Автор фотографії:
Звісно існують! Ви просто не вмієте їх шукати!
Саме одним з таких ресурсів є блог Колі Шлапака «Час зважати». Як стверджує сам автор, до його інтересів в широкому розумінні належить все, що впливає на розвиток суспільства, а на практиці – реалізовується у професійному виборі галузі охорони навколишнього середовища.
Якщо бути до кінця відвертим, раніше я ніколи не стикався із людиною, яка була б однаково добре розвинута як в сфері сучасних технологій, так і в сфері навколишнього середовища. Можливо, саме тому в блозі Миколи є спеціальний розділ, який розповідає нам про блоги. Щоправда, оновлюється він набагато рідше, ніж основна гілка щоденника, та все ж і там трапляються доволі цікаві публікації.
Але повернімося до основної тематики блога – охорону довкілля. Перша стаття в блозі датується 25-им травня 2008-го року – себто ми маємо справу з надзвичайно молодим (менше, ніж пів-року), але при цьому надзвичайно амбітним ресурсом. Думаю, не помилюся, якщо скажу, що на сьогодні це один із найактивніших українських standalone-блогів про навколишнє середовище. І якщо виділити трохи часу на знайомство з ресурсом, починаючи хоча б із першої статті «Чи має він право бути «сталим»?, стає зрозуміло, чому…
Якщо ж читати блог уважно і послідовно, то з часом десь всередині починає вироблятися відчуття, що ти теж хочеш запозичити у своє життя часточку принципів, викладених у ньому.
Особисто мені було дуже цікаво дізнатися про економне та екологічне освітлення люмінісцентними лампами. Щоправда, якщо вірити цифрам, наведеним у блозі, задоволення це не із дешевих (але тільки у короткостроковому розрізі, бо з точки зору тривалої перспективи – користуватися люмінісцентними лампами – дуже економно). Але потрібно дуже уважно стежити, щоб не «нарватися» на підробку. Бо, скажу вам по секрету, у нас в робочому офісі три таких лампи буквально «вибухнули» одна за одною. А працювали вони аж ніяк не довше, ніж один рік.
Втім, якби не блог Миколи, я мабуть ніколи б не дізнався, наскільки велику різницю для світової екології може мати звичайна лампочка. Здавалося б – заплатив 2 гривні за лампу електричного розжарювання і спиш спокійно. Аж, виявляється – зовсім ні! Мало того, що сучасні високоефективні компактні люмінесцентні лампи використовують до 80% електроенергії менше, ніж лампи розжарювання, так ще й для екології вони виявляються більш корисними. За даними консалтингової компанії McKinsey, саме перехід до енергозберігаючих ламп є найбільш ефективним з економічної точки зору способом зниження викидів парникових газів. Хто б міг подумати – вкрутив кілька таких ламп (і сусіди зробили те саме) – і вже допомагаєш (чи, принаймні, не береш участь у нищенні) екології.
Автор також є дописувачем сайту Екоклубу «Зелена Хвиля», потрапивши куди можна знайти чимало цікавої інформації про екологічні продукти, які роблять наше життя зручнішим і при цьому – не нищать навколишнього середовища.
Єдиний недолік блога, на який може звернути увагу прискіпливий відвідувач – це деякі елементи дизайну. Скажімо, шрифти у заголовку сайта та додаткові елементи малюнків на іконці RSS виглядають дещо «різкувато та кутувато». Втім, ми ж не на дизайн прийшли сюди дивитися, чи не так?
А в усьому іншому можемо лише побажати авторові та його блогові подальшого розвитку та зростання спільноти однодумців.
Огляд розміщено на правах реклами
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)