Нещодавно зробив дуже несподіване для себе відкриття – найпопулярніші блогери майже не читають RSS! Звісно, як і у кожному правилі, тут є свої винятки. Але візьміть блог фактично будь-якого відомого та популярного автора і ви майже напевне знайдете серед його постів один, в якому говоритиметься приблизно таке: «Сьогодні відписався від половини RSS-стрічок, оскільки помітив, що витрачаю на читання інших блогів занадто багато часу»…
Будьмо відверті самі із собою – якщо ми активно підписуємося на оновлення у різних блогах – то в кінцевому рахунку наш рідер переповнюється значною кількістю середнячкових і навіть відверто слабких блогів. Навіть не відомо, чому ми продовжуємо їх читати. Можливо тому, що їсти вони не просять – оновлюються собі потихеньку (а може й взагалі не оновлюються) – і на тому спасибі.
Зі мною та іншими авторами, які час від часу проводять огляди блогів, все зрозуміло. Необхідність підписуватися на RSS-стрічки деяких блогів викликана, так би мовити, професійним інтересом. Але ж навіщо тримати десятки та сотні блогів сумнівної якості, які зазвичай все-рівно не несуть майже жодної користі, авторам, які не пишуть про блогосферу?
Знаєте, що об’єднує більшість блогів з красивими дизайнами, привабливими темами оформлення і можливо – навіть успішною SEO-стратегією, але попри це – з нудними, висмоктаними з пальця матеріалами та безликими авторами?..
Відповідь проста!
Замість конкретних дій, які б сприяли розвитку їхнього ресурсу, майже весь свій час та енергію такі автори витрачають на «поглинання» кілобайтів інформації з інших блогів. Замість написання цікавих статей вони читають поради з блогінгу, а замість того, щоб зайнятися собою – вони читають про лафхак, особистісне зростання та саморозвиток. Але найгірше те, що 90% з тієї інформації, яку вони поглинають за якістю анітрохи не краща з те, що вони самі продукують. Такий собі кругообіг посередньості в природі… Чи іншими словами – навіть якщо вони викинуть 90% блогів зі свого рідера (а залишать тільки 10% найкращих) – вони нічого не втратять, а навпаки – виграють. Адже зосередяться на найціннішій та найкориснішій інформації, яка є по-справжньому винятковою.
До чого це я?
А-а-а! Точно!
Коли півдня витрачається на дослідження RSS-фідів різних (цікавих і не дуже) блогів у людини (принаймні у мене – так точно) зазвичай складається враження, що вона робить щось корисне. І закономірно через дві-три години такого часопроводження настає втома. Хочеться відволіктися, пообідати, прогулятися, а чи й взагалі піти кудись із друзями…
Але насправді – нічого продуктивного, корисного для розвитку конкретних проектів зроблено не було! Тобто час було потрачено намарне (або майже намарне).
Здоровий глузд підказує, що успішні проекти створюються не так! Такі проекти – це наслідок зосередженого внеску саме в їх розвиток (зверніть увагу – вже коли ви пишете осмислений коментар із посиланням на ваш блог – то робите для його розвитку куди більше, ніж коли читаєте чергову банальну статтю про те, як створити мережу сателітів).
Я не закликаю негайно відписуватися від всіх RSS-фідів у вашому рідері! Але принаймні подумайте про те, наскільки ефективно ви витрачаєте свої найцінніші ресурси – час та енергію (перший з яких, до речі, неможливо збільшити чи накопичити).
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)