Автор фотографії:
Власне, в одному із попередніх дописів я вже згадував, що хороший блогер ставиться до свого щоденника, як дбайливий садівник. Тому, метафора, яку використовує Соня Сімон (Sonia Simone) у своїй статті, якнайкраще підходить для нашого випадку.
Існує безліч людей, які переконані, що вони не вміють писати. При цьому, вони можуть бути надзвичайно різносторонніми та комунікабельними людьми. Але коли справа доходить до викладення своїх думок у письмовому вигляді – їх неначе хапає параліч. Вони можуть потратити кілька годин для того, щоб написати кілька абзаців тексту… а потім ще декілька – для того щоб виправити мовленнєві та стилістичні помилки.
Це зовсім не рідкісний випадок. Більшість людей чомусь вважають письменництво своєрідною магією. Вони думають, що оскільки письменник створює щось цінне із нічого – то він тим самим дорівнюється до чарівника. Насправді ж, його, вочевидь, більш влучно було б порівняти із садівником. Адже саме дбайливий садівник, маючи у жменьці лише одну маленьку і майже непомітну насінинку може через деякий час виростити велетенське дерево.
Записи до блогу – це також плоди, які виростають із насіння ваших думок. Але для того, щоб досягнути успіху, вам можуть знадобитися прості і водночас – дієві поради:
Автор фотографії:
- Сійте якомога більше насіння! Як тільки у вас з’являється цікава ідея – неодмінно занотуйте її. Не відкладайте на потім. Якщо не маєте часу – узагальніть ідею одним чи двома реченнями, для того, щоб повернутись до неї пізніше.
- Переконайтесь, що у вас достатньо добрив, води та сонячного проміння. Кожен письменник має різні базові потреби. Для того, щоб дізнатися про ваші власні – потрібно експериментувати. До тих пір, поки ви не дізнаєтесь, яка ситуація найбільше спонукає вас до творчості, ви не зможете працювати на максимумі ефективності. Наприклад, мені найкраще працюється у абсолютній тиші, за домашнім комп’ютером у ранкові або пізні вечірні години. Ну і звісно ж – з горнятком чаю або кави, дбайливо зготованих дружиною.
- Виростіть пост. Найпростіший спосіб почати «вирощувати» запис – це написати 3 або 4 підзаголовки, які розширюватимуть вашу основну ідею. Багато нових ідей може прийти до вас абсолютно несподівано, під час того, як ви будете писати. І це просто чудово! Вам абсолютно не обов’язково починати з початку. Пишіть про те, про що вам хочеться писати у даний момент. А до структури повернетесь пізніше. І навіть якщо ваша писанина поведе вас у абсолютно несподіваному напрямку – це також нормально. Пізніше ви можете відмовитися від цих «паростків», а можете навіть «виростити» їх до окремих записів.
- Просто пишіть. Це одна з улюблених моїх порад! Просто пишіть і все відбудеться само по собі. Не розмірковуйте, не намагайтесь вигадати щось креативне. Просто висловлюйте свою думку і рухайтесь за потоком свідомості. Іноді він також може наштовхнути на несподівано цікаві та корисні відкриття. І звісно ж – зробити вашу статтю ще цікавішою. Не бійтесь, що значна частина з того, що ви написали, нікуди не годитиметься. Ви легко зможете видалити її. Зате окремі перли будуть варті того, заради чого це все й робилося.
- Звертайтесь самі до себе. Уявіть, що ви розмовляєте з іншою людиною (чи навіть самі із собою) на тему, яка дуже вас цікавить. Будь-який запис до блога – це розмова, яка повинна приносити цінність для вас та вашого читача. Тому пишіть так, як говорите. І на ті теми – про які ви найбільше любите говорити. Шкода, що людина не вміє так само швидко писати, як вона розмовляє. Спробуйте на мить відкласти клавіатуру і подумки або вголос проговорити те, що збираєтесь написати. Не виключено, що ви будете здивовані результатом. Продовжуйте говорити тоді, коли пишете.
- Політь бур’ян. Чи доводилось вам хоч колись доглядати за яблунею. Якщо ви ніколи цього не робили, то вам може здатися, що садівник просто кидає насінину в ґрунт, поливає його і через кілька років виростає яблуня, яка приносить смачні плоди. Насправді ж все відбувається зовсім не так. Яблуню потрібно привити і формувати кожного року. Хворе та мертве гілля повинно вчасно обрізатися. Здорове гілля – іноді також повинно обрізатися для того, щоб спонукати дерево рости у потрібному напрямку. Деякі яблука повинні обриватися, для того, щоб ті, які залишилися, ввібрали у себе весь сік. Те саме стосується і ваших записів до блога! Вам потрібно чітко визначити, яка основна ідея вашої статті і зробити так, щоб ця ідея засяяла усіма її барвами.
- Засівайте ще і ще! Письмо – це садівництво. Ви ніколи не вичерпаєте тем для письма, поки будете сіяти нові зерна. І вам завжди вистачатиме ідей, які ви захочете «виростити».
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:7 причин, чому варто перекладати CMS, що є ядром Вашого блогу або сайту. | Окремий погляд на Інформаційні Технології | 2009-05-22 | cms | 650 | uk ()