Працюючи над просуванням та розвитком українського блога, ось уже більше, ніж 8 місяців, я прийшов до кількох висновків, якими сьогодні з радістю ділюся з вами. І основний з них – що б там не говорили скептики та циніки – успішний блог це не стільки талант – скільки важка і наполеглива праця…
Але важка – не значить неприємна, правда ж?
Ще до того, як я встановив WordPress на власний хостинг, я дав собі обіцянку, що принаймні перший місяць публікуватиму нові пости до блога кожного дня. А інакше – який сенс заводити окремо встановлений тематичний блог? Для рідкої публікації випадкових думок цілком би вистачило і мого колишнього аккаунта на ЖЖ.
Звісно ж – я дотримався обіцянки, даної самому собі і протягом перших тридцяти днів існування блога опублікував 31 статтю (детальніше про результати першого місяця можна прочитати у відповідній статті).
Як думаєте, на скільки скоротилася моя продуктивність по закінченню цього місяця?..
Постійні відвідувачі знають, що й по сьогодні нові статті на «Українській блогосфері» з’являються практично кожного дня (причиною їх відсутності може бути хіба моя тривала відпустка).
Планування – вигадка консультантів, чи дієвий інструмент на шляху до успіху?
Я знаю, зараз у коментарі обов’язково прийде якийсь скептик, який почне стверджувати, що регулярність публікацій не має ніякого значення (або опублікує статтю про це на своєму блозі). Ну так – то й так. Річ зараз не про це – а про дієвість такого інструменту, як планування!
Коли ви плануєте досягнути певної (амбітної) цілі – наприклад, стати популярним письменником, чи, як у нашому випадку – успішним блогером – то немає нічого простішого, ніж збитися зі шляху. Іноді провал між наявним станом та ідеальним баченням, до якого хотілося б прийти, виглядає настільки безнадійним, що більшість просто опускає руки.
В такому разі є сенс зайнятися розробкою стратегії. Адже це тільки реальне провалля (скажімо, у горах) неможливо подолати двома маленькими кроками. А що стосується уявних «прірв» між «явним» та «бажаним» – то тут нам допоможе звичайне планування.
Автор фотографії:
Захотіти – мало. Потрібно робити!
Замало захотіти стати успішним – потрібно діяти. Скільки б відвідувачів не приходило на ваш блог у вашій же уяві – для того, щоб хоча б один з них реально завітав на ваш ресурс – потрібно запропонувати йому ту інформацію, заради якої він це зробить. І якщо ви хочете, щоб за рік ваш блог поповнився 300 цікавими статтями – то це значить, що писати вам доведеться кожного дня (за винятком відпусток та великих свят).
Це точнісінько те саме, що якщо ви хочете купити острівець у тихому океані (чи квартиру в Києві, що за ціною приблизно одне й те ж) – то пора вам шукати роботу, де платитимуть трішки більше, ніж $300 на місяць (бо так за все життя, ваше і ваших правнуків, не назбираєте)… Або, якщо вас це влаштовує – залишайтесь на своїй роботі, але принаймні замисліться про альтернативні джерела прибутку. Адже 10 джерел по $300 – це вже $3000…
Це правило діє всюди. І блоги – не виняток!
Справедливо оцінюйте свої досягнення і не дозволяйте ліні заволодіти вами
Якщо у вас є план хоча б на один рік (а значить – ви маєте і плани на день, тиждень, місяць) – тоді контролювати, наскільки чітко ви рухаєтесь за графіком стає зовсім просто. Якщо хочете – можете просто позначати зеленим кольором ті дні в календарі, коли вам вдалося досягнути або навіть перевершити поставлені цілі, а червоним – ті дні, коли ви не зуміли виконати заплановане. Та й в Інтернеті зараз існує безліч безкоштовних програм, які дозволяють відстежувати свій прогрес.
Тільки від того, наскільки амбітні цілі ви перед собою встановлюєте, а також від того – наскільки наполегливо рухаєтесь до їхнього досягнення, залежить ваш успіх. У 20 років кожен вірить, що вже у 30 він заробить свій перший мільйон. Але (якщо виключити несподіваний спадок та виграш у лотерею) мало хто враховує, що для досягнення цієї цілі їм треба кожного дня заробляти по $300… Чи багато «мрійників» можуть похвалитися таким прибутком? А якщо ні, то що потрібно змінити, щоб їхня мрія стала реальністю?
А у вас є амбітні цілі щодо вашого блога? Які щоденні завдання ви встановлюєте перед собою, щоб досягнути основної мети?
За підтримки:
Цікава стаття фіналіста конкурсу українських блогів BUBA: Куди котиться інтернет-ринок і хто зрештою отримає найбільше грошей?
Якщо раптом хтось ще не знайомий з блогом про маркетинг від чарівної блондинки, раджу завітати.
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Довгострокові цілі у блогінгу | Українська блогосфера ()