• Не можу погодитись із шановним автором статті. Робота водія сміттєвоза суто механічна. Робота хірурга, хоча й потребує значно вищого рівня знань, також по суті є механічною. Праця ж письменника перш за все творча, і натхнення для нього – це просто стан організму, необхідний для творчого процесу. Чомусь ніхто не сперечається, що водій чи хірург під час роботи мають перебувати у стані, необхідному для їх робочого процесу, наприклад, бути тверезими. Від письменника тверезості ніхто не вимагає, але деякі вимоги до нього є. Ці вимоги дуже розпливчасті і для кожного свої, тож їх і називають абстрактно “натхненням”. Звісно, бувають випадки, коли п”яний водій їде містом і примудряється нікого не зачепити; або коли п”яний хірург рятує людині життя. Але це скоріше вийнятки, аніж правила. Так само і письменнику краще почекати натхнення, аніж змушувати себе писати: інколи це спрацьовує, але часто в результаті буває написана така фіґня, що краще би він не писав нічого 😉

 • На жаль (а може й на щастя), у посадовій інструкції журналіста, копірайтера та редактора немає пункту про обов”язкову наявність натхнення. Тому, наприклад, якщо ви взялися за написання тексту на замовлення, ніхто не запитуватиме, є у вас натхнення чи немає. На відміну від водія чи хірурга, яких посадять (або, як мінімум, звільнять), якщо вони виконуватимуть свою роботу у нетверезому стані.

 • Я думаю, все-таки “на жаль” 🙂 Можливо, якби такий пункт був, перед людством зараз не стояла би така проблема information overload’a.

 • The Lex

  Ото за що я люблю “просту працю” – ото наприклад сміття прибирати ну хоча б у хаті – так то за те, що ніякого “творчого натхнення” для неї не треба! Робиш собі – і діло йде, і мізками відпочиваєш, і спиться краще. Це, доречі, ще й зауваження до наступного поста “Про вміння відпочивати”… 😉

 • на рахунок pr – то у мене все залишилося без змін, за винятком “очумелих ручок” – тепер трієчка 🙂

 • Як на мене, то якраз треба методично і цілеспрямовано сидіти і писати, кожного дня. Натхнення? Воно прийде по ходу.

  2 The Lex, ну знаєш, мені особисто для того, щоб сміття винести теж треба натхнення 😉

 • Солідарний з конспіратором! 😉 Натхнення для написання інформативної статті до блогу потрібне приблизно таке саме, як і для винесення сміття! Я ж не про художні романи і не про вірші говорю! Для того, щоб пояснити, як працює Вордпрес, як встановити якийсь плагін чи розповісти про певну подію – потрібно просто сісти і написати. Саме цього й не роблять більшість блогерів, оновлення у яких з”являються після дощику в четвер. Втім – це їхнє право! 😉

 • Pingback: Три поради людям, які вирішили зайнятися блогінгом професійно | Українська блогосфера()

 • Pingback: Як зберегти натхнення до ведення блога | Українська блогосфера()

 • Pingback: Пишіть, коли з'явилася ідея, а не коли "потрібно написати"! | Українська блогосфера()


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.