Перш ніж стаття з’явиться у моєму блозі, вона переживає чотири стадії. Це трапляється не завжди – але так буває доволі часто. І можливо саме в цьому приховується секрет продуктивності, якої так не вистачає деяким блогерам:
- Стаття (а точніше – основна думка статті) з’являється у вигляді ідеї, поштовхом до якої може послужити цікавий чи суперечливий пост у блозі, коментарі до моїх та чужих статей, реальний випадок із життя, просто несподівана думка… і т. п. і т. д. На цій стадії головне не втратити ідею (чи, простіше кажучи, не забути про неї). Найлегше уникнути цього, просто занотувавши її. При цьому важливо, щоб основна думка ідеї була викладена у нотатках повністю (бажано, з посиланням на джерела, до яких можна буде звернутися, коли будете писати пост). У моєму випадку такі ідеї за кожної можливості заносяться до файлу ideas.txt. Зараз у цьому файлі більше 50-ти пунктів.
- Стаття активно обдумується і формується її структура. При цьому я зазвичай вже розумію, про що хочу написати і які акценти розставити. Більше того – приблизно знаю, коли така стаття буде розміщена у блозі. Іноді пишу заготовки, які потім перетворюються у повноцінні статті.
- Безпосередній процес написання статті. Ідея оформлюється у слова і готується до публікації. Як правило, кількість таких готових до публікації статей у мене не зменшується нижче трьох.
- Публікація. Тут все просто. Заготовка ще раз перечитується. Якщо потрібно – виправляються останні дрібні вади та огріхи, шукаються ілюстрації… Після цього вже готова стаття з’являється на блозі.
За два місяці ведення блогу я виявив, що робота за таким внутрішнім графіком дає змогу не лише забезпечити себе хорошими ідеями, але й суттєво підвищити продуктивність. Адже вам ніколи не доведеться в останній момент розмірковувати над темою наступної замітки. Більше того, 2-3 статті завжди перебуватимуть на другій або третій стадії – а тобто процес підготовки контенту буде безперервним.
А якщо якогось дня ви раптом не знайдете часу для написання ще однієї замітки – можна буде використати статтю із переліку готових для публікації. Словом, періодичність вам забезпечена!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)