Автор фотографії: luis de bethencourtКожен блогер давно вже знає, що таке RSS і з чим його їдять. Втім, суперечки навколо того, якою повинна бути RSS-стрічка не вщухають і, схоже, не скоро ще вщухнуть. Основна дискусія точиться навколо питання, чи варто віддавати у RSS повний зміст статей, чи є сенс обмежитися коротким варіантом фіду? Особисто я давно вже дав собі відповідь на це запитання і сьогодні віддаю у RSS повний зміст статей.
А справа в тім, що блогери, які читають багато фідів, зазвичай віддають перевагу саме повній RSS-стрічці. І це легко пояснити! Адже вона легко «сканується» на наявність ключових слів. Окрім того, не варто забувати і про одну із найрозповсюдженіших порад вебмайстрів: «що менше кліків слід зробити користувачу, щоб отримати те, чого він хоче – то краще».
Втім, значна частина блогерів, яких я читаю, продовжують віддавати у RSS скорочений варіант фіду. Як наслідок, для отримання необхідної інформації читачам доводиться здійснювати додаткові дії. Навряд чи таку ситуацію можна назвати безнадійною, але все ж її потрібно по можливості виправляти.
Всіх блогерів, які продовжують використовувати скорочений варіант RSS, можна умовно поділити на дві групи:
- ідейні (ті, які використовують скорочену трансляцію, виходячи з власних ідейних принципів та потреб);
- байдужі (ті, які не знають, як віддати у RSS повний варіант фіду, або ж попросту ніколи не замислювалися над цим питанням).
Переконувати перших – марна і невдячна справа. Зрештою, при бажанні можна відшукати достатньо аргументів на захист кожної з позицій. Тому я не буду влаштовувати священну війну. Скажу тільки, що мене до використання повного RSS-фіду спонукали численні опитування та дискусії (в тому числі й на найпопулярнішому блозі про блоги Problogger), які недвозначно доводять – читачам набагато зручніше користуватися саме повною RSS-стрічкою. Іншими словами, якщо ви переймаєтесь інтересами своїх читачів – вам варто подумати над тим, щоб віддавати у RSS повний зміст статей.
Якщо ж з допомогою короткої RSS-стрічки ви боретесь із крадіжкою контенту – то набагато більш гуманно буде, якщо ви просто розмістите копірайт наприкінці фіду. Наприклад: «Ви читаєте блог «Українська блогосфера».
Захищає від крадіжки і постійне розміщення у статтях внутрішніх посилань на ваш блог, а також посилання на схожі статті наприкінці кожного запису.
І хоча це може видатися дещо нелогічним – «саме повний RSS призводить до більшої кількості переглядів сайту. Повний RSS робить процес читання набагато простішим та більш зручним. Навіщо жебракувати – і просити читачів перейти на сайт, щоб прочитати повну версію статті? Так може скластися враження, що вам просто не вистачає переглядів сайту», – вважає Майк Маснік (Mike Masnick) із TechDirt.
Як зробити RSS-фід вашого блогу повним.
Якщо ви ведете блог на WordPress, то для ввімкнення повного RSS-фіду вам слід поставити галочку «Для кожної статті відображати текст повністю» у меню: Налаштування > Читання > Новинні канали. Це дасть змогу передавати повний RSS у рідери ваших читачів.
Втім, тут існує одна невеличка проблемка. Якщо ви обрізатимете текст стандартним вордпресівським тегом «more» – то до фіду потраплятиме лише та його частина, яка знаходиться вище цього тегу. А це нам абсолютно не підходить!
На щастя вирішити цю проблему надзвичайно просто – для цього вам знадобиться встановити елементарний плагін «Full text feed». Завдання цього плагіну – змусити ваш WordPress ігнорувати тег “more” та, не зважаючи на нього – віддавати у RSS повний фід вашого блогу.
І нехай використання повного RSS-фіду допоможе зробити ваш блог кращим та зручнішим для читачів.
Блог для змін – Менеджмент в охороні здоров’я
Я з особливим задоволенням представляю своїм читачам ще один нішевий український блог, який відкрився зовсім недавно, “Healthcare management”. Його автором є мій колега Павло Ковтонюк. Але вдвічі приємніше, що українська блогосфера вже доросла до таких серйозних проектів. Мушу відзначити – до сих пір ні з чим подібним я не стикався.
Як говорить сам автор: “Це – блог для майбутнього. Блог для змін. Він напевно ніколи б не виник, якби українська охорона здоров’я не потребувала змін. І головне, якби не було надії здійснити ці зміни.”
Що ж, побажаймо успіху новому проектові, а також досягнення поставлених перед ним цілей. З автором важко не погодитися – українська сфера охорони здоров’я справді потребує неабияких змін.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:С++ » Плагіни ()
Pingback:Що таке плагіни та як їх готувати? | Створення блогу на Wordpress ()