• хлопче, ти не в той степ поскакав, і чисто кацапський вираз про «буржуїв» тому підтверження

 • Колобок

  дуже цікаво,
  А як з читачами україномовних блогів вони є? порівняно з росіійськими яке співвідношення? бодай приблизно
  Може десь є дослідження чи хоч чиїсь спостереження на тему популярності різного виду україномовних блогів?
  Ой щось багато питань, щеб спитав але певно вистачить

 • Чесно хочеш? Немає споживачів українського контенту. Або їх вкрай мало. Для кого писати довжелезні трактати, якщо ти отримуєш 1-2 коментарі? Дякую, я цей етап пройшов. Більше не хочу. І я не один.

 • ЛаСете, не розумію вашої агресії. Я ділюся своїми відчуттями і тим, що бачу навколо себе. В коментарях очікую конструктивної дискусії щодо можливостей зміни цієї ситуації. Якби мені було байдуже – я, вочевидь, завів би англомовний блог…

  Колобок, читачі україномовних блогів є, але самих блогів поки-що не так багато, тому й аудиторія не дуже велика. Втім, за власними суб”єктивними відчуттями – ця аудиторія постійно зростає (як кількісно, так і якісно)…

 • Ця стаття трохи розтянута і аналіз “патріотичних сайтів” дуже поверхній, але по суті автор правий. Потрібно визначитися. Ми будуємо свою зручну (блого)сферу, свій кластер ринку, який буде нами керований, який нас почне годувати і який буде нами спожитий. Це стосується не лише Інтернету, але і ринку взагалі. Але в Інтернеті, в блогосфері це найбільш відчутно: Інтернет ж бо без митних кордонів і тому поза дією регулюючих законів місцевого ринку, які захищають національного виробника, які створюють (зручні )стандарти, тощо. Тому потрібні системні дії всіх україномовних блогерів. Потрібно прямим текстом, ще прямішим ніж в цій статті говорити: писати потрібно так і ось так. Писати потрібно тематично. Кожен захід на український ресурс це +1 автору і +1 всьому домену, блогосфері. Це потрібно розуміти. Кожен коментар на українському сайті це +10 кредитів. Це потрібно говорити по телевізору, в дитячому садочку… бо, зновуж, Інтернет не регулюється контролюючими органами, як традиційний ринок. Говорити потрібно відкритим текстом. Не створимо УкрНет – будемо ресурсними придатками, будемо 15% від 3% світової долі РуНету, як зараз.

 • …Щодо “тісного сусідства” з агресивною російською блогосферою. У цієї медалі є інший бік: під пресом російських медіа і російського нету ми маємо шанс виростити дійсно конкурентноспроможний УкрНет. Це можна спостерігати в традиційних медіа, особливо на ТБ. При всій критиці до УкрТБ воно об’єктивно значно вищої яості ніж у східно і піденно європейського ТБ. Думаю маємо завдячувати пресу російського ТБ не останнім чином. Так само і з Інтернет, коли ми скочимо на цю хвилю конкуренції, то вибухнемо чимось більш якісним і живучим ніж сербський чи словацький нет. Подивіться як це спрацювало з Вікі, хоча б. Ми в стотисячниках, не в останню чергу “завдяки” агресивному тиску російськомовної Вікі.

 • тут, як на мене, головне розуміти, що все залежить тільки від нас – і більше ні від кого іншого. Можна скільки-завгодно виправдовувати низький рівень відвідуваності українських блогів слабкою розвиненістю самої сфери, але єдиним способом щось змінити – є реальна праця. При чому не розмови про те, наскільки ми бідні слабкі та й взагалі – наскільки нам важче порівняно з росіянами, не кажучи вже про носіїв англійської мови – а конкретні дії – створення якісного українського контенту… Щоб людина, яка шукає повну біографію Енштейна або теорію якогось сучасного бізнесмена, не була вимушена вводити запити у гугл російською або англійською мовою… Ото й всього…

 • 1. хто сказав, що блог має бути тематичним, а все решта фігня? я бачу ти перечитався статей дамів для дамів

  блогосферу псують оті “нові тенденцію” про успішні блоги, про відвудуваність, про бабло і т.д. Коли я заводив блог то люди в цей час робили це для себе і їх не хвилювали цифри. Професійна блогосфера це зовсім інше тип, блогосфера мас це ядро.

  українська блогосфера оживе коли прийде час і не треба її з чимось порівнювати та когось заставляти, якщо ти пишеш заради бабла та популярності то пиши англійською, хоча сумніваюсь, що ці копіпейсти/баяни там хтось замітить

  агресія моя цілком адекватна, не жени на людей завдяки яким ти взагалі знаєш, що є така мова як українська

 • ЛаСет, я НЕ стверджую, що “блог має бути тематичним, а все решта фігня”… як, власне, і не нав”язую нікому своєї думки. В принципі, вступати у дискусію – право кожного. Але агресія вказує не більше, ніж на рівень культури людини. Просто від тебе такого чомусь не очікував…

  єдине, що я намагався донести – це те, що посприяти розвиткові українського сегменту інтернет можна лише запропонувавши користувачам певну цінність. Якщо в укрнеті не буде нічого, що б цікавило їх або вирішувало певні їхні прагматичні проблеми – то навряд чи ми станемо свідками швидкого зростання.

  не мав на меті нікого образити… але все ж надалі не буду адекватно реагувати на коментарі, в яких використовуються особисті образи. Обгрунтовуйте свою думку фактами…

 • Я б не орієнтувався на рашу. Вони не дають прикладу для наслідування.

 • masterpiecer, не знав, що ти для коментів писав:)

 • Станіслав, УАнет а укр нет то є такий ресурс:) антисеміти не люблять:)

 • ELECTRIC, а ти ще скажи що тобі неприємно коли хтось коментує твої записи 😉

 • jarofed, ти почитай свій текст, там такого лише немає

  ніколи не міряй людей однією лінійкою, те що подобаються тобі, може не подобатись взагалі нікому і не треба через це казати що вони гірші, а я самий то, цитую “Саме тому я з такою повагою, а іноді – щирим захопленням ставлюся до кожного українського блогера, який пише про свої професійні вподобання, інтереси, ділиться досвідом, розповідає про помилки. Тих, які підтримують розвиток тематичної української блогосфери.”

  серп гугла це не проблема націоналістів, це проблема гугла та твоїх знань SEO, не можеш застосувати те про, що сам писав/зкопіював, це говорить лише про твою некомпетентність

  п.с. мій рівень культури мене задовільняє, чи задовільняє він інших мені всерівно. я під твою лінійку ставати не збираюся

 • ЛаСет, кожна людина бачить у тексті те, що вона там хоче бачити. Вочевидь, той факт, що я справді поважаю людей, які заводять корисні і цікаві тематичні блоги, зовсім НЕ ОЗНАЧАЄ, що я не поважаю людей, які ведуть цікаві особисті блоги та щоденники.

  По-суті у статті йдеться про інше, що дуже точно “вловив” Станіслав: Даремно сподіватися на розвиток української сфери інтернету, якщо в ньому не буде створюватися все більше та більше абсолютно практичних та прагматичних джерел інформації. Інтернет – це інструмент. Я хочу читати сучасних англійських бізнес-класиків українською мовою. Я хочу, щоб найцікавіші книги перекладалися українською мовою. В ідеалі, будь-яка потрібна мені (та іншим користувачам) інформація повинна бути присутня в уанеті українською мовою.

  Якщо мені потрібен конкретний текст сучасної теорії чи концепції, але україномовного її варіанту просто не існує – тоді я вимушений йти на російськомовний чи англомовний сайт. І не я один… Коли ця ситуація зміниться – вочевидь, якісний розвиток уанету пришвидшиться.

 • Наявність тематичних підтягує особисті, і навпаки. Чому навіть новий смачно.ua на російській?
  Коли я хотів спілкування в неті і нової інформації на українській, то писав на наших форумах. Довший час, це було найбільше україномовне джерело інфо, бо тематичних сайтів було вкрай мало. Зараз ситуація вирівнюється, статті зявляються саме на сайтах, а звичайне обговорення залишається на форумах. У мене таке враження, що самі україномовні користувачі зростають через форуми. А з ними і блогосфера і все що звязано. Все-таки, різні народи.ру і укози.ру, але в україномовній інтерпритації не були такі доступні користувачам інтернету. Ось така відмінність.

 • masterpiecer, для коментів треба в жж чи лі.ру йти. там коментять. самостійний блог інше.

  LaSet і jarofed, а коли драка ?:)

 • ELECTRIC, мушу розчарувати. Не буде дракі… 😉 Хронічно не переношу холівари у коментарях… та й взагалі холівари. Бо як тільки починається перехід на особистості – здоровий глузд відразу летить кудись “далеко-далеко”.

 • ех шкода:) а то б цікаво було побачит испаринг фізичний:)

 • Матеріалів не вистачає катастрофічно. Візьмемо хоча б студентів: деякі з них згодні втратити бали, готуючи реферати та матеріали російською, оскільки так відшукати щось значно легше. Школярі так само. Я вже вказав дві категорії, яким потрібні україномовні матеріали, і яких я вважаю можна привчити шукати в пошукових машинах українською замість російської.
  Так само і викладачі, і спеціалісти тієї чи іншої області. Хоча останніх ніщо не змушує в першу чергу шукати матеріали саме українською, окрім власного бажання.
  Хоча в мій блог зовсім не орієнтований на школярів та студентів. Я переважно охоплюю великий сегмент технологій близьких до веб, в тому числі іноді пишу просто про блоги, чи то випадки з власного життя, а іноді такі собі how to для програмістів чи адміністраторів. Мабуть мій блог не тематичний, хоча вважаю, що деякому досить вузькому колу читачів матеріали на ньому можуть стати в нагоді.

 • jin

  Ярослав, вибач що оффтоплю, але тебе тут запрошено до однієї з “акцій” української блогосфери 😉

 • класна в тебе фотка! 🙂
  що стосується флешмобу – то я вже взяв у ньому участь раніше. 🙂

 • JaroFed сказав істину: “посприяти розвиткові українського сегменту інтернет можна лише запропонувавши користувачам певну цінність. Якщо в укрнеті не буде нічого, що б цікавило їх або вирішувало певні їхні прагматичні проблеми – то навряд чи ми станемо свідками швидкого зростання”


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.