Онлайн-видання «North x East» на днях опублікувало список найбільш впливових жінок-блогерів. В оригіналі їх аж п’ятдесят. Думаю, вам цікаво буде познайомитися із першою десяткою.
Отже, ТОП-10 найвпливовіших жінок-блогерів виглядає так:
1. Ліза Стоун, Елайза Кемехорт Пейдж та Джорі Дес Джардінс (Lisa Stone, Elisa Camahort Page and Jory Des Jardins). Трійка абсолютно невідомих мені, але як виявляється – надзвичайно відомих у світі жінок-блогерів, які у 2005-му році провели першу конференцію для авторів жіночої статі BlogHer та заснували ресурс BlogHer.com. З того часу конференція перетворилася на щорічний захід і збирає дедалі більше учасниць. BlogHer підтримує голос жінок-блогерів, спонукаючи все нових та нових авторок створювати власні ресурси та досягати успіху.
2. Аріана Гафінгтон (Ariana Huffington). Співзасновниця та головний редактор надзвичайно відомого політичного блогу The Huffington Post. Аріана зуміла посісти друге місце у рейтингу не в останню чергу через надзвичайно високі показники успішності самого блогу. Він займає 4-те місце у рейтингу блогів Technorati і щомісячно отримує більше 18 мільйонів переглядів сторінок. У 2006-му році Huffington Post отримав нагороду Webbies Award, як найкращий політичний блог. А журнал Time Magazine вніс цю жінку до переліку 100 найбільш впливових людей 2006-го року.
3. Джіна Трапані (Gina Trapani) – керівний редактор блогу Lifehacker. Вона також є незалежним програмістом і створює додатки до Firefox. Трапані зуміла досягнути значної популярності завдяки своєму вмінню писати зрозуміло для мас. Вона пише про технології та секрети продуктивності і читачі її надзвичайно люблять. Подейкують, що саме завдяки їй, Lifehacker перетворився на улюблений блог для багатьох інших авторів, журналістів та просто читачів. А згадування вашого блогу на Lifehacker-і може забезпечити дігоподібний (від англ. digg – один з найвідоміших сервісів соціальних новин) потік людей на ваш блог.
4. Памела Джонс (Pamela Jones) – редактор Groklaw. Джонс знають лише під її ніком PJ. Розповідаючи своїм читачам про закон та право простою мовою, вона вважається однією із найвпливовіших жінок у юридичній сфері. ЇЇ блог читають мільйони і вона вже встигла завоювати десятки престижних нагород. Але, попри усю свою відомість, Джонс надзвичайно переймається власною анонімністю. В Інтернеті до сих пір немає її фотографії.
5. Мішель Малкін (Michelle Malkin) – авторка блогу Michellmalkin.com. Статті Мішель завжди були дуже контроверсійними. Вона полюбляє обрати альтернативну точку зору на багато речей. Блог Малкін також має свою стабільну аудиторію, що й дає їй змогу займати 55-ту позицію у рейтингу блогів Technorati.
6. Ерін Кісейн (Erin Kissane) – редактор блога для веб-девелоперів та людей, які створюють сайти A List Apart. Блог посідає 53-тю позицію в Technorati, а більшість веб-девелоперів вважають його своєю біблією. Ідеї Кісейн дають їм змогу передбачити майбутнє Інтернету та відчути основні тенденції розвитку технологій.
7. Гізер Армстронг (Heather Armstrong) – авторка блога Dooce.com. Армстронг, яка пише під нікнеймом Dooce відома тому – що її звільнили з роботи через те, що вона писала про роботодавця та колег у своєму блозі. Цей інцидент дозволив їй швидко стати популярною блогеркою і навіть перетворив слово dooce – на загальну назву. To be dooced – тепер означає: «бути звільненим з роботи через те, що ви пишете в онлайні». Її люблять за гострі заголовки та надзвичайно відкритий «особистий» гумористичний стиль письма. Не дивно, що ось уже протягом кількох років Dooce.com входить до 50-ки найбільш відомих блогів у світі за версією Technorati.
8. Ксені Жардін (Xeni Jardin) – редактор блога BoingBoing. Жардін – це журналістка, яка захоплюється технологіями. Її статті неодноразово з’являлися у журналах WIRED, Los Angeles Times, MSNBC, Playboy та багатьох інших. А ще вона полюбляє світитися на радіо та телебаченні і веде власний подкаст про технології. Жардін – це ще й захоплена мандрівниця, яка знає з дюжину різних мов. Її публікації у BoingBoing завжди викликають сильні емоції. І не завжди позитивні. Втім, блог продовжує перебувати на гребені популярності, займаючи п’яту позицію у рейтингу Technorati.
9. Анна Марі Кокс (Ana Marie Cox) – авторка Wonkette.com. Кокс – колишній редактор впливового сайту Suck.com. Втім, і на своєму новому «робочому місці» вона також займається політичними чутками. Вона зуміла досягнути успіху завдяки своєму насмішкуватому саркастичному стилю. Не дивно, що Кокс сьогодні вважають надзвичайно впливовою особою в політичних колах у Вашингтоні.
10. Ліза Шуга (Lisa Sugar) – головний редактор блога PopSugar. У квітні 2006-го року Ліза разом зі своїм чоловіком започаткувала компанію Sugar Publishing і створила цілу блог-імперію на чолі із власним щоденником PopSugar. В блозі зібрані чутки про знаменитостей. Але сама Sugar Publishing це більше, ніж один блог – під брендом Sugar сьогодні вже працює 16 жінок, молодших 35-ти років.
Знаєте, що мені сподобалося в цьому огляді? ТВОРЕННЯ ЗІРОК ось це що. Той, хто зробив цей огляд (оригінальну версію і той, хто переклав) зробив ніщо інше, як яскраве промо звичайним “трудівникам блогосфери”. Яскраві фото, гучні слова… а за всім цим 95% важкої рутинної роботи, навчання, інтриги, технічні негаразди, банківські кредити, сидіння без грошей також у багатьої з цієї десятки… І такі статті – це як винагорода і це безперечно “рекламна стаття” . Що потрібно і УкрНету, чого дуже мало в УкрНету – творення своїх зірок.
podarok, Ха! Точно… Знайшов фотку через Гугл (пошук зображень) за запитом Heather Armstrong. Власне, вона так і називалась. Ніяк не очікував помилки. Тепер, коли ти сказав, я ще раз заліз на той сайт, звідки взяв фотку. Виявляється, його авторка порівнює Гізер Армстронг з акторкою Амбер Валеттою. А й справді – вони надзвичайно схожі…
Дивно, як ти це помітив?!! Але у будь-якому разі – дякую. Фотку поміняв – тепер там точно Армстронг. Фотка взята із її власного блога Dooce.com.
"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.
Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.
Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".
Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:
Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.
Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність.
Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.