У попередніх статтях рубрики «Створюємо власний блог» ми навчилися встановлювати WordPress, налаштовувати тему, а також інсталювати найнеобхідніші плагіни. Після проведення всіх цих процедур блог стає абсолютно функціональним і повністю готовим для використання. Втім, для того, щоб максимально налаштувати його під власні потреби, нам доведеться ще трішки попрацювати.
Сьогодні говоритимемо про налаштування постійних посилань на вашому блозі.
Навіщо це потрібно?
Відразу після встановлення WordPress будь-яке посилання на пости матиме наступний вигляд: www.site.com/?p=1 Погодьтесь, не надто привабливо і зручно. Годі навіть сподіватися, що хтось із ваших відвідувачів запам’ятає таке посилання. А говорять, що пошуковим машинам такий підхід до формування лінків також не дуже подобається.
На щастя, вихід існує! Для цього нам потрібно налаштувати постійні посилання. А хороша новина полягає в тому, що WordPress дає змогу налаштувати структуру посилань будь-яким найзручнішим для нас чином.
Затягувати з налаштуванням постійних посилань не потрібно, оскільки, якщо ваш блог виявиться по-справжньому цікавим – на його матеріали відразу з’являться посилання. Зрозуміла річ, якщо після цього ви зміните структуру посилань – то ці лінки поведуть «у порожнечу». Тому я раджу налаштовувати структуру посилань в першу чергу – можливо, навіть ще до того, як оберете для себе тему оформлення та встановите всі необхідні плагіни. І у будь-якому разі – до того, як розмістите на блозі першу не тестову статтю.
Яким чином налаштувати постійні посилання у WordPress
Якщо ви плануєте писати українською, то перш за все вам буде потрібно завантажити і встановити на своєму сайті плагін UkrToLat (або RusToLat для російськомовних блогів). Плагін формує адреси ваших постів, транслітеруючи їхню кириличну назву. Наприклад, якщо ви створите запис під назвою «Тест» то без використання плагіну його адреса виглядатиме приблизно так: www.site.com/%D2%E5%F1%F2?, натомість, з використанням плагіну вона набуде більш читабельного вигляду: www.site.com/test.
Після того, як плагін встановлено і активовано, можна перейти у розділ «Налаштування» -> «Постійні посилання» вашої Адмін панелі і обрати один із варіантів загальних налаштувань, які запропонує система. Як бачимо на малюнку, наведеному нижче, «Українська блогосфера» використовує структуру «Дата і назва». Чесно вам признаюся – лише нещодавно я дізнався, що це не найзручніший варіант структури. Але змінювати уже нічого не буду, оскільки блог уже «обріс» зовнішніми посиланнями і втрачати їх мені б не хотілося.
Яку ж структуру обрати?
Вибравши пункт меню «Власна структура» ви зможете досягнути будь-якого вигляду структури ваших посилань, самостійно обираючи бажані елементи. Перелік цих елементів не такий вже й великий:
- %year% (рік публікації поста)
- %monthnum% (місяць публікації)
- %day% (день)
- %hour% (година)
- %minute% (хвилина)
- %second% (секунда… ну й придумають же… невже хтось використовує?)
- %postname% (назва поста. Як на мене, обов’язковий елемент у будь-якій структурі посилання)
- %post_id% (унікальний номер поста. Як на мене, настільки ж незручний, як і дефолтовий вигляд посилань. Але у кожного свої вподобання)
- %category% (категорія, в якій розміщений пост)
- %author% (ім’я автора. Якщо ви є єдиним автором блогу – то цей елемент втрачає будь-яке значення).
Користуючись цим нехитрим переліком елементів, ви можете налаштувати структуру посилань під власні потреби. В «Українській блогосфері» використовується така структура: /%year%/%monthnum%/%day%/%postname%/, а отже посилання виглядають наступним чином: www.blogosphere.com.ua/2008/04/29/pryklad-posta/
Щодо найзручнішої, на мою думку структури (яку я, безперечно, використаю, якщо надумаю відкрити другий блог), то вона повинна була б виглядати так: /%category%/%postname%/, а згенеровані нею посилання – так: www.blogosphere.com.ua/pryklady/pryklad-posta/
Постійні посилання налаштовано! Насолоджуйтесь!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Основи SEO: Архітектура сайту | Українська блогосфера ()