За підтримки: Изготовим качественные лестницы Киев любой конструкции
Володіти знанням і не використовувати його – це все рівно, що не володіти знанням
(Лао Цзи)
Знання – сила, переконують нас сучасні філософи! Раніше люди воювали за ресурси – сьогодні люди воюють за доступ до знань. Хто володіє інформацією – той володіє світом. Втім, з наведеними вище твердженнями можна посперечатися: Самі по собі знання – не роблять вас могутніми! Впровадження знань – ось що має значення!
Частково, продовжуючи тему, підняту у статті „Менше слів – більше діла…”, я вирішив поділитися з вами ще деякими спостереженнями щодо активного читання (і як наслідок – значної витрати часу на цю активність). Тим більше, що останніми днями я абсолютно випадково постійно натрапляю на англомовні статті, у яких піднімається та сама тема. Як думаєте, це знак?
Я завжди вважав себе прихильником читання. Будь-яка освічена людина повинна вбирати багато корисної інформації. Основна хитрість полягає у різниці між бажанням „ввібрати корисну інформацію” і бажанням замінити конкретні дії таким „вбиранням”. Адже, що більше часу буде витрачено на читання, то менше його залишиться для досягнення конкретних цілей.
Думаю, кожному з нас знайомі мрійники (а можливо, ми самі ними є) які, читаючи мотиваційну літературу, витають у хмарах і уявляють як сильно зміниться їхнє життя після впровадження всіх набутих знань. Але є одне „але”! Вони не впроваджують ці знання на практиці – а натомість продовжують все далі, далі і далі їх поглинати. Вони багато читають – але ніколи не навчаються. Вони завжди досліджують – але ніколи не впроваджують.
Люди, які хочуть схуднути і покращити своє здоров’я, читають багато книг та журналів про правильне харчування та дієти, але при цьому продовжують вживати жирну їжу і вечеряти після опівночі…
Люди, які хочуть покращити своє життя, читають багато мотиваційної літератури, купують лайфхакерські книги і шукають поради про тайм-менеджмент. Але вони ніколи не записують свої цілі і не беруться за їхнє досягнення…
Люди, які хочуть покращити письменницькі навички, читають багато статей про те, „як покращити письменницькі навички”, але нічого не пишуть.
Люди, які хочуть позбавитись боргів та покращити своє фінансове становище, читають персональні фінансові блоги та журнали, але ніколи не відмовляться від пляшки дорогого коньяку на Новий Рік чи походу в шикарний клуб на день народження, не кажучи вже про необхідність обмеження своїх щоденних витрат.
Люди, які хочуть стати успішними фрилансерами, постійно читають книжки та блоги фрилансерів, але не докладають жодних зусиль, щоб досягнути такого самого успіху.
Наведені вище типи людей просто не хочуть, лінуються або бояться здійснювати реальні дії, без яких неможливо досягнути того, що вони запланували. Адже досягнути успіху можна тільки завдяки наполегливій праці. А читання важливе тільки на самому початку, коли вам необхідно дізнатися, що робити.
Вся іронія полягає в тому, що однаково провальними виявляються починання як людей, які багато читають, але нічого не роблять, так і тих, хто хапається за кожну справу, навіть не намагаючись розібратись у її тонкощах.
Для того, щоб досягнути успіху у будь-якій сфері, вам потрібно багато читати і набиратися знань, але не менш очевидно й те, що отримавши знання – вам абсолютно необхідно втілювати їх на практиці, досягаючи поставленого результату.
І блогерів це стосується в першу чергу!!!
Пам’ятайте – ви досягаєте успіху і стаєте „видимими” у блогосфері завдяки тим матеріалам, які написали, а не тим, які прочитали!
А взагалі мислення – це дуже „лінива” діяльність. Адже мислити можна розвалившись у кріслі перед телевізором. І якщо звикнути до такого стану – повертатись до реальних дій буде набагато складніше.
І насамкінець, якщо ви блогер, то ваша особиста думка має для відвідувачів куди більше значення, ніж конспектування чужих ідей. Швидш за все, саме для цього вони й повертаються на ваш блог.
Ну і звісно ж – завжди контролюйте якість інформації, на яку збираєтесь потратити свій час. Адже час – обмежений. А кількість інформації – ні!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)