Сьогодні, тобто у суботу 26 квітня, мені нарешті вдалося потрапити на захід, який встиг набути неабиякої популярності у середовищі українських блогерів (і не тільки блогерів) – Minicamp April 2008. Для тих, хто ще не знає – баркемп – це своєрідна конференція (хоча конференцією її можна назвати лише умовно) на певну тематику (в нашому разі – соціальні мережі), яка зазвичай відбувається у барах, ресторанах чи кафе (звідси й приставка «БАР» у назві).
Як людина, яка відвідала чимало формальних конференцій та круглих столів, не можу не поділитися враженнями від формату, з яким мені довелося зіткнутися вперше. По-перше – це дуже вигідно як для організаторів, так і для учасників. Адже основна проблема будь-якого заходу в Києві – це приміщення. Завдяки формату баркемпу можна вирішити цю проблему найбільш демократичним шляхом (так би мовити – без залучення спонсорів). Організатор просто домовляється із баром, рестораном чи кафе, на території якого відбуватиметься зустріч, про можливість розміщення там технічного та презентаційного обладнання та проведення презентацій для аудиторії. А вже аудиторія, замовляючи для себе наїдки та напої, так би мовити, платить за приміщення. Все чесно – всі задоволені.
Перед початком
Окрім того – формат баркемпу дозволяє зробити зустріч максимально неформальною. Ще б пак – про яку формальність може йтися, коли половина слухачів одночасно їсть морозиво, п’є сік чи пиво, закусуючи солоними горішками? І це, як на мене, дуже правильно – такий формат повністю себе виправдовує. Формальності не місце в українській інтернет-тусовці!
Але годі лірики – перейдімо до заходу!
Після короткого привітання від організаторів, першою на імпровізовану сцену ірландського бару і ресторану Golden Gate (а саме тут, в центрі Києва, відбувався квітневий мінікемп) вийшла Оксана Завойко, маркетинг-менеджер новоствореної професійної соціальної мережі Profeo. Оксана (чи Окса, як називають її друзі) зробила короткий огляд українських соціальних мереж та трішечки розповіла про тенденції розвитку цього феномену в Україні та світі. Наприкінці презентації вона також поділилася інформацією про дуже молоду (трошки більше, ніж тиждень від офіційного лончу), але, схоже, доволі перспективну професійну мережу Profeo.
Оксана Завойко розповідає про соцмережі
На моє запитання, чи є сенс створювати ще один клон уже наявних сервісів, кількість яких в Україні збільшується не по роках, а по днях, Оксана відповіла: «В жодному разі не варто! Соціальна мережа може бути корисною тільки у тому випадку, якщо вона пропонує своїм учасникам певні унікальні особливості та можливості». Що ж, будемо сподіватися, що Profeo належить саме до таких.
Андрій Гошва розповів про ще одну доволі незвичну українську соціальну мережу, яка за два місяці її існування вже встигла залучити понад 2 тисячі користувачів, ClubMania. Втім унікальною особливістю мережі є насамперед її тематика – танці (чи, точніше – клубне життя).
Клубна культура – це також тема для соцмережі (Андрій Гошва)
Про «Ідеальну країну» розповів Володимир Михалко. Його доповідь, до речі, викликала доволі гостру дискусію серед аудиторії. Ну ще б пак: політика – вона завжди така!
Володимир Михалко про “Ідеальну країну”
Наступна доповідачка Юлія Філіпповська розповіла про ще одну доволі цікаву соціальну мережу, яка діє в офлайні, Pioneers of Change.
Юлія Філіповська про “Піонерів змін”
А закінчив серію доповідей розповіддю про те, як розрахувати тематичну «верхню межу» аудиторії в УАнеті Роман Рибальченко.
Роман Рибальченко про верхню межу тематичної аудиторії в УАнеті
Наступний мінікемп, як і слід було очікувати, відбудеться у травні і його темою, можливо, буде маркетинг у соціальних мережах. А ще всім прогресивним блогерам варто з нетерпінням очікувати набагато більш потужної і широкомасштабної події – блогкемпу, який попередньо запланований на жовтень.
Словом, подія, як на мене, вдалася. Було дуже багато позитивних емоцій та енергії.
Народ притомився після презентацій і гріється на сонечку біля бару
Спілкування у «кулуарах» дозволило познайомитися з багатьма новими цікавими особистостями та їх ресурсами, а головне – вживу побачити багатьох тих, з ким раніше були знайомі тільки віртуально.
Ще один фотозвіт про подію можете знайти у Мастерпісера, ще враження знайдете у FireON`a, більш детально про самі доповіді прочитаєте у Дана, а можете послухати їх повністю завдяки старанням Анвара.
А тим часом Олександр Демченко та Максон Пуговський збирають посилання на всі записи про квітневий мінікемп у Києві.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:“Клаптики”» Збираю життя по клаптиках... » Квітневий мінікемп: соціальні мережі та тематична стеля.(фідбек) ()
Pingback:Блоготиждень №22 - Blogoreader 2.6 – українська блоґосфера - блоґи, новини, статті, персони ()