Проблема, винесена у заголовок цього посту, рано чи пізно постає перед кожним автором та письменником. Як писати те, що потрібно вашим читачам і при цьому не втратити власну особистість. Адже погодьтесь – не завжди нашим відвідувачам подобається те, чим захоплюємось ми – автори. І коли перед блогером постає нелегкий вибір: залишитися вірним собі чи написати на популярну тему, яка принесе трафік та прибуток – дуже часто перемагає саме другий варіант.
Блогери часто публікують пости, які не викликають інтересу у них особисто, але, на їхню думку, можуть бути цікавими для читачів, залучити трафік, викликати дискусію тощо.
Як же розв’язати гордіїв вузол? Як зробити вибір між «мистецтвом» та «ремеслом»?
Відповідь проста, як і все геніальне: об’єднайте мистецтво і ремесло. Пишіть від душі, але при цьому залишайтесь корисними і цікавими для своєї аудиторії! Відверто кажучи, прірва між прагматизмом «правильних» постів та ідеалізмом записів, які ідуть від серця не така вже й глибока! Тому ви справді можете писати на улюблену тематику, займатися мистецтвом, отримувати задоволення – і при цьому викликати інтерес у своїх читачів і навіть отримувати прибуток!
Як писати
Кожен, хто хоча б один раз брався за написання статті «на замовлення» чудово знає, як важко іноді буває «дотриматися вимог клієнта». Тому спробуйте свідомо писати так, як хочеться вам. Це не означає, що ви писатимете про метеликів, коли повинні аналізувати ринок нерухомості. Але при написанні статті ви завжди можете додати особисту перспективу, розглянути проблему під власним кутом зору, поекспериментувати зі стилем… Зрештою – це ж ви автор!!!
Парадокс полягає в тому, що такі статті, написані від серця – зазвичай подобаються замовникові (навіть якщо замовник – це ваш внутрішній голос) набагато більше, ніж сухі і формалізовані записи, створені «під лінійку». А окрім того, дотримуючись вільного стилю, ви завжди отримуватимете більше задоволення та радості від роботи.
Рано чи пізно до вас прийде розуміння, що «немає ніякої ложки» (чи то пак – замовника). Ви пишете на ті теми, які самі собі обираєте. Ви почуваєтесь розкуто і дозволяєте собі абсолютно відверто загравати з аудиторією, пишучи про життя та мистецтво. І що найдивовижніше – це подобається вашим читачам!
Прислухайтесь до власних бажань, дотримуйтесь обраного шляху, будьте чесними самі із собою та з вашими читачами. Якщо ви завжди пам’ятатимете про ці прості принципи – то рано чи пізно зрозумієте, що насправді подобається вашим читачам, від чого вони шаленіють, ради чого приходять на ваш блог.
Секрет, як завжди, полягає у експериментуванні. Іноді цікаві для вас теми виявляться абсолютно непопулярними і статті ніхто не читатиме. Не біда! Для цього ви й навчаєтесь. Спробуйте відчути, що подобається вашій аудиторії. Дайте відповідь – чи подобається це вам. Якщо ви знайшли потрібну тему – напишіть статтю.
Балансуючи між «ремеслом» та «мистецтвом» ви, зрештою, знайдете свій особливий стиль, який, завдяки вашій індивідуальності, неможливо буде повторити. І не турбуйтесь, що не кожен «гість» вашого сайту стане регулярним відвідувачем. Адже втративши десяток «гостей» ви здобудете одного лояльного читача, який, повірте, важить для блогу набагато більше, ніж сотня випадкових «перехожих».
Пишіть для себе! Пишіть для відвідувачів! І спробуйте відчути, що між цими двома категоріями немає ніякої прірви.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)