• jin

  Ярослав, а ти в курсі, що ілюстрації до цієї статті опубліковані неправомірно? Ліцензій Creative Commons є декілька, і конкретний вид накладає певні обмеження на використаннря фотографії, у обох ілюстрацій використаних у пості ліцензія Attribution Non-commercial No Derivatives. У статтях, метою яких є отримання прибутку (а як інакше сприймати добре розбавлену рекламними посиланнями і реферальними лінками статтю?) використання зображень із ліцензією by-nc-nd суперчить тій самій ліцензії.

  Мій коментар ніяк не є критикою реклами у блозі, а лише нагадуванням, що заробіток у блогах різко урізає можливість використання ззображень із ліцензіює cc, наприклад знайдених на флікері

 • Так, звісно ж я знаю, що ліцензії Creative Commons бувають різними. Колись навіть писав про це статтю. Після цього довго досліджував питання, що насправді означає значок “некомерційно” біля ліцензії? Натрапляв на різні визначення. Втім, більшість із них зводяться до заборони прямого заробітку на фотографіях. Я ж заробляю опосередковано (не на фотографіях, а на блозі)… Частенько зустрічав таке саме використання фотографій з тією ж ліцензією у багатьох популярних англомовних блогах (а там, якби це було неправомірно, такі речі зразу були б помічені).

  Якщо звернеш увагу, у ранніх статтях на блозі використовуються фотки з ліцензію типу Attribution. Некомерційну я почав застосовувати тільки після того, як переконався у правомірності такого використання.

 • В нас навіть інакше метальність, як би зробити так, щоб сусідові було погано:))) І всі цілі йдуть на погіршення статуса сусіда. як морального так і матеріального:)))

 • jin

  Українська Вікі про цей випадок не пише, англійська теж, а от російська вказує на судовй процес, який був пов’язаний із використанням фото із by-nc-nd у новинному ресурсі (який звісно, живе за рахунок реклами). Я б особисто остерігався такого використання, або (і це дуже просто) – написав автору і спитав дозволу. Ззавичай просто отримати письмовий дозвіл на використання

 • Юрій, дякую. Мабуть, надалі таки більше орієнтуватимусь на використання атрибуційної ліцензії. Про судові процеси не чув. Цікаво, чим закінчився той випадок, про який ти розповідаєш?

 • jin

  Цитата:

  In late February 2006, Adam sued the Dutch tabloid Weekend for reprinting photos from his Flickr page and publishing details about his daughter.[20] The photos were released under a version of the Creative Commons license, which forbids commercial use and requires acknowledgement, but the tabloid printed a few of them without contacting Curry. The verdict of the lawsuit did not reward Curry, but required the tabloid to pay 1,000 euros for each photo used if they published the photos again.

  Джерело: Wikipedia

 • Дякую за цитату. Ну звісно, до цього судового процесу багато запитань. Зокрема, за що саме судився Каррі? За те, що фотки було розміщено на комерційному сайті, чи за те, що біля них не було вказівки на джерело? Чи взагалі, за те, що було опубліковано інформацію про його дочку… Та все ж я згоден – з цими ліцензіями потрібно бути обережним.

 • jin

  наскільки я зрозумів (прочитавши інформацію із декількох джерел), судовий поцес стосувався саме використання фото на комерційному сайті, і цей процес показують як приклад реальної роботи ліцензї CC у захисті прав правовласника

 • Гадав перечитати ваш блог (принаймні, переглянути) на рік назад, а тепер бачу, що є сенс передивитись все, що ви писали від самого початку.

  Я це для того пишу, щоби не виникало питань, чому коментарі мої на старі дописи – дописи донині актуальні й про те, що мене цікавить – тому коментую. А за бажання, ви, Ярославе, завжди можете їх видалити.

 • Навпаки, я радий, що старі статті комусь стають в нагоді. Більшість людей не переглядає архіви блогів, хоча там може бути багато цікавого.

 • Володя

  Новый проект, который пришел к нам из Европы, для старта нужно всего 7 долларов … если за день находите 2 людей которые вас дублируют и т.д. то за месяц пассив от 100 долларов и не важно кто новый заходит или нет … проект будет развиваться до того момента пока нем не будет 35 млн человек в данном случае является не более 5 … в странах снг еще разрекламированный потому имеете шанс быть первыми! $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $

  http://pennymatrix.com/VolodyaTereshko


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.