• Ого, прикол, сказали, що ми нуби, поряд з рунетом. Можливо і так. Якщо неважко, можеш поділитися рідером, які блоги ти читаєш, просто я незнаю де можна цікаві речі почитати.

 • Тут справа не у нубстві. Думаєш мало українців, які могли б писати цікаві статті? Багато хто – пише! І дехто робить це дійсно так – що хочеться повертатися на їхні блоги знову і знову. Але їх поки що все-рівно мало.

  Можливо, причина у тому, що люди не бачать перспектив таких “розумових інвестицій” в уанет. Для когось простіше створити російськомовний блог (а російську знають майже всі українці) і тим самим відхопити собі частку російськомовних відвідувачів (яких, безсумнівно, набагато більше, ніж україномовних).

  Втім, процес зростання якісної частки української блогосфери уже почався, і мені б хотілося, щоб він нарощував свою потужність. Поки що тенденції втішні. Тому сподіваємося на подальший розвиток.

  Що стосується рідера, не знаю, як ним можна поділитися??? 😉 Пошастай по блогах із мого блогрола. Походи по блогролах інших блогів. Так ти знайдеш саме те, що цікавить особисто тебе. З англомовних можу порадити Problogger.net (це, мабуть, найбільш класичний ресурс). З російськомовних, кількістю корисних статей, мені дуже подобається Profithunter.ru, особливо – його ранні статті.

 • Якщо читаєте рсс через Google Reader то там в настройках є така функція імпорт\експорт підписок, було б цікаво підписатись на українські блоги, необовязково україномовні, російськомовних в мене в рідері десь під три сотні,
  Українських активних думаю сотня теж знайдеться і збирати їх чесно кажучи лінь

 • Знаєте чуваки, що є в рунеті, але немає в уанеті?
  ДОВБАНА ВІДСУТНІСТЬ ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД РУНЕТУ

 • пс, навіть не буду читати статтю – вистачило заголовка 8)

 • і це теж 🙂
  ну тут вже нічого не вдієш. з чим ми можемо себе порівняти – від того й залежимо. Весь світ, вочевидь, рівняється на англомовну блогосферу, бо майже всі знають англійську. Ми знаємо англійську і російську – то й рівняємося на них. Як добре, що я не знаю китайської. Бо тоді взагалі б гаплик був! 😉

 • “пс, навіть не буду читати статтю – вистачило заголовка 8)”

  а це жаль! Стаття хороша, кошерна! Сам писав :))))

 • Podarok правий: “почуття меншовартості” – виключно суб’єктивне і особисте – не варто вважати що і увесь світ такий. Так само, як і “рівнятися на старшого брата”.

  jarofed, а як експерт у блогосфері ти хоч один китайський блог знаєш? 😉 (поддєл ага)

  ЗИ: скільки не кажи “халва” – смачніше у роті не стане. Якщо чесно… пиши, нарешті, про щось конкретніше – га? Ну от що з твоєї кошерної статті зрозуміло, чого _конкретно_ немає в “уанеті”, що є у “рунеті”? О! У нас навіть Сам Лєбєдєв є! Принаймні, навідується іноді… 🙂

 • ну так вже й “експерт” 😉 не люблю такі визначення – вони зобов”язують. А я не хочу бути комусь щось винен…

  Китайські блоги, до речі, знаю. І не один. Та хоч би й той, який вважається найбільш відвідуваним у світі і який веде китайська акторка. Але всі вони все-рівно англомовні (по китайськи не читаю).

 • знаєш чому англійські блоги самі толкові на планеті? чи то японські? чи хай китайські?
  Бо вони ні на кого не рівняються а створюють своє. Тому й кращі. Бо доганяти когось – ніколи не обженеш, а створивши своє – будеш попереду.
  Тому я й пишу свій блог 8)

 • Стосовно залежності від Рунету, правдиво підмічено.
  Мабуть не вистачає національної самосвідомості українцям, щоб водити запит в пошуковик українською, щоб писати самому українською, щоб спілкуватись українською. Проблема в тому, що переважній більшості українців не буде складніше читати російською ніж англійською, а ось жителю Росії навпаки. А від цього вже й недостача корисної інформації. Мало, ще дуже мало українських блогів з інформацією, яку можна використовувати на практиці. А з них таких, щоб кількість та періодичність публікацій достатня майже немає. Це особисто в тій сфері, в якій варюсь я сам.

 • У Вас зазвичай якісні цікаві теми і міткі спостереження, але ця мені не сподобалася… Ви написали спостереження і поквапилися з висновком, що якість українського блогера в середньому нижча ніж світового… Можливо це й так, але не впевнений. Але і не це головне.

  Тут є ще інший погляд на цю саму річ, який мене турбує більше ніж ось такі суб’єктивні висновки про якість контенту. Я не читаю російські блоги, читаю англомовні, франкомовні, і, звісно, україномовні, але мені здається, що у українців, скаєімо так,.. “неадекватні очікування” від своєї власної медіа сфери. Річ у тому, що якісний блог у росіянина і українця ЦЕ ПОВИННІ БУТИ РІЗНІ РЕЧІ. Якщо у нас будуть однакові критерії оцінки, і найголовніше, однакові очікування, то тоді УкрНет взагалі втрачає свій сенс, як окреме явище. Розумієте? УкрНет буде явищем коли порівнювати контент буде практично неможливим. Це, погодьтеся, трохи інша тема, але це дуже важлива тема, ІМХО.

 • Андрію, Станіславе, так, я згоден з тим, що не потрібно “рівнятися” чи “вважати за ідеал”. Просто так вже сталося, що наразі я більш-менш вільно володію трьома мовами: українською, російською та англійською. Відповідно – читаю блоги на цих трьох мовах. І абсолютно суб”єктивно здатен порівнювати те, що мені подобається і те, що мені не подобається. Не хочу, щоб здалося, ніби я нав”язую свою суб”єктивну точку зору.

  Але ж я бачу, що кількість якісних (тих, що стають мені у нагоді) російськомовних статей в середньому вища, ніж українськомовних. Відповідно, кількість якісних англомовних публікацій – на голову перевищує кількість українських та російських разом взятих. Так, швидш за все причною цьому – загальний розмір кожної з блогосфер. Ясна річ, що в англомовному інтернеті може бути 200 тисяч вибіркових дуже цікавих блогів, тоді як в уанеті всього 200 тисяч блогів.

  Просто хотілося б, щоб хороших блогів (таких, як у Андрія чи Станіслава) ставало ще більше. Бо ж я знаю, що можемо! Але як доходить до практики – то поки що цього дуже мало.

 • Виходить, українська блогосфера погана тому що мала. Але ж українською розмовляють мільйонів 40 людей на планеті. Ми одна з найбільших націй Європи. Цікаво, чи є такі песимістичні настрої у маленьких народів? Естонська чи каталонська блогосфери взагалі не мають що представити. Не розумію до чого цей пост.

 • http://ko-online.com.ua/node/37815
  “Google: украинский интернет-рынок больше похож на польский, чем на российский”

  Однако процессы, происходящие в Uanet, напоминают скорее не российские, а польские с задержкой в пару лет. Такое наблюдение высказал Дмитрий Шоломко, официальный представитель Google в нашей стране. Своим видением относительно развития онлайн-сектора он поделился с «Компьютерным Обозрением».

 • я не знаю, скільки можна пояснювати…

  В якому місці я назвав українську блогосферу “поганою”? Навіщо порівнювати її з Естонською чи каталонською? Чому не порівняти її з Французькою чи Німецькою (від яких за потенціалом ми не повинні були б відставати)?..

  Російська блогосфера тут наведена тільки як приклад. Якби я читав китайською, італійською чи португальською – я б порівняв із блогосферами цих країн! Невже це так важко зрозуміти?

  Дістало! Ну давайте вважати українську блогосферу найкращою в світі. Може тоді, як говорить the Lex, стане “солодше у роті”.

 • Питання не у тому що “хороша чи погана” – питання у порівнянні. Порівняння – на мою і не тільки мою нескромну думку – не надто доречне. Не стоїть питання “з якою саме блогосферою порівнювати укрнет?” – стоїть питання навіщо порівнювати взагалі?

 • стоїть питання навіщо порівнювати взагалі?

  о_О
  тому що ми живемо не у вакуумі. Людині просто властиво порівнювати свої досягнення з досягненнями інших людей. Саме завдяки цьому й виникає розвиток. Між іншим, саме на порівнянні базується абсолютна більшість наук. Звідси ж – і аналітичне мислення! Тебе як послухати – то виходить, що людині взагалі не потрібно переймати досвід попередніх поколінь, а тільки створювати щось своє з нуля! Якби так мислили наші предки – ми б досі жили у печерах і полювали на мамонтів.

  Зрозуміла річ (з цим ніхто не сперечається і не буде сперечатися), що для повноцінного розвитку українська блогосфера повинна бути самобутнім і оригінальним явищем (а не клоном російської, польської, французької … і т. п. блогосфер). Але чи означає це, що потрібно побудувати навколо себе височенні стіни, накритися тазиком і повторювати “я нікого не бачу – і мене ніхто не бачить”???

 • jarofed – +1
  інша справа, що в порівняннях можуть бути помилки типу такий-то зробив то-то як клон того-то, а насправді це не був клон.

 • заявка 2jarofed – тема статті наступної
  “Що є у EN-неті, чого немає в уанеті?”

 • 😀 ГГГ, розраховую на аналітичне мислення читачів, які самі здогадаються, що є в англонеті, провівши паралелі з рунетом. 😉

 • >>Ну давайте вважати українську блогосферу найкращою в світі

  Амінь 🙂 Це правильний висновок. Ще… мені здається укр блогосфера може не бути самодостатньою, а доповнювати наприклад англомовну, російськомовну і польськомовну тією важливою компонентою, яка потрібна лише українцям. Навіть так.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.