• Справді, прогнози досить оптимістичні. В Україні інтернет розвивається великими кроками і це не може не радувати!

 • Нажаль 99% з тих 10 млн. осіб ледве знають як браузер відкрити, тому я би не дивився на ті цифри

 • LaSet, частково, Ви маєте рацію. Але я би не занижував так сильно інтелектуальні здібності пересічного українського інтернет-користувача. Принаймні, переконаний, що у відсотковому значенні цей показник буде не нижчим, ніж у будь-якій іншій країні світу.

  А тим більше – подивіться на молоде покоління, яке вбирає знання, наче губка. Про це говорить вже хоча б кількість українських окремо встановлених блогів, які ведуться людьми, молодшими 20 років.

  Як на мене – перспективи очевидні.

  Але кому я це все розповідаю? Ви ж самі чудово знайомі з українськими блогерами, які ведуть свої щоденники на блогохостингу http://blog.net.ua/

 • jarofed, на “заході” аудиторія старша, тобто почали користуватися інтернетом значно раніше, і знають про пк/інтернет значно більше, крім того у них приріст йде за рахунок молодого погоління яке “все втягує”, в Україні інтернет новий для всіх поколінь тому у відсотковому значенні цей показник якраз буде нижчим.

  99% це умовно, але реально я би не знижував нижче 90%, я кожного дня маю справу з тисячами українських юзерів і мушу визнати, що в основному це ламери які раз на місяць перевіряють e-mail чи щось подібне

  денна, активна аудиторія ось на що треба звертати увагу

 • Не сперечатимусь, оскільки подібних досліджень мені не траплялось, але було б цікаво простежити, який відсоток від американської інтернет-аудиторії заходить у інтернет щоденно, і який відсоток в Україні? Не думаю, що середньостатистична американська сім”я, в якої є комп”ютер підключений до інтернету, глибоко розуміється на всіх тонкощах та можливостях роботи з ним, не кажучи вже про веб-програмування та оптимізацію.

  Для абсолютної більшості інтернет – це інструмент, а не місце роботи. Якщо їм потрібна електронна пошта – то вони й користуються виключно нею. Інші – використовують можливості інтернету тільки для читання новин. Ще хтось – користується месенджерами на зразок ICQ.

  Втім, як би там не було – одне залишається очевидним: Рівень інтернет-освіченості поступово але впевнено підвищується. А оскільки альтернатив Інтернету поки-що вигадано не було – можна розраховувати, що ця тенденція зберігатиметься й надалі.

 • jarofed, тут навіть порівняти не можна, в США чи не половина реклами по ТБ це реклама сайтів, пенсіонери активно користуються інтернетом і люди не просто читають новини, річний оборот інтернет продаж перевищує бюджет України в 2 рази!

 • Цікаво, який відсоток від користувачів уанету україномовний, можливо навіть не так, котрий пише в інтернеті українською (бо часом буває, що людина вільно володіє українською, але віддаючи данину чи то моді, чи соромлячись висловлювати свої думки державною мовою, надає перевагу російській).

 • Я б огульно оцінив кількість активних україномовних користувачів Інтернет у… 200-1000. Це моє власне спостереження. Тобто це люди, які очікують від Інтернет бодай якоїсь щоденної віддачі (інформаційної, бізнес, промо). Ось це і є справжній дієвий потолок україномовного ресурса.

 • Ace

  Запомните, запишите, запишите два раза: Бигмир не является исследовательской компанией (о чем они и сами заявляли), показатели счетчика Бигмира не могут трактоваться как репрезентативные данные для всей Украины.

  Госкомсвязь говорит о кол-ве подключений, а не пользователей.

 • bodyk, Страніслав, наразі йдеться не про авторів, а про користувачів – про кількість людей, які хоча б з певною періодичністю заходять в Інтернет, і які проживають на території України. Як би там не було – це потенційна аудиторія українських сайтів. Звісно, є ймовірність, що нас читатимуть і росіяни, і поляки і т. п. Але їх кількість буде значно нижчою.

  Євген, не пригадаю, щоб я стверджував, що дані Бігмір є офіційними даними дослідницької компанії… Просто, як на мене, вони найбільш правдиво відображають ситуацію з українськими інтернет-користувачами. Якщо мені не зраджує пам”ять, майже два роки тому оцінити українську аудиторію намагалися у прес-центрі liga.net. Тоді прогнози “гуляли” від 1 млн. до 10 млн. користувачів (за найоптимістичними прогнозами). І там було кілька “офіційних” варіантів.

  А на вашу думку, скільки інтернет-користувачів зараз в Україні?

 • jarofed, користь від випадкового читача,.. якийсь чомусь зробив описку і запустив пошук по українському слову… така ж як і від літака, який пролітає над твоєю головою. З українським сегментом Інтернет нам потрібна системна робота. Розумієте, системна робота. Як в шоу бізнесі, або в газетному бізнесі. Потрібно виростити український сегмент ринку, в тому числі читача. Цей процес йде, але дуже повільно і загальна кількість хостів фактично ніяк не впливає на ріст українського сегменту, як явища.

 • це взаємопов”язані між собою категорії. Безперечно, нам потрібна національна свідомість, про яку ви говорите. Але не менш необхідною є і інфраструктура… – комп”ютер, підключений до інтернету у кожному домі. Тоді будемо бачити приріст якісної української аудиторії.

 • Нам не потрібна національна свідомість для цього. Нам потрібно зрозуміти, що ми сегмент ринку, який може себе прогодувати, але якщо він діятиме як сегмент.

 • Станіславе, на всі 100 відсотків погоджуюсь із вами. А стосовно аудиторії українськомовного сегменту інтернет-ринку – то тут чомусь до мене закрадаються підозри, що більшість потенційно нових користувачів вибиратимуть російськомовні ресурси, а тому загальний приріст поціновувачів саме українського сегменту буде незначним.
  Jarofed’е, мені видається, що інфраструктури достатньо, а от самосвідомості не дуже

 • The Lex

  Вибирають російськомовне? Створюйте якісне україномовне, пишіть на теми, цікаві “більшості потенційно нових користувачів” – читачі не забаряться, я так думаю.

 • The Lex, в яблучко!!! У мене вже є готова стаття на тему того, що заважає розвитку україномовного сегменту (основна думка якраз в тому, що головне – якісний контент, якщо він буде – то будуть і відвідувачі. І від мови це майже ніяк не залежить). Все ніяк не виберу вдалого моменту для публікації. Може на днях таки розміщу…

 • Ace

  Думаю, порядка 6,5-7 млн.

 • користувачів інтернету в україні порядку 4,5 мійльонів – спитайте будь-кого, хто працює з даними опитувань.
  хоча є одна компанія, яка думає, що їх 6 мільонів.
  бігмір же рахує кукі, а не користувачів.

  україномовних же користувачів – взагалі копійки. як і просто україномовних людей.

 • Ситуація зміниться на краще, коли інтернет буде в школах, за більш-менш пристойними ПК, на яких будуть вчити те, як ним користуватись, що і де знайти. А зараз – більшість за рекомендаціями друзів реєструється на мейл.ру і більше нічого не знає, окрім того порталу, або ще вконтакте… яка там українська мова…
  це закладено глибоко в свідомості, я думаю. особисто знаю людей, які навряд чи асоціюють інтернет з чим україномовним.
  лекс правильно сказав – не треба бідкатися, шо ось, так мало українських сайтів, все заполонили паскуди-москалі. а ХТО вам заважає створювати повноцінний контент рідною мовою? чомусь польща має повноцінний польськомовний сегмент всесвітньої мережі, де для жителів країни рідною мовою є чимало, і вони не ходять на інші сайти, щоб знайти те, що потрібно.
  знаю, це звучить по-дурному, але кілька років тому я мріяв створити один сайт про підводний світ, чисто для себе, так от, я не знайшов в уанеті жодної інформації про рибок, медуз, коралів, чи ще там щось подібне. і це лише маленький приклад, як український користувач нічого не може знайти, тмоу і йде геть в рунет, читаючи по-російськи, і звикаючи до того середовища…
  а україномовних користувачів я думаю порахувати не важко. я думаю їх у процентному співвідношенні приблизно стільки ж, як і україномовних сайтів – нехай їх буде 10% від усієї кількості сайтів, тож і 10% аудиторії (6-10млн) буде україномовними, це я навів лише для прикладу, як воно насправді не беруся рахувати. для цього є спеціальні компанії.
  і правду кажуть наші діаспоряни – на заході взаємодія людина-ПК була закладена набагато раніше ніж у нас. відповідно, сама суть взаємодії людей з пк є не тільки в молодих, а й у старих. бо вони можуть собі це дозволити, а в україні споживчий бум настав лише в останні 2-3 роки, так як і кількість підключень до інтернету. раніше це було мрією для багатьох. відповідно, у старшої вікової групи в україні взаємодія з пк лише зараз починає закладатись у свідомість… пройдуть роки перш ніж більшість населення буде мати кошти та бажання для того, щоб активно користуватись інтернетом.

 • hellveen, чудово сказано! Згоден майже з кожним твоїм словом. А особливо з тим – що не потрібно бідкатися, що все захопили „москалі”. Тим, кому не байдуже, потрібно перейматися створенням якісного і корисного контенту. Я так часто це повторюю, що ці слова вже набили мені оскомину. Але це правда! І тому повтрюватиму знову і знову!

  Для того, щоб склався попит на україномовний контент – потрібно дати пропозицію. Поки що в уанеті немає найнеобхіднішого – найостанніших праць теоретиків науки та бізнесу, сучасних академічних досліджень. Великі медійні компанії не поспішають створювати україномовні версії своїх популярних видань – бо побоюються, що не буде попиту. Як наслідок – його таки справді немає! І тут дуже в тему твій приклад із сайтом про підводний світ.

  Втім, ситуація вже зараз змінюється. І це відчутно! Залишився останній крок – прихід потужних рекламодавців. Коли в сферу інтернет (в тому числі – і у блогосферу) потечуть суттєві інвестиції – вона почне розвиватися ще стрімкіше.

 • також думаю доречно навести приклад з дубляжем фільмів українською – всі боялися, що буде кашмар і капець кінам. нічого такого не сталося, не ходять у кіно або консервативні російськомовні або бідні. досить прочитати кілька висловлювань директора B&H яка дублює фільми укрмовою, і зрозумієш, що все в порядку, і справи там ідуть навіть краще.
  український хайвей та українська правда – ще більш яскраві приклади.

 • Станіслав_Київ

  Ви занадто песимістичні стосовно україномовного сегменту українського інтернету. Навіть якщо подивитись на форуми східних міст, наприклад Дніпропетровська, то побачите що там майже половина є україномовними. Інтернет набагато україномовніший ніж реальність, бо тут людям не треба ховатись або соромитись чогось.

 • Pingback: Наша мова - кольорова! | Фотограф Анрі | фотоблог - photoblog()

 • Pingback: Флеш-моб: Яким я бачу український інтернет та свої проекти в майбутньому | G3D's blog v 1.3.5()


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.