Закінчується останній день реєстрації учасників на конкурс найкращих українських блогів (Best Ukrainian Blog Awards) чи просто BUBA. Якщо ви планували взяти в ньому участь, але ще не подали свій проект – тоді поспішіть – до закінчення реєстрації залишилося кілька годин. Долучитися до конкурсу можна перейшовши за посиланням (не забудьте спершу зареєструватись та авторизуватись).
Я ж хочу поділитися кількома своїми спостереженнями та думками, які виникли за довгих майже два тижні, що вже триває конкурс.
Не може не тішити серйозність, з якою організатори (зокрема й ідейний натхненник Максим Саваневський) підійшли до підготовки та організації конкурсу. За доволі короткий час (неповних два тижні) до конкурсу приєдналося більше трьохсот українських (щоправда, за географічною, а не за мовною ознакою) блогів. Як наслідок – акція набула майже колосального розголосу: практично кожен учасник вважав за необхідне «повісити у себе» банер конкурсу «Проголосуй за цей блог», посилання з якого, як не важко здогадатися, вело на сторінку голосування (тобто на сайт блогкемпу), чим підвищувало видимість останнього.
Подвійні почуття викликає система голосування за учасників. З одного боку – вона майже унеможливлює накрутки, адже голосувати можуть тільки зареєстровані учасники. Незареєстрованим же потрібно ввести у поле для голосування свою електронну пошту після чого натиснути на підтвердження у листі, який буде автоматично згенеровано та вислано на їхні скриньки. І хоча теоретично таких скриньок можна створити скільки-завгодно – організатори пообіцяли перевірити статистику переможців у кожній з категорій за IP-адресами. Якщо будуть помічені злісні порушення – учасники будуть наказані.
Тут, щоправда, виникає інше запитання – як бути локальним офісним мережам (де може бути багато комп’ютерів, але один IP)? Адже не виключено, що блог учасника можуть читати всі його співробітники (у залежності від розміру компанії 5 – 10 – 50 чи навіть 100 чоловік)… І особисто я не маю жодного сумніву, що всі ці співробітники виявлять своє бажання проголосувати за колегу. Більше того, думаю окремі корпоративні блоги, представлені у деяких категоріях конкурсу, отримали свій рейтинг саме таким чином. Та що там – я й сам знаю як мінімум трьох колег, які точно голосували за мій блог. Як в такій ситуації бути організаторам? Питання залишається відкритим.
Ще одна не зовсім позитивна риса такого «ускладненого» підходу до голосування – майже обов’язкова необхідність PR-діяльності. А інакше ймовірність, що ваш блог помітять і проголосують за нього – дуже низька. Особисто мені було складно зрозуміти, як деякі дуже популярні щоденники отримували всього кілька голосів. А причина виявилася елементарною – вони за себе не агітували. Більше того, навіть ті блогери, які за себе агітували, але робили це не занадто очевидно (поставили одне посилання в одному пості) – також на вершину у більшості випадків не потрапили.
Звісно, ці дрібні негаразди не здатні відмінити основного – конкурс триває і сама його наявність – надзвичайно важливий крок для розвитку українського сектору блогосфери.
Чи можна позбутися дрібних недоліків?
Вочевидь так! Але це можливо тільки у тому випадку, коли аудиторія українських блогів стане набагато більшою. Адже якщо кількість реальних голосів вимірюватиметься не десятками і навіть не сотнями, а тисячами і десятками тисяч – то жоден нечистий на руку конкурсант не візьметься накручувати свій рейтинг. Десять тисяч не накрутиш!
Ось такі враження від конкурсу. Будемо чекати завершення і фінальної частини, яка відбудеться на блогкемпі 17-19 жовтня. І звісно ж, хочеться ще раз подякувати організатором за це свято!
Ну а тепер, за законами жанру – трішки агітації!
Я належу саме до тих авторів, які доволі активно агітують за свій ресурс (можливо, саме завдяки цьому у блога ще зберігаються шанси на перемогу). Якщо дороблю новий дизайн раніше, ніж закінчиться конкурс (на що я дуже сподіваюсь), то можливо навіть «повішу» агітаційний банер на головній сторінці.
Після того, як Максим виправив мою помилку (от що значить не ходити на мінікемпи) і переніс блог із категорії «тематичні» до категорії «ІТ» (окрема категорія для блогів, які пишуть на теми, близькі до сфери інформаційних технологій, Інтернету, тощо), у мене знову з’явилися шанси на потрапляння до першої п’ятірки (зараз «Українська блогосфера» знаходиться на шостому місці, але відставання поки-що не дуже значне).
Тож всіх тих, хто із задоволенням читає цей блог – закликаю підтримати його на конкурсі. Якщо ви зареєстровані на сайті Блогкемпу – просто натисніть на плюсик. Якщо ні – введіть свою пошту, капчу і дочекайтеся листа з лінком на підтвердження вашого голосу.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)