• jin

  хе-хе, не знав про такий сервіс, щойно заліз 🙂 По пошуку Новоставський – знаходить три сторінки (дві з них стосуються мого молодшого брата), ні про мене, ні про Романа Новоставського – на слова., про психлікарню – теж 🙂 Пошук по Гучні Імена – лише три сторінки результаів.

 • О! Я старий, як світ. Ну, нехай хоча б як Гугл. 🙂 Принаймні у 2001-му я вже був і Гугл про мене вже знав. Я таки крутий! 😉

  ЗИ: як завше (критика, ага), описані тобою зміни беспосередньо до змін у пошуці не мають відношення – вони мають відношення до змін у блогосфері. На твоє щастя, зміни на твою користь – ну тобто з 10 до 100 мільйонів – а то би не було про що писати. 😉 Та да: я не тільки старий і крутий – я ще й вредний, ага. 🙂

  ЗИ2: доречі, а яка твоя думка про, власне, феномен масовості блогінгу?

 • ідея цієї статті – не показати як було мало блогів і блогосфери, і як її багато стало, а просто познайомити читачів (тих, хто ще не знає) з новим (старим) сервісом гугл, який дає можливість проаналізувати, як було колись і порівняти це з тим, як стало тепер.

  а що ти маєш на увазі під “феноменом масовості блогінгу”? На разі, блогінг по-справжньому масовий лише у Америці та Японії (та й то можна поставити під сумнів). В Україні про це явище досі знають лише одиниці. Тому навряд чи можна говорити про масовість.

 • В Україні це явище знайоме усім, хто хоч трохи тямить у інтернет – але можна провести якесь спеціальне опитування, звісно ж – не думаю що результати будуть аж надто відмінні від моїх. У нас просто сам інтернет ще не настільки відомий і масовий – а так “ведення особистого щоденника онлайн” захопило би дуже багатьох, хто й так це зараз робить, тільки “старими методами”. Власне, ці “особисті щоденники” і є основним джерелом постачання нових блогерів.

  До того ж… доречі, до мене нарешті дійшло що ти ж і сам ставиш запит “Гуглу 2001” саме у російському чи українському варіанті – тож йдеться про зростання саме у цих мовних областях мережі. Якщо ж казати про англомовний інтернет, то, наприклад, на слово “blogging” вже у 2001-му знаходиться більше 8 з половиною тисяч сторінок – і приблизно 125 мільйонів вже сьогодні. Тож агломовний блогінг виріс усього-то у 14 з половиною тисяч разів – так що зростання “нашого блогінгу” цілком можна пов’язати саме зі зростанням нашого інтернету (точніше вебу) – ну себто “рунету”, до якого, наразі, цілком адекватно відносити і нас.

  Стосовно терміну “блогосфера” – особисто я гадаю, що у 2001-му його просто не існувало ще як такого – але дослідження його походження залишу на тебе. 🙂

 • Ет! І тут же знайшов у Вікіпедії:

  The term was coined on September 10, 1999 by Brad L. Graham, as a joke.[1] It was re-coined in 2002 by William Quick,[2] and was quickly adopted and propagated by the warblog community. The term resembles the older word logosphere (from Greek logos meaning word, and sphere, interpreted as world), the “the world of words”, the universe of discourse.

  Тож я був правий: справжнє використання цього терміну у якості назви “сукупності усіх блогів як соціуму” починається тільки у 2002-му – тож незнання цього слова Гуглом у 2001-му цілком можна пробачити. 🙂

 • Цікава виявилася тема – зараз нафлудю тут… 🙂

  А от на слово “logosphere” вже знаходиться 177 сторінок – схоже саме цей термін є “прабатьком” сучасного “блогосфера”. Хіба ні?

 • ну та я на нього й не ображаюся 😉 просто цікаво поспостерігати за змінами (зокрема й апгрейдом самого пошукового механізму)…

  П.С.: це щодо коментаря про гугл і що йому можна пробачити 🙂

  А взагалі, думаю, ти правий. Приблизно так все й відбувалось.

 • 🙂 Якось переведу, щоб не відбирати в найкращих коментаторів їхні заслуги…
  P.S.: перевів.

 • Все лгут
  (c)House m.d.

 • знаєш в чому проблема такого висновку. В тому, що автор шарить в блогах, але не шарить в математиці.
  Результати були б правильні, якщо б кількість рещультатів глобальна була б однаковою. А враховуючи те, що кількість результатів різна – все неправда.
  Ага… Ще одне… Чуть не забув… для прикладу… Одна малесенька така мережа як ЖЖ – заснована в 1999 році.
  Сумніваюсь, що за аж 2 роки там не зареєструвались ніхто…
  Гм… До чого це я…
  А… ну так…
  http://www.google.com/search2001/search?q=livejournal.com&hl=en&btnG=Search
  Розбиваю лінком в пух і прах
  А тепер головний приз тому, хто виведе пропорцію кількості результатів до глобального індексу в пошуковику тоді і тепер. Але не забудьте проаналізувати всі існуючі на той час блогерські платформи. Дам підказку особливо педантичним
  http://www.google.com/search2001/search?q=personal+online+diary&hl=en&btnG=Search
  http://www.google.com/search2001/search?q=online+diary&hl=en&btnG=Search
  і тому подібні приклади………..
  Пс… Антиспам фільтру фізкульт привіт 8)

 • і годинник на сервері переведи, а то я тут дарма в другій ночі старався? Щоб в мене відняли 1 годину ночі…

 • що стосується пошуку 2001-го року і роздумів про блоги, тут, звісно, я не намагався провести повноцінне аналітичне дослідження. Зрозуміла річ, що на результати пошуку мало вплив безліч факторів, таких як: пошуковий алгоритм, кількість проіндесованих сайтів, та й взагалі – загальна кількість веб-сторінок у ті далекі часи, коли ще не кожна домашня тваринка мала власний сайт.

  Але якби я включив до пошуку виключно слова англійською мовою і намагався охопити весь масив можливих значень (як у випадку із “online diary”) тоді слід було б певне писати докторську дисертацію (що я точно не ставив собі за ціль). Як на мене, для наочності цілком вистачає кириличного варіанта слова “блог”, яке тоді ще зовсім не було розповсюджено у нас…

  Ну і щодо слова “blogosphere” – точнісінько те саме. Зрозуміла річ, що в 2001-му році його просто не існувало (хоч у вікіпедії й стверджують, що вперше з”явилося воно у 1999-му).

  Суть в тому, що завдяки цьому новому інструменту ми тепер можемо майже на дотик відчувати, як змінилося саме середовище за такий нікчемний (у категоріях вічності 😉 ) час, як 7 років…

 • jin

  серйозні тут у вас дослідження 🙂 Я у 2001 лише починав користуватись інтернетом, але про гугл нічого не знав – поштою я користувався від yahoo.com, mail.ru (десь із 1999-2000 року) та ukr.net 🙂 А пошуковиком – yahoo.com та altavista.com

  а у 2002 році з’явився мій перший “сайт” на майданчику narod.ru 🙂 щойно туди ходив, така ностальгія 🙂

  а з гуглом я познайомився лишень у 2003 році, коли почав працювати у global ukraine lan. Робота у цій компанії була для мене хорошим досвідом у багатьох галузях, а не лише у користуванні інтернет-сервісами 🙂

 • Цікавий сервіс, дякую) Зараз буду експериментувати


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.