• G3D

  За поради спасибі.. Жаль що навряд чи вдасться їх всіх дотримуватися…

 • Цікава відкрита думка людини 🙂
  Ярославе, от що ти думаєш особисто про мій блоґ, який певним чином підпадає під описану тобою тематику? 😉

 • Мастерпісере, ти ж знаєш – я не критик 😉
  Щодо твого блогу – як ти й сам його характеризуєш – це щоденник з великою кількістю особистих вражень і дуже яскравою авторською індивідуальністю. Іноді трапляються справді цікаві матеріали (як, наприклад, звіт із квітневого мінікепу). Основна їхня позитивна риса – це перманентна наявність власної думки. Думаю, саме заради них тебе і читають.

 • Ну хоча б щось 🙂 І на тому дякую 🙂

 • g_i

  Ярославе, ну чому ти так прагнеш до систематизації-стандартизації, мало не під мікроскопом, самого процесу блоггінгу:)
  ну, в цьому ж і полягає краса блоггінгу і блогосфери – кожен робить як хоче, і спонтанно виникає геніальний продукт!

 • Можливо тому, що правила можна порушувати лише тоді, коли їх знати. Просто дуже часто натрапляю на елементарне невігластво, яке виправдовується “виходом за рамки” та “бажанням бути не таким, як усі”…

  Я справді поважаю альтернативні думки. Як і блогерів, які “порушуючи правила” можуть зробити щось по справжньому ВЕЛИКЕ. І якщо хтось може створити геніальний блог, жодного разу не звернувшись до подібних порад – тоді вони йому справді не потрібні.

  До речі, колись читав цікаве дослідження про те, що майже кожному “спонтанному” геніальному відкриттю зазвичай передує важка і наполеглива робота. 😉 Просто ми звикли звертати увагу на геніальний продукт і часто ігноруємо ті зусилля, які дали змогу його створити.

 • g_i

  “правила можна порушувати лише тоді, коли їх знати” – я в корні не згоден з таким напрямком думки..
  тобто з точки зору формальної логіки усе гладенько.
  але шо це за суть людини – коли вона робить шось порушуючи правила? це – протест, це істерія, це ДЕМОНСТРУВАННЯ, це все шо завгодно.
  але це не є шось рілексове та природнє:)
  тим більше коли знати правила і “порушувати” їх – то ти такий самий залежний від правил як і коли б дотримувався.

  моя думка – НЕМА І БУТИ НЕ МОЖЕ НІЯКИХ ПРАВИЛ, жодних проторених доріжок.
  як у пустелі – немає дороги, є тільки напрямок який кожен обирає собі сам.
  і то – конфігурація якого міняється після кожного пустельного вітру (який наносить бархани піску там де їх не було і запросто може забрати інший, який був).

  знаєш, це як дика тварина і свійська..
  чи на волі та в зоопарку – саме такі в мене асоціації.

 • g_i

  а щодо журналістської стилістики…
  знаєш, Ярославе, я все менше і менше читаю пресу, і не тому шо мені нецікаво чи ще шось таке – а тому шо НЕПРОФЕСІОНАЛІЗМ журналістський просто вбиває.
  ТАКІ бачу дурниці написані в серйозних виданнях (ЗЕРКАЛО НЕДЕЛИ, наприклад..) – дяка Богові, шо я компетентний лише в дуже обмеженій сфері, і не помічаю дурниць, написаних в інших..

  і от уяви собі: читаєш ти статтю, яка близька тобі за фахом, і бачиш, шо писала її людина ДУЖЕ І ДУЖЕ далека від того, де все ПРОСТО СМІШНО!
  але! при цьому існує повний “фарш” оцих журналістських “прийомчиків” – і активний “завлікаючий” початок, і викладення “сенсаційне”, і кінцівка а-ля “The Truth Is Out Ther” чи “чого нам іще сподіватися в майбутньому від …?” чи ще шось подібне.

  на фоні цього, повір, настає така ВІДРАЗА до оцих дешевих маніпуляцій, які мають тільки форму але не мають змісту – шо на них виробляється сталий блювотний рефлекс.

  у нас в країні тотальна журналістська криза, і взагалі криза ЗМІ – тут Бродський абсолютно правий (він в ЖЖ десь казав про це).
  і на фоні цього якось НАВПАКИ хочеться підкреслити – хлопці, от подивіться як роблять журналісти і НЕ РОБІТЬ ТАК!
  бо ті пишуть про шось (І, ШО ЦІКАВО, ДІЙСНО ЩИРО ВВАЖАЮТЬ, ШО УСЕ ПРАВИЛЬНО НАПИСАНО І ШО ВОНИ РОЗІБРАЛИСЯ З ПИТАННЯМ!) трошки забуваючи про те, шо для того аби висвітлити певне коло питань потрібно вивчати це п’ять-шість років – і то, ще й мати відповідний талант.
  а так – беруться і пишуть.
  а люди читають.
  і, головне, ще й вірять.
  а ти ще й наслідувати їх пропонуєш..

 • в мене виникає враження, що дискутуючи в коментарях, ми говоримо на різних мовах, чи попросту не до кінця розуміємо, одне одного.

  я не пропоную наслідувати непрофесіоналізм. я взагалі – не пропоную наслідувати. Якось уже говорив, і ще раз повторюсь: Я сподіваюсь, що цей блог читають доволі зрілі люди, які зможуть критично поставитись до інформації і вирішити, що їм використовувати, а що – ні!

  коли людина пише незграбним стилем і робить безліч логічних, мовленнєвих та граматичних помилок – її текст читати попросту дуже важко. Але мене вражає, коли така людина виправдовує свій “жахливий” стиль своєю “оригінальністю”.

  Те, що я намагаюся донести у цій і подібних статтях – це інструментарій. Всілякі “болтики”, “гайочки” і “шурупчики”, з яких можна побудувати що завгодно. А от що будувати – це вже вирішуватиме людина, яка захоче скористатися цими порадами. Саме це, на мою думку, і є та свобода, яка дозволяє блогерові створити геніальний продукт.

  І при цьому я з абсолютним розумінням ставлюся до того, що хтось не захоче користуватися цими “болтиками”, “гайочками” і “шурупчиками”, а натомість винайде свої власні “шайбочки” і “шпунтики”… Що ж – це його право.

  Дуже шкода, якщо в тебе склалося враження, ніби я намагаюся ввігнати процес блогінгу у якісь рамки. Може я й справді роблю щось не так?.. Але от в чому мене точно не можна звинуватити – то це у пропозиції наслідувати непрофесійних журналістів.

 • Гарні поради, та й тема в цілому актуальна!
  Недолік і одночасно велика перевага блогінгу – редакторство. З одного боку, шкода, що немає хорошого редактора, який би перевірив стиль і банально орфографію. З іншого, добре що немає тирана-редактора!)))
  Дійсно варто виховувати у собі свого індивідуального хорошого редактора і стильного автора!

 • Згоден з Вами. І зрештою, немає значення, як ви називаєтесь – блогер, журналіст чи просто фрілансер. Головне – на що ви здатні!


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.