• Для мене особисто патріотичність понад усе! Ніколи в житті навіть не думав про те, щоб вести блоґ якоюсь іншою мовою, аніж українською. Я поважаю і люблю свою мову, тому ніколи не опустився б до рівня російської мови на своїй землі.

  Між тим, українська мова також одна з найбагатших і найгарніших мов світу (якщо я не помиляюсь, то вона на другому місці після французької). Особливо я почав це помічати це зараз, коли читаю тонни української літератури – ніколи не минаю жодного цікавого вислову, фразеологізму чи словечка українською.

 • Українською чи російською?
  А чого не англійською чи китайською? Ні, це дуже розвинені блогосфери.
  Хай твій друг пише на албанській, дуже перспективний ринок(позволю собі так сказати):)
  Сама проблема не в тому, якою мовою вести блог, а в тому чому це питання взагалі виникає. Але це вже з іншої опери.

  Відповіді на питання в кінці поста:
  1- не зрозумів питання.
  2- українською
  3- мені нічого не спонукало, я розмовляю українською і пишу українською.

 • Ну, не в даючись до краси та милозвучності української мови, яку вище описав Юрій, можу сказати одне — конкуренція тут набагато нижча, аніж у російській блоґосфері.

  Ну й цікаво просто, як реагує українське інтернет-суспільство. Мабуть, це дві найголовніші причини.

 • Справді, якщо задуматись, то є кілька переваг, крім патріотизму.
  Якщо писати блог для себе-егоїста, то тут нема сумнівів — тільки рідною мовою.
  Недавно на своєму блозі спробував сили у писанні на російській мові. Вперше. Відчуття виявились суперечливі. Ніби і є цікавий свіжий струмінь, але висловити влучно думки не завжди виходить. Все-таки рідна мова може бути тільки одна.
  Пишу і бути писати тільки українською. Є, звичайно, трохи спокуса піти на «велику рибу», але воно того не варте.

 • ivanko

  Патріотизм? Частково,особисто мене більше лякало мовне розмежування за територіями (“регіонами”). Виник стереотип абсолютної російськомовності сходу, з яким чомусь всі одразу погодились.
  Конкуренція? Відсутність конкуренції свідчить про відсутність перспектив.. Але, розоране дике поле стало житницею Європи.
  Чистота блгосфери? Так, це мені дуже подобається. Загалом, панує атмосфера доброзичливого спілкування, що тільки радує.
  Для мене також велике значення має слабка,як на мій погляд, розвиненість української технічної мови, та непропорційно велика увага до гуманітарної і навколополітичної тематики.

 • Роман

  Я зовсім недавно дізнався про такий факт, як існування україномовної блогосфери. А коли потрапив на цей сайт, то прочитав з десяток статтей і одержав масу задоволення. Потім подорожуючи по подібних блогах, знайшов тематичну україномовну статтю, тема якої цікавила мене давно, – моєму щастю не було меж.
  У мене вже давно виникла ідея створити щось назразок україномовного довідника, з різних напрямків програмування. Та для цього бракувало часу і впевненості в тому, що в мене получиться щось грамотно і цікаво написати, зважаючи на свою технічну освіту. Зараз я вирішив, що щось я зроблю, і це щось буде на українській мові. Я ще не знаю чи це буде блог, чи просто якийсь тематичний ресурс, знаю одне скоро на “невеликому хуторі” україномовних інтернет ресурсів появиться ще один сусід.

 • Взагалі, багато хто цього не розуміє, але є такий феномен як “зайві відвідувачі сайту”. Як в плані реклами, так і в плані всього іншого, дівчатка з Норільську відносяться саме до “зайвих”. І вони відмінно “зрізаються” однією лише мовою.

  Навіть заради такої сегрегації варто писати українською.

 • дякую всім за відгуки. було дуже цікаво почитати про причини, які спонукають людей обирати саме українську мову (російську, до речі, дійсно обгрунтовують саме потенційною “широтою” аудиторії – адже за інших рівних умов російськомовний блог матиме більше читачів).

  Завдяки none_smilodon додаємо до переваг україномовного блога ще одну: кращий (більш вузький) фокус на аудиторію.

 • Якщо підходити до цього питання з тверезою головою, то в даний момент логічніше все-таки було б робити блог/сайт російською. За умови, що нас цікавлять гроші та слава, а не сам процес писання.

  розвиваючи інтернет бізнес в себе на роботі, я так і роблю.

  але, що стосується особистого блогу – то тут питань для мене не виникало.

  патріотизм – найголовніша мотивація україномовних блогерів. А всі інші умови (незайнятість ніш, чистота і тд) – лише наші спроби “логічно” переконати себе в правильності вибору.

  Але комусь ж треба розчищати дорогу, щоб пізніше інші могли нею їздити.

 • А от я веду свій блог нерідною мовою. І цей комент зараз пишу нерідною мовою :-)) – Ви багато в Криму бачили людей, хто вільно розмовляє українською? (хоча, скажу, по секрету, таких людей таки багато).
  Чому я веду свій блог нерідною мовою? – по-перше, я свідомо хочу обмежити свою цільову групу тими, хто проживає/проживав на певній території (неважко здогадатися що це Україна) та тими, хто належить до певної етнічної групи. Плюс ті, хто буде переважно не читати, а дивитися фотки, але таких одиниці. Я не ставлю за мету добути якомога більше читачів/підписників/френдів (в жж є трансляція) – в мене інші мотиви, та свідомо не хочу щоб мій блог був популярний в інет-просторі північно-східного сусіда.
  По-друге (це було вторинно, як додатковий підкріплюючий стимул) – любов :-)) Мій коханий розмовляє та пише українською (хоча і російською він володіє так само чудово).

 • Мене трохи дивує позиція: “пишу українською, бо в укр. блогосфері менша конкуренція”. Для мене блого-культура – це можливість показатися у світі (трохи ілюзорному, але це ще краще). І причому важливо тут те, що ти – особливий. Коли ж блогер “перекладається” на общепонятный, то обкрадає свою ж таки індивідуальність. У мене так само питання не було, якою мовою… Але якось зробила блог у подарунок для російськомовного друга. Виявилось, що не можу писати російською – якийсь бар’єр, ніби виходиш на люди непричесаною :). Довелось писати англійською.
  А стежинка має рацію: любов – то найсильніший стимул 🙂

 • Як на мене то лишу українською, бо в інтернет приходять школярі які не вчили російську і тому природньо в гуглі(яндексі) шукатимуть українською і тут ти оп і вийдеш на перше-друге місце по запиту.

 • 2 mr.petruccio і тільки за цього ти пишеш українською. Тобі подобається писати на іноземній мові, але через те, що “в інтернет приходять школярі які не вчили російську і тому природньо в гуглі(яндексі) шукатимуть українською і тут ти оп і вийдеш на перше-друге місце по запиту.” ти змушений писати на українській.
  Чи ти просто …(ляпнув), що перше в голову збрело?

 • шановний webmind Вам потрібно уважніше навчитися читати. В своєму коментарі я не сказав що веду свій блог лише заради гуглівської видачі,я просто висловив ще один свій аргумент на користь ведення блогу українською.

 • Я вважаю, головна мета створення та ведення блогу українською – патріотизм.
  Аргумент “менша конкуренція” не витримує ніякої критики, тому що, окрім низької конкуреції, шукають питання українською мовою у Гуглі дуже мало людей. Можно створити блог про “арктичних тушканчиків” та заїняти за цим словосполученням перше місуе, та что його буде шукати?

 • Шановний Walera! А те, що Ви ведете свій блог російською, означає, що Ви – не-патріот, чи патріот Росії?

 • mr.petruccio, ну якщо ви таке мали на увазі, то хай так буде. Я просто зрозумів трошки по іншому.

  Не зовсім розумію таке: вести українською, бо менша конкуренція; вести на російській, бо більш аудиторія; веду українською, бо я патріот;
  Перефразую питання papushі: Я розмовляю українською, тому що я патріот?

 • напевно як би блог був на російській мові, то я б і незаціквився ним, хоча всі свої сайти роблю в основному на російській мові.

 • Pingback: Нотатки Українського Імперіяліста™ » » .lj: РЛО.()

 • Pingback: Блоґ Конспіратора » Blog Archive » Азбука шрифтів. Частина перша.()

 • Evgen

  jarofed, шановний, а чого це в тебе Linux з маленької літери?! Виправ, а то прокляну ))))

 • 2eVGEN – в нього нік – з малої, тому навряд чи йому варто казати такі слова…

 • Evgen

  2podarok
  вибач, але в цьому випадку він сам собі радник 😉

 • оу, Evgen, про кого це “нього” ви тут у третій особі спілкуєтесь? 🙂 Лінукс для мене – поняття вже майже загальне – тому я зі всією повагою пишу його з малої букви.

  Слова “ксерокс” та “інтернет” також почали писатися з малої літери, коли про них дізнався увесь світ.

  А ось “Контора Васі Пупкіна” пишеться саме так – всі три слова з великої літери. Так що про смаки не сперечаються. )))

 • Evgen

  Лінукс не може бути загальним поняттям. Він єдиний і неповторний!))

 • Evgen, судячи з вашого захоплення ним, складається враження що так воно і є! 🙂 Чесно кажучи, ніколи не доводилося серйозно працювати з цією системою… коли почну – може тоді й зрозумію, чому так критично необхідно писати те слово з великої літери…

 • to papusha: те, що я веду свій блог на російській мові означе тільке те, что що я добре знаю російську мову і планую заробляти на ньому гроші через продаж ссилок, банерів і т.д. Нажаль, заробляти будь-які прийнятні гроші на українськомвному блозі зараз дуже важко.

 • *****А які переваги українського блога бачите ви?
  за 2 дні в гооглі на 2 місці серед українських сторінок

  *****Якби сьогодні ви планували заводити новий блог, то якою мовою писали б?
  однозначно українською

  *****Нарешті, якщо у вас вже є україномовний блог, то чому було вибрано саме цю мову, що спонукало вас до його створення?
  я держслужбовець, і крім рідної, це моя мова якою я спілкуюсь, принаймні на роботі

 • Привіт Всім,

  Дійсно Україномовний інтернет є зараз слабо розвинутий і дійсно можна легко знайти свою нішу. Але є декілька але….

  Одне з найвижливіши “але” це заробіток. З одного боку україномовний сайт має бути цікавий для рекламодавців оскільки відсіює нецікаву йому СНГ аудиторію. Але тих рекламодавців не так багато + з сервісами проблеми.

  Друге це трафік людей. Задайте собі питання – якою мовою Ви шукаєте в Інтернеті? Думаю 90% точно не українською…

 • Я до цього висновку прийшов аж тільки тепер. Розвиваю власний український блог так як мені навіть набагато легше пишеться на рідній мові.

 • Bogdan Dub

  в укр.мовному блозі буде в 5.2 рази менше читачів і прибутків, ніж в рос.мовному.
  в рос.мовному в 6.4 менше читачів і прибктків, ніж в англомовному.
  http://swinomatka.wordpress.com/2012/05/01/%D1%80%D0%BE%D1%81-%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3-%D0%B2-5-2-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B1%D1%83%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%96%D1%88%D0%B8%D0%B9/

 • Pingback: $120 на місяць – максимум, на що може розраховувати український блогер? | Українська блогосфера()

 • Yulia

  Веду блог українською мовою заради того, щоб поширювати її популярність в маси, заради національної ідеї. Хоча мені це не окупається в фінансовому плані. Тому я планую робити російську версію блогу. Адже переважна більшість людей використовує російськомовні ключові слова в пошуковиках. Я сама так роблю, тому що україномовний інтернет поки що надзвичайно бідний на інформацію. От тому я і вирішила зробити свій внесок в розвиток україномовного інтренету. Це тяжкий етап, але нам його слід пройти.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.