• ні, не тільки тобі

 • радий, що у мене є однодумці! 😉

 • І я з вами згоден:)
  Дійсно, тематичні блоґи тре розвивати. Хоча й інші мають право на існування. Можливо, кількість тематичних блоґів залежна від кількості професіоналів цієї сфери, які хочуть писати саме українською? Адже тематичних блоґів російською мовою, які ведуть українці чимало. На мою думку, зараз просто підростає те покоління, яке буде публікуватись українською з власного бажання, але досвіду та професійних знань поки небагато. Отже, позитиві зрушення є і будуть ще інтенсивнішими.

 • jarofed каже: “усіма силами, цілеспрямовано розвивати тематичну ланку національної блогосфери, намагаються створити стереотип, нібито єдиною прийнятною формою існування блоґу є особистий щоденник”

  Тобто більша частина блоґерів (“усіма силами”) мають робити тематичні блоґи, бо так правильно!? бо так роблять на Заході?! бо так краще для держави!? Насправді, цей етап має визріти, прийти. Його не можна штучно створити, нав’язати.

  jarofed каже: “Насправді, я трішечки перебільшую”

  Трохи є 🙂

  excieve каже: “Можливо, кількість тематичних блоґів залежна від кількості професіоналів цієї сфери, які хочуть писати саме українською? Адже тематичних блоґів російською мовою, які ведуть українці чимало.”

  Погоджуюсь з excieve. Тематичний блоґ веде людина, яка в цій сфері щось “петрає”, а особистий щоденник таких знань не вимагає. З мухи не слід робити слона ще й тому, що тематичних блогів, дописувачами яких є українці, можна знайти предостатньо, просто, певна частина з них пишеться рос. мовою.

 • вибір мови – право кожного блогера. Ось тільки російськомовні блоги у своїй переважній більшості можна назвати радше частиною рунету. А у даному пості я говорю про тематичну ланку УКРАЇНСЬКОЇ блогосфери!

 • jarofed каже: “Ось тільки російськомовні блоги у своїй переважній більшості можна назвати радше частиною рунету”.

  Якщо в нього домен – український, позиціонує себе з Україною, пише він про веб (інтернаціональна тема), то він також належить Рунету через мову викладу?!

  Хіба можна чітко визначити, що таке українська блоґосфера за ознакою мови чи якоюсь іншою? Тоді давайте будемо вважати українськими лише тих блґерів, що мешкають в Україні. Бо який сенс говорити “Темна сторона українського блогінгу” і мати на увазі лише частину “українського блогінгу”. А якщо в мене половина блогу українською мовою, а друга – російською, то ви мене не берете до уваги в цій статті? Тоді ваші дослідження щонайменше неповні. Погодьтесь.

 • та я й не сперечаюсь! 😉
  Раніше вже піднімалося подібне питання! І неодноразово. В тому числі й на цьому блозі. Взагалі, визначити “національність” буває дуже складно. Дехто вважає, що це попросту непотрібно…

  Як на мене (і я вже неодноразово про це згадував), першочерговим критерієм визначення національності (якщо сам автор ніяк себе не позиціонує) є читачі. Іншими словами, якщо у вас більшість читачів з Америки – значить ви американський блогер, з Китаю – китайський, з Росії – російський… Принаймні, так буде найчесніше…

  Тому я в жодному разі не наполягаю, що всі російськомовні блоги неодмінно є частиною рунету. Як ви сказали, якщо вони тематично спрямовані на Україну і позиціонують себе відповідно – це цілком можуть бути українські блоги.

  Ну і насамкінець, я навіть не намагаюсь претендувати на істину в останній інстанції. Ця стаття – зовсім не “дослідження”, як Ви його назвали, а радше – моя суб”єктивна думка. Її мета – дискусія. Хтось зі мною погоджується, а хтось ні! Але якщо у нас виходить розмова, як ось зараз із Вами, то значить писав не даремно! 😉

 • jarofed каже: “Ця стаття – зовсім не “дослідження”, як Ви його назвали”.

  Ну, це я так образно.

 • Взагалі, суперечне питання, щодо приналежності рунету чи уанету. З однієї сторони, мова блоґу (основна, принаймні) спричиняє ті чи інші зв’язки між блогами так само, як і, можливо, теми. З іншої сторони, все-таки є географічна та національна приналежність.

  По-ідеї, будь-які приналежності у житті, у Мережі не повинні мати якогось суттєвого значення. Але вони мають зворотній зв’язок із реальністю – популярність (наприклад, мови) у Мережі може стати причиною популярності у житті.

  Я читаю українською, російською та англійською і в принципі, мені все-одно, хто якої “національності” – головне, щоб інформація була корисна. Але більша клькість тематичних україномовних ресурсів буде спонукати до пошуку саме українською мовою (серед її користувачів, звичайно). Признаю, я найчастіше шукаю англійською, коли мені потрібна конкретна інформація.

  Особисті ж щоденники – так і залишаться особистими. Вони найчастіше несуть інформацію, цікаву лиш друзям та знайомим автора. Хіба вони є такими вже популярними та зразковими?

 • “Признаю, я найчастіше шукаю англійською, коли мені потрібна конкретна інформація.” – ви абсолютно праві! Потрапили просто в яблучко!

  Я наприклад, коли шукаю конкретну інформацію (не прив”язану до географії чи національності), спершу намагаюся знайти її англійською, потім – російською і лише насамкінець – українською. І це абсолютно прагматичний підхід, який сповідує абсолютна більшість користувачів. Думаю, саме він призводить до не надто високої популярності українських блогів (чи будь-яких інших ресурсів)…

  При чому, як на мене, виправити цю ситуацію можна тільки одним способом – створюючи якісний і корисний україномовний контент…

 • Тематичні блоги?
  Хе 8)))
  А ну покажіть мені хоч кілька таких?
  Взагалі я до цього ставлюсь останнім часом скептично…
  Існують або передруківки, або мусор, або сіськіпіські, як каже Etcetera – щось попсове, про що підглянув у когось на сусідньому вебсайті…
  Як не гірко, але це правда…


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.