає рейтинг коментарів, що робить їх вигідним для спамерів(написав “смаперів” 8)))) )…

  Я впевнений, що важливим фактором є саме стаття, а коментарі – лише доказ того, що хтось клікає по сторінкам вебсайту…

 • На мою думку, все залежить від різновиду коментованої статті. Якщо стаття носить насамперед інформативний характер – тоді коментарі зазвичай якраз і є доказом того, що хтось клікає по сторінках вебсайту. Але існують і дискусійні статті, які самі по собі – лише старт для розмови. А основна цінність від такої статті – якраз у коментарях. Звісно, тільки у випадку, якщо дискусія триматиметься конструктивного русла.
  Інша справа, що спам у коментарях – це зло. І від нього потрібно позбавлятися всіма можливими способами.

 • Чудова стаття. Мені сподобалось. Сам дещо подібне хотів написати, однак після читання коментарів взагалі то й додавати особливо нічого.
  Лише розповім про невеличке спостереження. Саме вчора, завдяки одній статті коментарю до однієї замітки на сторінки мого блогу завітало більше людей ніж у сумі за попередні п’ять-шість днів. Залишається сподіватись, що вони залишились задоволені прочитаним.
  Мені взагалі то приємно, коли залишають хоча б який-небуть коментар – це не просто відмітка про те, що хтось заскочив на хвилинку в блог, а коментар може бути знаком того, що стаття більш-менш уважно прочитана і призвела до деяких міркувань.

 • Pingback: BackLinks. Кого було вигідно коментувати в 2008 році | my.ukrweb.info УКРВЕБ ІТ веблог | 2009-01-01 | seo | 469 | uk()


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.