Ось ми й дісталися до найцікавішої частини створення власного блогу: встановлення CMS WordPress на власний хостинг. Саме цей етап часто виявляється психологічно найскладнішим для людей, які не вважають себе комп’ютерними спеціалістами. Насправді ж інсталяція окремо встановленого блогу – процес надзвичайно простий. Він не вимагає жодних спеціальних знань чи попереднього досвіду. Дотримуючись елементарного алгоритму, наведеного нижче, ви легко впораєтесь із ним.
Будемо вважати, що керуючись порадами із попередньої статті у рубриці: «Обираємо хостинг для блогу» ви вже обрали собі (платний чи безкоштовний) майданчик для встановлення. Оскільки я користуюсь хостингом від Hostbizua, всі етапи встановлення будуть ілюструватися саме на його прикладі. Втім, навіть якщо ви оберете іншого хостера, навряд чи виникнуть якісь суттєві відмінності!
Тепер у вас є домен та хостинг. Що далі?
Завантаження останньої версії WordPress
Перше, що вам потрібно зробити – це завантажити найостаннішу версію самого двигунця вордпрес, яку ви будете встановлювати на власний хостинг (на сьогодні такою є версія WordPress 2.5). На щастя сучасні користувачі мають вибір: вони можуть завантажити або оригінальну англійську версію або ж офіційну локалізовану українську версію. І хоча процес локалізації надзвичайно простий, якщо ви плануєте вести український блог – раджу одразу звернутися до локалізованої версії.
Завантаження WordPress на хостинг
Завантажити WordPress на хостинг можна двома способами:
- Розпаковуємо архів локально на жорсткому диску вашого комп’ютера, а потім, з допомогою FTP-клієнта завантажуємо всі файли в папку public_html на сервері. Це найбільш розповсюджений спосіб. Але, якщо ми користуємося чудовою адмінкою cPanel, то можемо використати і альтернативний – більш зручний – спосіб завантаження WordPress. Без використання FTP-клієнта.
- З допомогою внутрішнього файл-менеджера завантажуємо архів WordPress (простежте, щоб це був *.zip архів, бо, якщо мені не зраджує пам’ять, з RAR-ом cPanel не працює) в папку public_html і розпаковуємо вже там. Для цього вибираємо закачаний архів і тиснемо на пункт меню «розпакувати вміст файлу» (extract file contents).
Оце й усе. Файли WordPress тепер знаходяться на вашому хостингу.
Створення бази даних
Для забезпечення роботи вашого WordPress-у, вам буде потрібно створити для нього базу даних. На щастя з допомогою cPanel зробити це простіше простого.
Ввівши свій логін та пароль і потрапивши в адмінку cPanel, ви побачите іконку бази даних MySQL. Перейшовши по цій іконці, потрапите на сторінку керування базами даних. Верхньою формою на сторінці буде форма створення бази даних, а трішки нижче ви побачите форму для створення користувача. Вам будуть потрібні обидві ці форми.
- У першій формі слід вказати бажане ім’я бази даних і натиснути «Створити базу даних». Зверніть увагу, що база буде мати ім’я, яке складатиметься із двох частин: логін в cPanel + “_” + вказане вами ім’я. Тобто, якщо ваш логін admin, а ім’я, яке ви вказали mydb, то повне ім’я бази буде admin_mydb.
- У другій формі слід вказати бажане ім’я користувача, пароль і натиснути «Створити користувача». Як і в першому випадку, повне ім’я користувача складатиметься з двох частин: логін в cPanel + “_” + вказане вами ім’я. І якщо ви назвете користувача user, то повне його ім’я за аналогією виглядатиме admin_user.
- Останній крок, це надання прав доступу користувача до певної бази даних. У нашому випадку: користувач admin_user отримає повні права доступу до бази даних admin_mydb. Зверніть увагу на те, щоб було відзначено чекбокс, в якому вказано, що користувач отримає всі права на роботу з базою даних.
Для роботи із WordPress потрібно налаштувати кодування бази даних. Для цього слід скористатися скриптом керування базами даних phpMyAdmin. Посилання на нього знаходиться там само, де й посилання на бази даних MySQL. Після завантаження phpMyAdmin вибираємо щойно створену базу даних, потім закладку «Операції».
Знаходимо внизу панель «Співставлення» і перевіряємо, що вибране потрібне нам кодування. У нашому випадку йдеться про UTF-8. Натискаємо на кнопку ОК.
Вітаю! Ви щойно створили нову базу даних, якою користуватиметься ваш окремо встановлений блог.
Редагування config.php
Якщо на цьому етапі ви спробуєте завантажити свій сайт, ввівши домен у адресний рядок браузера, то зі здивуванням помітите помилку – відсутність конфігураційного файлу.
Саме його нам і належить створити самостійно.
Спершу знаходимо в кореневій директорії WordPress (в нашому випадку public_html) файл wp-config-sample.php і перейменовуємо його в wp-config.php. У змісті файла змінюємо всього три рядки:
define(‘DB_NAME’, ‘db_wp2_demo’);
define(‘DB_USER’, ‘db_wp2_demo’);
define(‘DB_PASSWORD’, ”);
Власне, вписуємо назву вашої бази даних, ім’я користувача, та пароль. В нашому випадку повинен вийти такий запис:
define(‘DB_NAME’, ‘admin_mydb’);
define(‘DB_USER’, ‘admin_user’);
define(‘DB_PASSWORD’, ‘ваш_пароль’);
Якщо ви все зробили правильно, то при наступному завантаженні вашого домену у браузері ви отримаєте панель привітання вордпрес, яка запросить вас до надшвидкої інсталяції двигунця на ваш хостинг.
Фактично, до цього моменту найскладніша частина встановлення WordPress уже залишилася позаду.
Інсталяція WordPress
Якщо ви очікували якогось довгого і тривалого процесу інсталяції – то розчаруєтесь. Все, що вам необхідно зробити – це ввести назву нового блогу та адресу вашої електронної пошти і натиснути кнопку «Встановити WordPress».
Після цього з’явиться екран, на якому буде вказано ім’я користувача (admin) та пароль для входу до вордпресу. Раджу відразу скопіювати кудись цей автоматично згенерований пароль. Після входу до адмінки вашого блогу його можна буде змінити.
На цьому встановлення WordPress закінчено. Введіть свій логін та пароль і заходьте до адмінки!
Вітаю! Тепер у вас є власний окремо встановлений блог!
А в наступних статтях рубрики ми говоритимемо про те, як правильно налаштувати свій WordPress та встановити оригінальні теми і плагіни.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Найбільш ефективні типи контенту, які притягують трафік. Частина 2 | Українська блогосфера ()
Pingback:Коли планування стає стримуючим фактором | Українська блогосфера ()
Pingback:Як створити блог (крок за кроком): Від ідеї до реалізації! | Українська блогосфера ()
Pingback:Оптимізація robots.txt для блога на Wordpress | Українська блогосфера ()
Pingback:Максимізуємо прибуток завдяки біржі лінків Sape. Частина 2: Встановлення коду та вирішення можливих проблем | Українська блогосфера ()
Pingback:У мене є мрія | Українська блогосфера ()
Pingback:продається 1 кімнатна квартира | Соломія — Нерухомість Нововолинська ()
Pingback:Навіщо оновлювати старі сторінки на вашому блозі | Українська блогосфера ()