Продовжуючи розвивати думки, вперше згадані у статті «Про політику коментування на «Українські блогосфері», я вирішив скласти такий собі міні-посібничок для коментатора. Існують загальні правила поведінки на чужому ресурсі. І якщо ви не хочете прославитись за свою наполегливу спамерську діяльність, тоді, можливо, є сенс звернути на них увагу.
- Не зловживайте жирними шрифтами, курсивами, а також капсом. Якщо ви не можете привернути увагу до свого коментаря його змістом – то немає сенсу намагатися привернути її графікою. Звісно, ви можете використовувати графічні засоби, якщо це допоможе зрозуміти ваш коментар. Але повністю «жирний» чи повністю «капсовий» коментар – це ознака невігластва.
- Не використовуйте підписи. Деякі коментатори підписують свої коментарі, а деякі – ще й умудряються додати до підпису активне посилання на свій сайт. Причина такої поведінки зрозуміла. Але навряд чи її можна назвати нормальною. Зрештою, коментар – це ж не лист. Ваше ім’я у заголовку – це і є ваш підпис. Не варто дублювати його наприкінці коментаря.
- Не вставляйте до свого коментаря другого (чи третього) посилання на ваш вебсайт. З тих же причин, що не варто підписувати коментар – не варто повторно вставляти у його тіло посилання на ваш сайт. Інша річ, якщо ви посилаєтесь не на головну сторінку, а на конкретну статтю і при цьому посилання стосується теми обговорення.
- Перш, ніж залишити коментар, завжди читайте статтю. Звісно ж, ця порада є звичайним здоровим глуздом. Втім, як доводить практика, іноді навіть ті коментатори, які не вважають себе спамерами, залишають коментарі не прочитавши уважно статті. Іноді вони починають читати, натрапляють на якусь суперечливу думку і відразу ж поспішають залишити свій коментар, тоді як цілком ймовірно, що автор дав відповідь на нього у самій статті. Просто коментатор не дочитав.
- Не залишайте коментарі, які складаються з одного слова. Навіть якщо ви справді захоплені змістом статті, написаної автором, не варто висловлювати своє захоплення коментарем із одного слова: «Респект», «Смалиш», тощо.. Якщо ви й справді вдячні авторові – то потурбуйтесь про те, щоб залишити більш змістовний відгук.
- Не залишайте занадто самовпевнених коментарів. Не варто залишати коментарі, які доводять повну некомпетентність автора і виставляють вас у світлі великого гуру-мудреця. Читачі ніколи не любили занадто самозакоханих блогерів (чи коментаторів). Навіть якщо ви не погоджуєтесь із твердженнями автора – пишіть із повагою. Такий стиль лише підкреслить вашу гідність. Нахабний же тон коментування – це достатньо вагома причина для того, щоб раз і назавжди забанити вас на блозі.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)