Мені, як читачеві неодноразово доводилося стикатися зі статтями та публікаціями, які приковували до себе увагу з першого речення. І я не міг відірватися від них, поки не прочитував останнє слово. Так, я люблю читати! Зрештою – всі ми до тієї чи іншої міри любимо читати. Але це зовсім не означає, що ми готові читати все, що завгодно!!!
Чому ж одні твори, неначе залізними ланцюгами, приковують до себе нашу увагу і не відпускають до самого кінця, а інші – викликають у кращому разі байдужість, а іноді – навіть відразу? І як нам, будучи авторами, навчитися «ловити» читача з першої ж секунди його перебування на блозі?
Відповідь на це запитання дає автор блогу Write to Done Лео Бабаута (Leo Babauta). Він ділиться п’ятьма порадами, які здатні суттєво підвищити «апетитність» ваших записів у блозі:
- Відразу переходьте до суті! Коли сідаєте писати статтю, не варто перейматися прологом та вступом – відразу переходьте до суті. Вступ напишете іншим разом (після того, як буде закінчене головне повідомлення).
- Накопичуйте напругу. Внутрішня напруга, яку відчувають ваші читачі при ознайомленні з новою публікацією, повинна постійно зростати. Якщо замітка коротка – ви можете досягнути постійного і доволі інтенсивного зростання напруги. Якщо стаття довша – вам доведеться іноді зменшувати напругу, даючи відвідувачам перевести дихання. Напругу можна підняти:
– використовуючи короткі речення;
– використовуючи короткі абзаци;
– відмовившись від вставних та просто зайвих слів;
– висвітлюючи не більше однієї ідеї в кожному абзаці.
Автор фотографії: David Prior - Використовуйте живу мову! Не варто забувати про емоції. Зрештою, ви ж пишете для блогу. А блог завжди передбачає наявність ЖИВОГО автора (правда сплогери, схоже, про це забувають).
- Уникайте беззмістовних але довгих і ускладнених термінів та словосполучень. Надмірні та зайві слова і словосполучення зменшують напругу вашого тексту та можуть призвести до того, що читач попросту засне перед монітором. Але набагато ймовірніше, що він просто закриє ваш сайт і піде куди-інде у пошуках цікавої та корисної інформації.
- Використовуйте кольори. Можливості сучасної комп’ютерної верстки дають змогу користуватися кольоровим оформленням тексту. Проте, мало хто свідомо користується цією можливістю. Та ще й робить це правильно. А між іншим, колір – дуже зручний спосіб оформлення важливих думок та ідей, викладених у тексті. Єдине, про що слід пам’ятати, коли ви вдаєтесь до «кольорової верстки» – що ваш сайт все-таки не веселка, а отже не повинен сяяти всіма її кольорами. А у іншому, як говориться – справа за вами.
Сподіваюся ці поради допоможуть зробити ваші статті більш апетитними. І нехай написання публікацій до блогу завжди приносить вам задоволення!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)