Вміння дати відповідь на запитання, кому буде цікаво читати те, про що ми пишемо, допомагає зробити блог набагато кращим, цікавішим, а значить – залучити якісну аудиторію, яка рано чи пізно перетвориться на лояльних читачів. Принаймні я не можу пригадати жодного блогу, який би захопив мене своїми статтями, виявився по-справжньому корисним і цікавим, а після цього – не потрапив до мого рідера.
Для того, щоб ваші статті були цікавими відвідувачеві, вони повинні мати певну ціль, бути чітко сфокусовані!
Для автора загострення фокусу означає вміння планувати і готувати статті до публікації, що включає написання чорновиків, зручну перелінковку, редактування і т. п.. Окрім того, вміння сфокусуватися на обраній тематиці суттєво спрощує сам процес написання.
Отже, як „загострити фокус”:
- Намагайтесь максимально включити свою уяву та винахідливість. Якщо пишете на певну тему – старайтесь розглянути її під різними кутами зору, але в жодному разі не скочуйтесь до інших тем (не втрачайте фокус).
- Коли читаєте (статті у своєму рідері, наприклад) – фокусуйтесь на майбутній статті. Ми часто зустрічаємо цікаві ідеї та відкриття, які могли б прислужитися при написанні посту в блог. Але, на жаль, не менш часто ми попросту забуваємо про них.
- Не соромтесь посилатись (бажано – гіперлінками) на матеріали, які можуть допомогти читачеві у розумінні окресленої вами тематики.
- Фокусуйте на собі увагу читача потужним і стилістично вдалим вступом. Зрештою принципу: „Ви повинні сказати, про що говоритимете у статті, потім розповісти про це, а потім пояснити, про що тільки-що розповідали” – ніхто не відміняв.
- Намагайтесь обирати такі теми, які будуть цікаві для вас самих. Тоді ви, безперечно, докладете більше зусиль для повного їх „розкриття”.
- Намагайтесь розвивати і підтримувати зацікавленість читача.
- Долайте „письменницький блок”! У вашій свідомості завжди більше ідей, ніж часу на їхнє „оформлення”. Не забувайте, що дуже часто вигорання виявляється банальною лінню.
- Уникайте відволікаючих факторів (якщо не можете відмовитись від перевірки електронної пошти та рідера під час написання поста – то краще просто висмикніть мережевий шнур із комп’ютера). Коли ви пишете статтю – вся інформація вже повинна бути під рукою.
Ці прості поради, допоможуть вам загострити свій фокус. А далі – все залежатиме тільки від вашої наполегливості. Тому – вперед!
P.S.: До речі, не знаю, як там справи із фокусом, але із довжиною постів на “Українській блогосфері” все явно не так, як у людей. Судіть самі:
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)