• поправ лінк на надійчин блог

 • Подія незаперечно варта _окремого_ поста на такому поважному ресурсі, як Українська Блогосфера… 🙂

 • maksym, дякую, поправив

  the Lex, не варто перебільшувати? хто тут говорив про “поважність”? Ти теж помітив? – і той і інший блог належать мені, а отже я рекламую один на іншому!

 • http://mytaras.blog.net.ua/2008/11/19/moje-bachennya-ukrajinskoji-blohosfery/ Можна додати до українського блогосимбіозу?

 • Тарас, так, звісно додам 🙂

 • Дякую!

 • Та я ж про те й кажу: це якби ти написав щось про блогосферу – ну, скажімо, про практику ведення особистих блогів як окремо від тематичних, так і разом, про можливість чи доцільність відокремлення особистого за допомогою категорій, про статистику якусь як воно таке трапляється у українській блогосфері (це я тобі ключовики накручую ага), а наприкинці ще додав скромно: “ну, оце і я вирішив завести окремий літдибр…” – тоді це було би, як ти кажеш, “рекламую один на іншому”, а цьому посту було би чильне місце на тому самому “новому-особистому”. А так – що ми маємо? Ну от скажи сам: виходить, що таки ми маємо подію у українській блогосфері настільки важливу, що чільний ресурс цієї самої нашої з вами блогосфери аж окремий пост про це написав? Чи з якої точки зори ти сам позіціонуєш цей пость по відношенню до української блогосфери як такої, як об’єднаної певним чином соціальної мережі україномовних і не дуже блогерів, а не до сайту-блогу з відповідною назвою?

  Я не думаю, що я один такий вумний і що тільки я зауважив певний спад у тематиці – звісно, ці зауваження можна сприймати як випади “Баби Яги яка завжди проти”: як то кажуть, хто не може робити сам – той повчає інших як слід робити” 🙂 – але особисто я з упевненістю відстоюю спостереження, згідно якого “тему можна вважати закритою” по факту появи на блозі дописів про монетизацію – цю тенденцію можна спостерігти за певною кількістю “блого-стартапів” і досить невеликий відсоток з них таки долає цю межу.

  Наразі ж Баба Яга бажає “українській блогосфері” приємного польоту своїм улюбленим багатозначущим “будєм пасматрєть!” (к) 😉

  ЗИ: і ніхто ж навіть копійчини не заплатить за багаторазову згадку слів “українська блогосфера” ага. 🙂

 • the Lex, схоже у нас з тобою різні підходи до блогів, як таких. Судячи по твоїх словах, ти ставишся до них як до новинних ресурсів (якщо тематика блога – про тушканчиків, значить він повинен писати тільки про тушканчиків. Крок вправо, крок вліво – розстріл). Я ж вважаю, що у будь-якому блозі (особистому, тематичному, професійному, ще якомусь – без різниці) повинен бути автор. Саме тому я з легкістю публікую тут фотозвіти з поїздок, огляди придбаних мною речей, а також анонси нових блогів. І якби ти приглянувся уважніше, то мабуть звернув би увагу, що насправді запис не стільки “про мій новий блог”, скільки про те, чому варто відкривати особистий блог, коли у вас уже є тематичний.

  А щодо зміни тематики, я вже неодноразово писав – змінюється сфера моїх інтересів – змінюється і тематика. Я розумію, що для когось нові теми можуть бути менш цікавими. Але судячи по зростанню кількості відвідувачів та підписників – більшості вони все-таки цікаві.

  От намагаюся я знайти зерно конструктивної дискусії у твоїх записах – а не знаходжу. Чесно, без наїздів чи образ. Просто враження таке, що “просто хочеться покритикувати”.

  Зрозумій, блог для мене – це не бізнес-проект (а точніше – не бізнес-проект у класичному сенсі). Я пишу тут те, що цікавить мене, з надією, що ця тематика буде цікавою ще для когось. Якщо ні – мені дуже шкода… але я не змінюватиму тематику ради одної (двох, трьох, десяти, ста) людей. Тому що якби цей блог створювався тільки заради масового набору відвідувачів – він би писався англійською мовою на якусь попсову тему на зразок “celebrities”.

 • > ще раз відчув, що публікуючи контент у різноманітних сервісах на зразок вКонтактє, LiveJournal чи будь-якому іншому UGC (user generated content) проекті – витрачаю власні сили на розвиток чужого бізнесу. При цьому – абсолютно безкоштовно.

  О, і в мене схожа мотивація була – пішла з ЖЖ коли там, м’яко кажучи “зажралісь”, змінюючи умови перебування юзерів (додаючи все більше й

 • (продовжую коментар, бо випадково на щось натиснула й він відправився раніше ніж потрібно :-))

  більше реклами.). Натомість нічого корисного не надаючи. Але контакти залишилися, тому встановила туди трансляцію. Взагалі, для спілкування вважаю непоганим ресурсом, але для публікації, розміщення своєї праці – ні, ні і ще раз ні.

 • Стежинка, приємно, що інші теж так думають. Тим більше що сьогодні створення окремо встановленого блога взагалі не викликає у людей жодних проблем. 🙂 А в інтернеті безліч інформації та людей, які готові безкоштовно допомогти іншим порадою.

 • > створення окремо встановленого блога взагалі не викликає у людей жодних проблем.

  Я б так не сказала. Стосовно людей – так, справді є. Стосовно інформації… так, багато. Настільки багато, що в цьому дуже складно розібратися.
  Мені, людині далекій від ІТ, було складно розібратися. Довела справу до кінця (хоча кінець – то відносно) тільки тому, що _дуже_ цього хотіла.
  І як це може бути простим, коли мені у всяких інструкціях пропонують залізти там у якийсь код та щось підредагувати? Ніби це така звична справа, а цьому коду вчать у першому класі!

 • Стежинка, в принципі, я визнаю, що людині, яка ніколи в житті не бачила в html та php, доведеться потратити трішки більше часу для того, щоб розібратися. І головне при цьому – не боятися задавати запитання і шукати самостійно. Але мені не траплялося ще жодної людини, яка вирішила встановити собі WordPress і не змогла цього зробити. Це дійсно просто!

 • Все, про що ти тут писав “як треба писати блог” – це все переказане твоїми словами “як треба робити бізнес-проект”. 🙂 Втім – жираф большой – єму віднєй… (к)

 • The Lex, покажи мені місце, де я писав, що автор блога повинен начхати на себе і писати “тільки по темі” не відходячи ні на крок? Не знайдеш! Тому що це нісенітниця, якої світ не бачив! Але якщо тобі імпонує такий підхід – будь-ласка, застосовуй його у своєму блозі, ніхто не може заборонити.

  зрозумій, я не хочу сперечатися чи ображати когось. Але давай раз і назавжди закриємо тему підбору статей. Якщо комусь цікаво про щось почитати на сторінках цього блога – нехай пропонують теми – цілком можливо що таку статтю буде опубліковано.

  Якщо є якісь конструктивні (тобто з варіантом, як зробити краще) критичні зауваження або поради щодо самих ідей, висловлених в статтях: велкам. А критика на зразок: “цій статті тут не місце” не приймається!

 • приєднуюся до кола читачів особистого блогу 🙂
  чесно кажучи давно чекала, коли в тебе з’явиться особистий блог 🙂

 • letrodectus, приємно це чути. Намагатимусь виправдати сподівання і писати там не зовсім вже рідко!

 • мені не траплялося ще жодної людини, яка вирішила встановити собі WordPress і не змогла цього зробити.

  Гірше тоді, коли інсталяція вордпреса закінчується його поломкою… Тоді життя обіцяє перерости в довгі пошуки улюбленої cms

 • podarok, ну а чого ще можна очікувати від старого доброго євангеліста Drupal? :)))))

  До речі, цілком можливо, що я найближчим часом також спробую встановити цю систему (для одного з робочих проектів). Подивимося нарешті, що воно за птиця. 😉

 • даремно втратиш час… то релігія… не wordpresoхульствуй


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.