• а от таке питаннячко:
  чи можна змінювати структуру постійних посилань? я на гуглхоліку спробував – все поламалося, довелося виставляти таку ж як була. після цього все знову запрацювало.

  до речі, невеличкий хінт:
  якщо не хочу працювати жодна структура постійних посилань – спереду додайте index.php, наприклад, http://www.blogosphere.com.ua/index.php/%category%/%postname%/

 • О, дякую, про index.php не знав!

  Щодо зміни структури посилань – то на “Українській блогосфері” я цього робити не ризикував (як налаштував з часу публікації першої статті – так воно до сих пір і працює). Але чисто за логікою зміна структури посилань поламає всю колекцію внутрішніх та зовнішніх посилань на сайт (адже лінки будуть іти відповідно до старої структури – тобто на вже неіснуючі матеріали)…

  Тому зайнятися організацією структури посилань краще відразу після інсталяції вордпрес до публікації першої статті. Тим більше, що займає це всього кілька хвилин.

 • Корисна стаття. Свого часу цікавився цим питанням. Цікавився, але вирішив на своєму блозі залишити все як є 🙂

  “Годі навіть сподіватися, що хтось із ваших відвідувачів запам’ятає таке посилання.”

  Ну, це найчастіше і не потрібно. Невже рядок http://www.blogosphere.com.ua/2008/04/29/pryklad-posta/ легше запам’ятати, ніж http://www.blogosphere.com.ua/?p=298 🙂 Мова тут йде не стільки про запам’ятовування, скільки про людино зрозуміле посилання (лінк із зрозумілим для користувача значенням) — т.з. створення дружніх URL.

  “А говорять, що пошуковим машинам такий підхід до формування лінків також не дуже подобається.”

  Так, Гугл цю штуку непогано рулить. Маю на увазі транслітерацію українських слів латиницею.

 • в мене власне тільки так і почали працювати постійні посилання.

 • кажу з власного досвіду – посилання типу /postijni-posylannja-u-wordpress/ все одно не запам’ятаю. Мені легше зайти на блог і там вже знайти статтю.

 • Ігор, Яна, згоден з вами! Таки складнувато буде запам”ятати такий запис (хоч і легше, ніж …?p=298). Втім, мені, наприклад, він стає в нагоді, коли після перечитування цікавого блогу я наступного дня заходжу на нього вдруге і набираю перші літери адреси у рядку браузера. Автоматом випадає список. І серед цього списку зразу зрозуміло, де знаходиться яка стаття. На неї і переходжу відразу, а не лажу знову по сайті.

 • “…я наступного дня заходжу на нього вдруге і набираю перші літери адреси у рядку браузера”

  Якщо на те пішло, то кожен поважаючий себе сучасний браузер поряд з адресою веб-сторінки показує її заголовок в рядку адреси, який (я про заголовок) відображається українською чи іншою, зрозумілою користувачу мовою.

 • Хм… 😉 Вочевидь, мій браузер себе не дуже поважає 😀
  Користуюся Maxton 2.1. Зрідка заходжу у Firefox (хоча, що далі – то частіше) 🙂

 • Коли я ввожу в рядку адреси, для прикладу, “http://blogosphere.com.ua/2008/05…”, то в Лисиця мені підказує, що таку початкову адресу мала стаття “Темна сторона українського блогінгу | Українська блогосфера”

  P.S. Свого часу сам користувався Maxton’ом, як більш потужним аналогом ІЕ, але перейшов на Firefox і не жалію.

 • Так, перевірив. У FireFox дійсно є така функція.
  У Maxton – немає.
  В мене процес переходу відбувається повільно. Можна сказати, що я на 30% уже в FireFox-і, але на 60% у IE.
  Останні 10% віддаються в однакових пропорціях іншим браузерам, якими користуюся, коли потрібно налаштувати вигляд сайту.

 • Я не маю нічого проти ІЕ ( як-не-як він виграв бій у Netscape не через гарні очі 😉 ), але, як на мене, перевагу слід віддавати Internet-оглядачу, який має більший функціонал і є зручнішим у користуванні.

 • Може в мене щось ненормальне з головою, але… Мені простіше запам’ятати /?p=298, ніж /pryklady/pryklad-jakogos-postu-u-wordpress/

 • Lordie says: “Може в мене щось ненормальне з головою, але… Мені простіше запам’ятати /?p=298, ніж /pryklady/pryklad-jakogos-postu-u-wordpress/”

  Мій мозок також так працює.

 • То кому треба лікуватись – тим, хто знає, що в урл йдуть ?a=1&b=2&c=3, чи тим, хто вважа, що куди краще це переробити у пермалінкс і юзати яке-небудь /category1/jakes’-maza-faka/shos’-ishche.html?
  xD

 • Lordie, ми вже дійшли до висновку, що повну адресу запису ніхто не запам”ятовуватиме. У випадку з випадаючим меню особисто мені зручніше орієнтуватися на записи типу …/pryklad/pryklad-posta
  Пошуковики також краще індексують осмислені пермалінки (принаймні, я неодноразово натрапляв на таку інформацію). Але, звісно ж, кожен сам обирає собі структуру посилань. 😉 Можна взагалі вставити туди один пункт: %post_id% і тоді запис матиме вигляд:
  site.com/1
  site.com/2
  site.com/3
  і т. п.
  Кому що зручніше…

 • я колись таке й юзав на своєму блозі = ) http://www.lordproteus.org.ua/123...
  А сучасним пошуковикам давно наплювати, як побудована адреса сторінки – контент приорітетніше… можете перевірити самі, use Google.

 • p.s.: йопт, а шо, WP настільки кінчений?.. Якого біса він переробив просту адресу з www (без http!) на гіперлінк?!.. Та ще й нанеіснуючу сторінку, бо крапки йому також прийшлись до вподоби… Ноу комментс (с)

 • Є у нього така проблема… 🙁
  На жаль в налаштуваннях не бачу, як це можна відключити. Тому, якщо не хочете, щоб ваші адреси перетворювалися у гіперлінки, потрібно писати їх без “www.”

 • Мо, якось знайду де це редагується… у коді, правда, а не адмінці = ) якщо не влом буде) або відрепортіть це на вп.орг як баг 🙂

 • “А сучасним пошуковикам давно наплювати, як побудована адреса сторінки – контент приорітетніше… можете перевірити самі, use Google.”

  Зовсім ні. Звичайно воно не має надзвичайного значення (ваги) для пошукової с-ми, але Гугл аналізує адресний рядок. Для прикладу, ввів слово “привіт” в Гуглі. Перший результат {шлях_до_сайт}/prywit/ чи ввожу “книжка” і бачу {початок_шляху}.knigka.{продовження_шляху}/

  “йопт, а шо, WP настільки кінчений?”

  Зроби кращу СМС, залюбки подивлюсь на неї. А WP визнано кращою СМС в 2007 році в світі. При потребі відносно легко можна підкрутити додавання коментарів під свої потреби.

 • Ключове слово “відносно” 😀
  До речі, маячня. Google розумничок, але жодним бісом не трактуватиме prywit=привіт. Окрім того, тоді й ?a=prywit має мати аналогічний приорітет.

 • ?a=prywit – має значення
  ?a=676575 – не зрозуміло

 • Lordie says: “Ключове слово “відносно” :-D”

  Повторюсь: “Зроби кращу СМС, залюбки подивлюсь на неї.” 🙂

 • Сучасному користувачу не те що адресу сторінки – адресу сайту запам”ятовувати зовсім не обов”язково – для прикладу, вводу в адресному рядку FireFox-а компанію, назву якої я пам”ятаю – міст тур – і мене відразу “кидає” на потрібний сайт. Тому щодо цього аспекту вважаю, що аргументи не достатні.

  Щодо пошуковиків – в кінцевому рахунку їм все рівно. Щодо впливу наявності ключового слова в адресі – якби плагіни перекладали українські слова на англійські – було б дуже чудово, а з назви “postijni-posylannja-u-wordpress” корисним може бути тільки слово wordpress . Більше того, наявність цього слова поставить цю статтю не на 2108-му, а на 2098-му місці в результатах пошуку по слову wordpress – результат не буде надто великим.

  Вважаю, що потрібно робити такі посилання, вигляд яких перш за все подобається автору блога.

 • virua, зверни увагу, перший результ з /prywit/, але! prywit – не виділено. Пошуковик врахував лише те, що тайтл – привіт. А слово у адресі транслітом проігнорив. Отже – маячня.
  До речі, не всі браузери все запам’ятовують. IE – по-дурному сортує варіанти за алфавітом, а юзери мають властивість чистити історію (а інколи й самі браузери автоматом) – тож, не аргумент.

 • Lordie – все вірно, це маячня. Бо Гугль не асоціює слово привіт з транслітом prywit. Цей сайт на першому місці завдяки своєму тайтлу. І пейджранку 5/10 – при таких даних ця сторінка може називатись будь-як і буде на 1-му місці по слову Привіт.

 • “virua, зверни увагу, перший результ з /prywit/, але! prywit – не виділено. Пошуковик врахував лише те, що тайтл – привіт. А слово у адресі транслітом проігнорив. Отже – маячня.”

  Як Гугл може виділити “prywit”, якщо ти шукаєш “привіт”.
  Я не маю бажання спорити з тобою, Lordie. На разі, я стверджую, що при однакових умовах Гугл надасть більшої ваги сторінці з людиноподібним URL, ти це заперечуєш. Твоє право.

 • UAhosting, я це тільки що й намагався пояснити шановному virua 😉

 • Зовсім не переконливо. Звучить лише періодично слово маячня.

 • virua – ті слова в адресі сайту (сторінки), які Гугль враховує при ранжуванні – підсвічуються напівжирним шрифтом. У випадку з “Привіт” слово не підсвічувалось, оскільки Гугль слово “Привіт” асоціює скоріше з Pryvit ніж Prywit. Lordie мав на увазі, що наявність слова prywit а адресі сайту не вплинула на його перше місце.

  А тепер – докази, що перш за все впливає рейтинг сайту, а потім – вигляд посилань. Проведи пошук готелю, наприклад, “Сан Резорт” – бачиш першу адресу – index.php?id=611, а сайт, у якого слово зустрічається в лінку, та ще й виділено Resort (Гугль співставив транслітерацію) – на 3-му. Щодо показників сайтів, то перший (з “неправильною” адресою) має тИЦ=90 і ПР=4, а той, що на 3-му місці (з “правильною”) – тИЦ=1200 та ПР=5.

  Але навіть не зважаючи на те, що у третього сайту більші показники і в лінку є трансліт готелю – на першому місці знаходиться meest-tour.

 • Як редагувати своє повідомлення? Під “що перш за все впливає рейтинг сайту, а потім – вигляд посилань” мається на увазі “що перш за все впливає оцінка сайту за таємною шкалою Гугля (ви ж не будете стверджувати, що знаєте на 100%, яким чином Гугль сортує, та що саме на це впливає?), а потім – за всіма відомими оптимізаторам показниками, в тому числі вигляд посилань”.

 • “Гугль слово “Привіт” асоціює скоріше з Pryvit ніж Prywit”

  Однозначних співвідношень між укр. буквами і англ. нема. Навіть в Україні є декілька.

  Щодо того, чи розуміє Гуглик транслітерацію. Візьмемо фразу “wp-postviews плагин”. Google видає англомовний ресурс lesterchan.net/portfolio/programming.php і жирним виділяє “Plugin: WP-PostViews”. А нижче по рейтингу йде lecactus.ru/2008/01/08/1490/ в якого виділено “Плагин WP-Postviews”.

 • А суть у чому?.. Вірно! Для пошуковиків (принаймні, Google) приорітетним є контент. Його цінність, авторитетність та унікальність. А не те, які в сайту адреси сторінок.

 • А хто казав, що Гуглу начхати на контент і він віддає перевагу адресі сторінки над усім іншим.

 • Також схиляюсь до думки, що краще нічого не міняти у вигляді структури посилань, у мене після такої зміни на одному із сайтів усе полетіло, з пошуковими системами були проблеми та й і взагалі уся система посилань на сайті почала себе вести дуже цікаво. Ну і не треба забувати, що пошукові системи, це ж просто роботи, хоча і створені людиною 🙂 – тому, я думаю, їм наплювати на вигляд посилань, звичайно в розумних межах.

 • mcreper сказав: “Також схиляюсь до думки, що краще нічого не міняти у вигляді структури посилань…”

  Структуру посилань ДОЦІЛЬНО ЗМІНЮВАТИ перед написанням першої статті, тобто до відкриття блоґу. А не тоді, коли в блозі сотні статей і в тому ж Гуглі проіндексовані сторінки зі старими лінками на публікації, які після зміни URL перетворяться на лінки в нікуди.

  Так звані “дружніх URL” створюються В ПЕРШУ ЧЕРГУ ДЛЯ ЛЮДЕЙ, для їх зручності.

 • garryson

  спасибі, дійсно діло було в старих посиланнях

 • Pingback: Основи SEO: Архітектура сайту | Українська блогосфера()


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.