• “Не заставляйте меня думать” – говорит Стив Крук, специалист по юзабилити, и это же выражение можно применить и к блогосфере. Стандартные и общепринятые методики блоггинга воспринимаются вполне адекватно и могут иметь успех. Да и, как мне кажется, блоггинг не стал чем-то уж совсем новым, просто открылись технические возможности для большинства людей. Это конечно не значит, что внесение нового в стилистике блоггинга, тематических решений и т.д. не даёт своих плодов.

  Но вот ты говоришь, что автор блога не должен что-то утверждать. Однако, это не всегда имхо так. Наиболее интересные блоги пишут специалисты в той или иной области, которые знают о чём говорят, а значит и могут утверждать, что и привлекает внимание.

  В общем, как по мне, вся жизнь достаточно относительный процесс и в большей степени состоит из парадоксов. Что для одного хорошо, то для другого плохо и т.д.

 • дякую за змістовний коментар (на мене тут боти останнім часом напали, так що кожному обдуманому коментарю я радію, неначе дитина).

  Але, вочевидь, ви все ж не зовсім зрозуміли (а можливо, я просто не дуже зрозуміло висловився), що малося на увазі. Я НЕ говорю, що автор блога не повинен нічого стверджувати! Навпаки. Я переконаний, що блог без особистої оригніальної точки зору приречений стати “порожнім місцем”… На сторінках цього блогу я також іноді дозволяю собі висловлювати достатньо дискусійні теорії та ідеї. Але я вважаю, що автор не повинен “примушувати” всіх дотримуватися своєї точки зору. Іншими словами – висловлюючи певну дискусійну думку, він повинен бути відкритий до альтернативних підходів. 😉

  Ну, наприклад, я вважаю, що записи до тематичного блогу повинні бути регулярними (і писав про це у кількох статтях), але припускаю, що хтось може дотримуватися протилежної точки зору! І я поважаю цю точку зору!

 • hi! На счёт ботов я бы посоветовал поставить плагин WP-SpamFree, он не использует каких либо капчей, или блеклистов, но в какой-то степени неплохо фильтрует. По крайней мере, пока, меня он устраивает. Плюс предпроверка авторов комментариев стандартными настройками WordPress.

  Наверно, и я не точно выразился. Я акцентировал внимание на вот этом:

  Але дуже погано – якщо він намагається нав’язати його чи зробити вигляд, що його підхід повинен вважатися істиною в останній інстанції.

  Дело в том, что, как я понимаю, именно навязывание мнения во многом и определяет популярность блога. Главное каким именно методом это делать и чего добиваться. Например, можно просто провоцировать или изменять мнение общественности, что и делают многие СМИ. В любом случае мне опять же видятся варианты.

  Как таковой я могу и ошибаться ведь однозначности всё равно нет.

 • дякую за пораду щодо ботів. У мене стоїть Akismet і поки-що він з цим завданням не погано справляється. Але останнім часом почали з”являтися спам-коментарі засабмічені людьми з ключовиками у імені. Проти них, поки-що, доводиться боротися вручну.

  Щодо методу “нав”язування”, то він дійсно може бути одним з різновидів “стилю” блога. Кожен сам обирає собі власний стиль. І в такому сенсі – має право на існування.

  А от гіпертрофовано скандальний стиль деяких ЗМІ мене, відверто кажучи, трішки дратує.

 • Werwolf

  Можливо, Ви маєте на увазі цю книжку? http://hunternuttall.com/blog/2008/02/free-ebook-the-zen-of-blogging/


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.