• Дякую за роз’яснення! Дуже добре написано.
  Дійсно, займаючись SMO ми набуваємо досвіду взаємодії з людьми, нових знайомств, і т.д., а займаючись лише СЕО – набуваємо мозолів на м’якому місці, і можливо перших місць в пошуковиках.
  Потрібно вдало поєднати ці два різновиди просування сайтів, та більшу увагу приділяти все таки SMO.
  Я сам недавно почав займатися соціальною оптимізацією, розмістив в одній з українській груп на Facebook.com інформацію про podcaster.org.ua. Люди зацікавились і тепер на сайті щодня на 10-15 користувачів більше.
  Здавалося б незначий приріст, але в порівнянні з такою простою дією, дуже навіть значний:)

 • Супер, Анваре!
  Дуже радий, що вдається знаходити такі, так би мовити, автентичні способи просування. Тим більше, що в україномовних блогерів таких прикладів поки-що малувато. Можливо хтось ще може поділитися позитивним досвідом? Було б надзвичайно цікаво послухати!

 • Чесно кажучи, я досі не використовував можливості SMO для розкрутки власного блоґу (мабуть, через те, що мій блоґ не так давно був започаткований (в січні 2008), або через те, що не маю достатнього досвіду в “social media optimization”).

  P.S. jarofed, може поділишся власними азами SMO на сторінках свого блоґу 😉 Був би дуже вдячний.

 • Ну в мене, як можна було здогадатися, також поки-що великого досвіду немає. Так, пробував працювати з кількома мережами та закладочниками. Але поки-що це, як і написано у даній статті, більше схоже на SEO, ніж на SMO… По мірі того, як досвіду ставатиме більше, обов”язково ділитимусь! І чекаю того самого від читачів.

 • Как интернет-маркетолог с опытом работы, как SEO, так и SMO, не согласен по многим моментам:

  пошукова оптимізація – це майже механічна діяльність

  Если бы это было действительно так не было бы дифференциации SEO на направления, а самих сеошников на группы. Механика – путь “в лоб” и с хорошим бюджетом и/или трудозатратами. Профессионалы – это в первую очередь аналитики и экспериментаторы.

  SEO – це по суті боротьба із власниками провідних пошукових механізмів (якщо говорити про кириличні блоги – то тут йдеться насамперед про Google та Яндекс).

  Уже даже Яндекс понял и обьявил, что мастера SEO – помощники поисковых систем.

  оптимізатори – навпаки – намагаються зробити все можливе, щоб обдурити ці алгоритми і незаслужено просунути свої сайти у топ пошуку. При чому – зробити це так, щоб «ніхто не здогадався». А інакше – існує чимала ймовірність бану з боку тих самих пошуковиків.

  Это вообще без комментариев, такое впечатление, что рассматривалось только чёрное SEO.

  Орієнтуючись на SEO, ви боретесь із багатоголовим змієм – і варто вам лише на мить послабити увагу – як ви ризикуєте втратити все те, що здобули важкою (чи принаймні – тривалою) працею.

  Сайт над которым качественно поработали не пропадёт из выдачи в одночасье, даже от изменения алгоритма.

 • P.S. Что SEO, что SMO, что медийная реклама, контекстная реклама, вирусный маркетинг – это всё лишь инструменты. И в каждом случае лучше всего использовать именно те инструменты, которые дают лучший результат.

 • Романе, я повністю з вами згоден – якщо до SEO підходити з точки зору інструмента і використовувати лише білу оптимізацію – то вона дійсно буде корисною для сайтів. У статті я намагався лише показати, що SEO та SMO, як то кажуть “ето двє большиє разніци”… 😉 І якщо вже братись за медійну оптимізацію, то треба зосереджуватись на створенні спільноти, а не на спамі своїх лінків куди попало – оскільки в першому разі від медійної оптимізації буде куди більша віддача.

  А ще мене вражають проекти, які створені виключно на оптимізації (це коли контенту – нуль, але за рахунок вдалої SEO-кампанії сайт виведено у топ за доволі конкурентними запитами). Як наслідок – безліч сміття у верхівці видачі як Гугла, так і Яндекса. Або дорвеї на другій-третій позиціях пошуку…

  Згоден з вами – це все лише інструменти, і потрібно розуміти, коли їх доцільно використовувати і за яких умов вони будуть найбільш ефективними.

  До речі, а у вас є приклади вдалих SMO компаній в українському сегменті інтернету (маються на увазі україномовні ресурси)?

 • Общий градус статьи получился, имхо, SEO – фигня, SMO – рулит. Хотя как любителю SEO мне могло и показаться)

  Хорошие проекты по SEO обычно имеют уникальный контент (или как минимум переписанный) в основе. Но гадость всегда была и будет, с этим ничего не поделаешь. Как раз Google демонстрирует тут “картинку” получше. Да и в конкурентных тематиках этого почти не остаётся – сильные оптимизаторы помогают чистить выдачу, эдакие санитары леса.

  Я, честно говоря, не особо верю в украиноязычный сегмент интернета на текущем этапе, тут вопрос курицы и яйца, должны прийти и сайты и пользователи. Поэтому и припомнить даже пару хороших украиноязычных сайтов с качественной и интересной SMO-кампанией не могу. Может быть Profeo, хотя у них был больше упор на blogger relations.

 • якась одностороння стаття вийшла
  SEO показане лише з темної сторони

 • А іноді у мене саме таке враження і складається, що SEO – це переважно спам, намагання за допомогою різноманітних хитрощів отримати беклінки, масове створення дорвеїв, тощо. На жаль досі мені не траплялося чути про якісні проекти білої оптимізації. А було б цікаво дізнатися, як це відбувається.

  До речі, не знав, що пошуковики вже визнають білих оптимізаторів своїми помічниками. Хоча, якщо йдеться про внутрішню оптимізацію контенту, яка могла б допомогти пошуковикові краще “зрозуміти” структуру сайту – то цілком навіть може бути.

  До речі, тепер у мене є бажання відшукати приклади якісного білого SEO і написати про них. Можливо, так і зроблю. Так що всім дякую за відгуки.

 • білий SEO – це стандартне ядро скажімо того ж drupal або wordpress з зареганими даними в консолях адміністраторів пошукових сервісів

 • jarofed, уже как минимум полгода наблюдается такая тенденция, чего стоит только тестирование нового алгоритма Яндекса “Магадан” на оптимизаторах.

  Кроме того официальная позиция:
  http://telnews.ru/print/?news_id=14509
  http://forum.searchengines.ru/showpost.php?p=1622269&postcount=8

  О белом SEO я могу рассказать как-нибудь за кружкой чашечкой чая)

 • Бросило мой комментарий в спам?

 • Автоматично кидає в очікування (а іноді, за незрозумілою логікою – в спам) коменти, де більше одного посилання в тілі…

  Думаю, буде цікаво поспілкуватися про білу оптимізацію за чашкою чаю (кави або кухлем пива), скажімо, на наступному мінікемпі (липневому), якщо, звісно, ви плануєте його відвідати.

 • Это, видать, настройки Akismet’a.

  Планирую, можем пообщаться 😉

 • critic

  ні сео ні смо нічого не варто без наявності корисного ресурсу не достатньо сказати ей ви всі сюда ми маємо найдешевшу віагру на ринку якщо насправді так не є


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.