Ця стаття може видатися дещо нетиповою для «Української блогосфери», оскільки в основному я пишу тут про переваги блогінгу та причини, чому варто вести свій блог. Втім, щоб не здаватися аж надто упередженим, сьогодні я вирішив написати про те, чому автор може вирішити закрити свій блог.
1. Ви втомилися від блогінгу і впадаєте в депресію при думці, що сьогодні вам знову доведеться писати пост до блога
Звісно ж, саме «ненависть» до процесу створення контенту (не плутати із лінню) повинна послужити першим тривожним дзвіночком до того, що блог пора закривати. Якщо ви самі не маєте жодного бажання заходити на власний блог, то читачі не матимуть його і поготів. А якщо раніше вам вдавалося писати цікаві та змістовні замітки – то після втрати інтересу до їх написання ви швидко втратите лояльних відвідувачів. У такому разі, можливо, блогінг просто не для вас!
2. Ви прийшли до логічного завершення.
Все хороше має властивість рано чи пізно закінчуватися. Так само і ваш блог має логічний початок і кінець. Хто, як не ви, здатен відчути, що пора «закруглятися». Сьогодні ми можемо спостерігати кілька прикладів такого «закриття». Зокрема, серед учасників російської блогосфери (такими стали доволі популярні блоги Андрія Троя та Вада). Можна тільки стоячи аплодувати вольовому рішенню авторів, які, зумівши досягнути доволі високих показників популярності, все-таки не стали «тягнути гуму», висмоктуючи із пальця нецікавий і некорисний контент. Вони прийшли до логічного завершення.
3. Ви зайшли «занадто далеко» пишучи про особисте
Існує безліч людей, які ведуть блог лише для того, щоб поділитися з «масами» деталями свого особистого життя. Що ж, комусь, можливо, такий підхід допоможе впоратися із особистими проблемами та викликами. Втім, існує ризик, що литдибрист (від lytdybr («дневник» англійськими літерами)) зайде надто далеко. Зрештою, слово – не горобець! А у Інтернеті ця проста істина виявляється у стократ дієвішою.
4. Блог був створений для заробітку, але не зміг виконати свою роль
У світі знайдеться безліч авторів, які почали вести блог заради заробітку. НЕПРАВИЛЬНИЙ ПІДХІД! Досвідчені блогери «кричать» про це на кожному кроці! Втім, кожного дня з’являються все нові та нові добровольці, які переконані, що вони стануть першими, у кого «вийде»! Зазвичай, такі люди дуже швидко розчаровуються. А розчарувавшись – кидають свої блоги. От і правильно!!!
5. Письменник із вас, м’яко кажучи, слабкий
Ця причина не випадково опинилася на останньому місці. Просто я щиро переконаний, що доклавши достатню кількість часу та зусиль будь-яка людина може навчитися непогано писати. Проблема полягає в тому, що більшість авторів не готові долати перешкоди і не дивлячись ні на що рухатись вперед. Як наслідок – з’являються вбогі блоги, які відверто нецікаво читати. А «право власності», як відомо, не є виправданням ні слабкому стилю, ні вбогому контенту блога. Тому, якщо ви не готові наполегливо працювати над покращенням власних письменницьких навичок, може й справді варто покинути таку невдячну справу, як ведення блога?
В «Українській блогосфері» ви неодноразово могли знайти відповідь на запитання, навіщо потрібен блог. Думаю, в майбутньому про це буде написано ще багато разів. Втім, якщо жодна із причин не здається вам достатньо поважною – тоді навіщо піддавати себе тортурам? Існує безліч інших цікавих речей, які принесуть вам задоволення.
А якщо ви, як і я, смієтесь, читаючи цю статтю, тоді блогінг – саме те, що вам потрібно!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)