• Здається, з мене може вийти пристойний коментатор 🙂

 • Классный пост. Согласен со всеми пунктами, особенно с последним. Взаимоотношения с другими блоггерами в твоей нише много значат.

 • > “Не залишайте коментарі, які складаються з одного слова.”

  Частково, як блоґер, згідний з цією думкою. Адже, не одноразово мав такі коментарі на власному блозі. Проте, як майбутній коментатор, … Там де одне слово “забороняти”, там і два можна і три. Право коментатора залишати такого роду повідомлення не варто ущемляти. А вже адмін блоґу нехай вирішує, чи цьому коментарю бути, чи ні.

  > “Не залишайте занадто самовпевнених коментарів.”

  Чомусь ніколи не працює, якщо хоча б трохи зачеплені інтереси того, хто читає 🙂 Мав не так давно жорстку суперечку на власному блозі з людиною, яка на 100% була впевнена в своїй правоті, щоб ти їй не казав. А я мав свою думку, якою б вона не була (гадаю, на персональному блозі я маю право вислови свою думку 😉 ). Після дискусії дійшов висновку, що правда, як правило, мало кого цікавить, особливо, якщо це зачіпає інтереси коментатора. Видалиш коментар – скажуть, що “цензура”. Залишиш і не даси відповідь – скажуть, що “не компетентний” або боягуз. Залишиш і відреагуєш – це самовпевненому коментатору і треба: він вкаже всі твої неточності, згадає гріши молодості, хибні міркування і тому подібне. Все би нічого, але тут є два варіанти:
  1) коментатор не має на меті нічого поганого. Він намагається добитись справедливості. Це – файно 🙂
  2) коментатор – зацікавлена сторона, яка таким чином намагається розкрутити якийсь проект, веб-ресурс, тощо. І тут, щоб ти не казав, не допоможе.

  P.S. Ще б додав: перш, ніж залишити коментар, бажано прочитати коментарі до посту, якщо звичайно такі є. Гадаю, пояснювати нема сенсу.

 • Дякую за корисні поради. Буду намагатися слідувати ним

 • virua, згоден із твоїм коментарем. Скільки б порад та правил хорошого етикету не прочитав коментатор – зазвичай він все-рівно керується якимись своїми внутрішніми вподобаннями.

  Але адекватні люди, для яких спілкування важливіше за зворотні посилання, зазвичай залишають доволі цікаві і змістовні коментарі. Зрозуміла річ, що спамерів це жодним чином не стосується.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.