Варто відвідувачеві неправильно набрати одну літеру у адресі матеріалу вашого блогу – як він отримає помилку 404 („сторінку не знайдено”). Помилка 404 – це відповідь сервера, коли йде запит до неіснуючого файла або сторінки.
Зрозуміла річ, що при потраплянні на таку сторінку користувач:
- повинен зрозуміти що трапилось і чому це трапилось;
- не повинен покинути ваш блог, не відшукавши рішення проблеми.
Першим і найлогічнішим кроком буде створення сторінки 404, яка повністю відповідатиме дизайнові вашого блогу і буде зрозумілою користувачеві.
Як створити сторінку 404 у WordPress
Зайдіть у файли своєї WordPress-теми і перевірте, чи є в ній файл із назвою 404.php. Його наявність – це хороша прикмета. Але навіть якщо такого файлу немає – не розчаровуйтесь. Адже по-суті файл 404 – це копія шаблону головної сторінки (page.php або index.php) вашого блогу з видаленим контентом. Тому просто скопіюйте один із цих файлів, назвіть його 404.php і видаліть з нього контентну складову (залиште хедер, сайдбар, футер та інші елементи загального дизайну).
Тепер можна помислити, як видозмінити сторінку 404 таким чином, щоб читачі, не знайшовши потрібного їм контенту (а саме через це люди й потрапляють на цю сторінку), не покинули ваш блог, а таки відшукали необхідну інформацію. До речі, навіть якщо у вашій темі є файл 404.php – можливо, ви захочете його трішечки видозмінити, щоб зробити зручнішим для користувача.
Що розмістити на сторінці 404
У кожному випадку рішення може бути різним. Але я схиляюся до максимальної орієнтованості на користувача. Людина, яка прийшла на ваш блог, повинна отримати те, що шукає. Навіть на 404-тій сторінці. Як на мене, вихід може полягати у розміщенні переліку архівних записів. Так ви пропонуєте відвідувачеві матеріали тієї тематики, яка його цікавить.
Щоб створити такий перелік, просто внесіть у необхідному місці файлу 404.php код:
<ul><?php get_archives('postbypost', 20); ?></ul>
Окрім переліку, можна розмістити інформацію про саму сторінку (чи, простіше кажучи, пояснити користувачеві, куди він потрапив і чому це могло статися).
А ось як виглядає сторінка 404 на “Українській блогосфері”:
Оце й усе. Користуйтесь на здоров’я!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)