Приблизно таке запитання задав мені один співробітник, який зараз задумується над можливістю створення власного тематичного блога. Точніше, звучало воно трішки інакше: «А якою мовою краще створити блог: російською чи українською?»
Звісно, коли таке запитання постало переді мною особисто – відповідь була дуже простою. Коли я створював «Українську блогосферу», то навіть не припускав, що мова цього блога може бути якоюсь іншою. Бажання розвивати український сегмент було достатньою причиною для того, щоб писати саме українською. Але коли те саме запитання задав колега по роботі – відповідь перестала бути настільки очевидною.
Саме тому захотілося подумати ще раз, а також запитати поради у читачів: «Чи є переваги в україномовного блога? Навіщо писати саме українською?»
Якщо відкинути аспекти патріотичності (хоча я впевнений, що у багатьох випадках саме вони стають основним рушієм створення українських блогів), то чим може бути вигідний україномовний блог?
Переваги українського блога
- В українській ніші поки-що доволі низька конкуренція, оскільки якісних тематичних блогів явно бракує. Тому є шанс, що створивши професійний блог практично на будь-яку тематику, ви будете першим (а отже вся читацька увага у цій ніші буде вашою). Навряд чи це можна сказати про англомовну чи російськомовну блогосферу.
- Україномовний блог може бути вигідним і з естетичної точки зору. Адже носій української швиш за все найкраще писатиме саме своєю рідною мовою. А як відомо – стиль має неабияке значення для сприйняття інформації.
- Якщо порівняти англомовну блогосферу з велетенським мегаполісом, то українська поки-що нагадує невеличкий хутір, в якому всі всіх знають. А отже, створення україномовного блога – це один із найпростіших способів заявити про себе. Адже появу будь-якого нового блога буде миттєво помічено та донесено до інших «мешканців». Якщо створення чергового англомовного і навіть російськомовного блога вже давно нікого не дивує, то український блог може бути цікавий уже тому, що ведеться українською мовою (хоч на мою думку, це не зовсім правильно).
- Ну і нарешті – це чистота української блогосфери. Подібно до того, як лінукс позбавлений від вірусів, так само українська блогосфера поки-що позбавлена від багатоманіття сплогів та сателітів. Вважається, що українська мова менш сприятлива для SEO – і це хоча б частково рятує її від сміття. Хоча, що стосується спаму в коментарях – то схоже, тут спамерам абсолютно начхати на мову ведення блога.
А які переваги українського блога бачите ви? Якби сьогодні ви планували заводити новий блог, то якою мовою писали б? Нарешті, якщо у вас вже є україномовний блог, то чому було вибрано саме цю мову, що спонукало вас до його створення?
За підтримки:
Український блоґ про інтернет-маркетинг.
Если вы устали от тяжелой работы, можно слушать радио европа плюс. Да и на работе – тоже можно!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Нотатки Українського Імперіяліста™ » » .lj: РЛО. ()
Pingback:Блоґ Конспіратора » Blog Archive » Азбука шрифтів. Частина перша. ()
Pingback:$120 на місяць – максимум, на що може розраховувати український блогер? | Українська блогосфера ()