• Ну мою думку ви вже чули неодноразово – і на блозі, і в Google Groups, і в коментарях до записів Миколи та Андрія.
  На мою участь можете розраховувати завжди, хоча я і далеко фізично – віртуально я з вами 🙂
  Хотілось би перейти від тривалого обговорення до покрокової побудови сервісу. Андрій казав, що зможе показати нам найближчим часом пробну версію проекту. Чи це так?

 • Що заважає створити відповідну категорію у тому ж DMOZ і стати її модератором? Ви так довго і стільки багато про це говорите (і пишете канєшно), що складається враження, наче створення каталогу веб-сайтів – це справа якась ну архіскладна і архівідповідальна.

  Про “виключно якісні блоги”, та ще й помножене на “винятково якісний рейтинг” – це настільки по-нашому, по-українскі… 🙂 у нас он і “тіньовий уряд” є, і у кожної політичної сили “винятково своя якісність” і “винятково свій якісний рейтинг” – таким знайомим та рідним віє від цих слів, еге ж… 😉

 • ЗИ: чим поганий на разі рейтинг top.blog.net.ua? Неякісний? Необ’єктивний? Заспамлений? Неукраїнський? Чим новий “мегаякісний мегакаталог” буде кращий? Тобто чим конкретно – по пунктах. Чому б не спробувати підтримати та розширити те, що вже маємо – якщо, звісно, воно потребує якось розширення. Якось все питання, питання, питання – а віз і нині там. (к)

 • Top.blog.net.ua не має наступного функціоналу:
  – каталогізація по темам
  – по мові
  – по блогохостингу (ЖЖ, стенд-елоун, платформа)
  – блоги представлені виключно простими посиланнями, без опису
  – RSS-представлення для блогів, та іншого, з цим пов”язаного

  По суті він є лише списком посилань на українські блоги, котрий визначає їх рейтинг за кількістю відвідувачів.
  Ми ж плануємо дещо інший функціонал. Насамперед ширший та корисніший як для звичайних блогерів, так і для тих, хто не має блогу.

 • Моя думка — окремого каталогу не потрібно, варто лише створити відповідний розділ в DMOZ.
  Я не так давно став там редактором, то спробую допомогти — напишу редактору “World/Ukrainian/Суспільство/Люди/Особисті_сторінки” щодо створення розділу Блоґи, можливо з того щось і вийде)))
  Доречі потім можна зробити трансляцію того розділу на окремий сайт з усіма іншими фічами — оцінюванням, коментуванням і т.п.

 • гм…
  згадався прікол
  “Хто тут?” 8))

  Так я і не зрозумів, для чого бабусі каталог?
  А щодо тутешніх камєнтів – мені насправді подобається топ-блог-нєт-уа – шикарний лічильник! Більше нічого уаблогосфері і не потрібно.

  JABCA – Just Another Blog CAtalog

 • 2MRGall – віриш, за своє життя не зробив жодного переходу на жоден сайт із каталогу DMOZ.

 • podarok,
  Я мав на увазі, що джерелом наповнення каталогу може стати DMOZ — там є вже напрацьовані критерії оцінювання якості сайтів (ІМХО це найважливіше в каталозі).
  Тобто блоґ потрапляє спочатку в DMOZ, а вже звідти експортується в JABCA, де обростає додатковим фічами (коментарями, рейтингом і т.п.).
  За таким принципом функціонує, наприклад, Google Каталог.

 • hellveen, так, відкрию невеликий секрет – подарок уже показував перші напрацювання. Виглядає доволі привабливо. Але звісно ж – там ще працювати і працювати.

  the Lex, йдеться не про звичайний каталог блогів (яким є DMOZ), а про набагато більш функціональний сервіс, який реально допоможе новоствореним блогам розвиватися (DMOZ, наскільки мені відомо, взагалі новостворені ресурси зі скрипом приймає). Почитай першу статтю безлімітчика, з якої, власне, і почалася ідея цього “каталогу”. Якщо у нас вже десь існує такий ресурс – покажи на нього пальцем.

  що стосується рейтингу top.blog.net.ua – на разі це справді найкращий рейтинг – бо альтернатив попросту немає. А про недоліки доволі детально вже написав hellveen. Приплюсуємо сюди ще й можливість накруток, про які колись писав podarok, і отримаємо те, що не влаштовує мене в top.blog.net.ua.

  MrGALL, якби вдалося створити таку категорію у DMOZ, про яку ти говориш, це було б просто чудово! Але от щодо потрапляння у каталог – все-таки мабуть варто приймати більш молоді блоги, які ще не доросли до DMOZ, але вже цілком заслуговують на те, щоб бути поміченими. 🙂

  podarok, ну бабусі – не бабусі, але пересічному користувачеві такий блог міг би бути цікавий насамперед якісною категоризацією за темами і внутрішнім пошуком серед українських блогів. А уяви, який це рай для компаній, які досліджуватимуть інтереси споживачів у категорії (особисті блоги). І додай туди ще можливість сервісу для рекламодавців (типу розміщення банерів відразу у багатьох блогах однієї тематики) – і стає зразу зрозуміло, чим цей сервіс може бути корисний для людей, які блогів не мають!

 • Стосовно “реально допоможе новоствореним блогам розвиватися” – це фікція, дуже чудово виражена словами класика: “нє учітє мєня жить – лучше помогітє матєріально!” (к) podarok і MrGALL праві: планується саме JABCA (жабка? 🙂 ) – ну хіба що з додаванням “кращий за”. Я тут той – трохи знаюся на тому, як реальні проекти робляться – тобто як досягти того, щоб проект таки був. Просте правило: треба почати і робити конкретні кроки – ставити конкретні задачі-вішки і реалізовувати їх. Реалізували, поставили галочку “вішку пройдено” – пішли далі. А може й не пішли. 🙂

  Задля реальної допомоги ти особисто сам міг би нарешті виправдати назву свого блогу і потроху брати блоги з того ж top.blog.net.ua і по одному чи навіть по три – за якимось узагальненням групуючи – описувати їх тут у себе – виключно свою особисту думку + посилання + згадка на популярному “тусовочному” блозі + можливість для обговорення. Банальним розділення по категоріям можна створити те саме “розділення по категоріям”. Рейтинг і тому подібна фігня – вибач, але це таки фігня. 🙂 імхо, звісно ж – навряч чи “пупомірка” насправді допомагає як окремим блогерам, так і блогосфері взагалі – знову ж таки імхо. До того ж цілком об’єктивна “пузомірка” у блогів є – кількість читачів за feedburner – загнати перелік у базу, прикрутити визначення рейтингу за feedburner і вивести рейтинг – якщо вже комусь так гріє душу довжина 🙂 – програміст, упевнений, зможе це прикрутити навіть до WordPress-у – у якості плагіна, наприклад. А може такий вже і є – такий собі “блогролл з рейтингом” – га? А як ні – попутно прославимо нашу блогосферу і її програмістів ще й світі, запропонувавши спільноті цікаву фічу плагін – га? 🙂

  Ну а так, звісно ж, Бабі Язі типу класно критикувати – просто ви вже стільки таку простеньку ідейку мучите, що якось вже незручно – як той колобок на пеньку: “зніміть мене, гади, а то сам злізу” – нє? 🙂

 • 2MRGall
  Джерелом наповнення каталогу не варто обирати DMOZ, бо тоды це буде тупий клон…

  2Admin – а в такої суперової системи як вордпрес існує режим деревовидних коментарів? а то як бачимо в певний час коментарі набувають такої кількості, що важко зрозуміти кого і куди хтось послав.

 • 2The Lex
  знаєшся? ну так берись… Якщо ідейка простенька.

 • podarok, що стосується деревовидної системи коментраів, то, наскільки мені відомо, її обіцяють впровадити у версії 2,7, яка вже зовсім не за горами. А поки що “маємо те, що маємо”… 🙂

  може правда, можна якийсь плагін поставити. Але я краще почекаю все таки наступної версії з вбудованим функціоналом.

 • казала мама юзати друпал… нєєє всі вордпресом користуються і все чекають суперової версії..
  Ох як роздам вашим вордпресам в статті про співвідношення тексту до коду…

 • Блок “За підтримки” – зачод! 🙂

 • jarofed,
  Все залежить від якості блогу а не від віку.
  Звісно блог, якому пару тижнів, в dmoz не візьмуть, але для таких блогів можна створити окремий розділ (Свіжак або Пісочниця).
  І там вже допомагати їм розвиватися до рівня входження в dmoz.
  Бо я так розумію мета каталогу — сприянню становлення якісної блогосфери а не просто піськомірка?

  podarok,
  Якраз варто, навіщо в 100000 раз вигадувати велисопед?
  Даними з цього каталогу користуються дуже багато проектів (той же Ґуґл наприклад), вони теж клони?

  The Lex,
  Я теж так думаю, треба ставити реальні цілі а не городити повітряні замки (вибачаюсь за різкість, але збоку воно саме так виглядає).

  Доречі, я поговорив з редактором відповідного розділу — він не проти створити розділ Блоги.
  Також він попросив мене скласти список блогів, які варто додати туди в першу чергу.

  Я не вимагаю від вас відмовитись від ідеї, просто намагаюсь допомогти в той спосіб, який я вважаю концептуально правильним 😉

 • Я вже охолов – з DMOZ нічого не вийде – нічого путнього, я маю на увазі.

 • Дякую, Олеже. Все-таки не вистачало DMOZ-ові українського редактора! 🙂 Хорошу справу робиш! Ну і звісно ж – велика подяка, що не забув про мій скромний блог. Це надзвичайно приємно!


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.