• Знаешь, мне приходится читать в ридере очень много информации. Поэтому научился бегло просматривать текст, фильтруя по ходу нужное и ненужное. В таком беглом чтении очень просто упустить существенную деталь, но другого выхода нет 🙂 И таких как я много.

  Следовательно актуален и другой вопрос: как заставить читателя ВЧИТАТЬСЯ внимательно в текст. Особенно это касается философских записей, переполненных размышлениями и рассуждениями.

 • Таке враження, що це поради для сеошника. Тобто люди читають за тими ж принципами, що й пошукові боти )))

 • Автор статті приписав мене до кожного онлайн відвідувача.
  Тепер я буду обов’язково читати всі його статті по діагоналі і зменшувати увагу до самого тексту.
  Щоб не порушувати фактичний стан речей 8)

 • Олексій, я теж більшість блогів читаю “по діагоналі”, за винятком улюблених стрічок, яких у моєму рідері від сили десять.

  chugylo, думаю, пошукові боти спеціально створили такими, щоб вони максимально орієнтувалися на поведінку людей, а значить – максимально точно ранжували результати

  podarok, ти (і хочеться вірити – ще багато активних коментаторів цього блога) – винятки (при чому – в хорошому сенсі цього слова). Не треба підтримувати “фактичний стан речей” 🙂 Краще працювати задля того, щоб змінити його.

  Але факт залишається фактом: тих людей, які читають статтю уважно, вчитуючись у кожне слово – справді одиниці. 🙁 На жаль.

 • Списки. Хоча багато блогерів недолюблють їх …

  Звідки така інфа? Вперше про це чую. Людина, яка не перший рік в мережі, гадаю, розуміє, що

  … списки справді дуже легко скануються і є надзвичайно ефективними …

  . Тай всі знані “порадники” в Інтернеті про це торочать. Той же Якоб Нільсен – визнаний спеціаліст по юзабіліті сайтів.

 • virua, знаю особисто багатьох блогерів, які недолюблюють списки, тому й говорю. А що для юзабіліті це плюс – з цим ніхто не сперечається. Шкода лишень, що багато хороших статей ніхто не читає тільки через те, що вони написані “одним суцільним шматком”.

 • Без образ. Я вірю, що ти знаєш багато блоґерів, яким списки не до душі. Але хіба це означає що “багато блоґерів недолюблють їх”. Може це означає, що багато блоґерів, яких ти особисто знаєш, недолюблють їх. І скільки це багато? 5, 10, 20, .., 50. А скільки блогерів в Україні. На їх фоні 50 – це не багато. От, і питав “Звідки така інфа?”. Гадав, ти володієш якоюсь інформацією, яка мені невідома.

 • virua, статистика – річ вперта! 🙂 Якщо всього я знаю особисто 30 блогерів і з них 10 недолюблюють списки – тоді за статистикою десь 33% (а це дуже багато) не долюблюють списки. Не без похибок, звичайно. Але в середньому десь так воно й буде! Хм… треба буде провести опитування на цю тему 🙂 Дякую за ідею!

 • Я за освітою математик-статист. Тому трохи розумію ці речі. Твоє припущення “натягнуте-еее-Е”. Все залежить від твоєї вибірки. Гарний приклад – анекдот про портал Рамблер. Він приблизно звучав якось так: на порталі виставили опитування “Чи відвідували ви Рамблер?”. Чомусь 99% відповіло, що “так, відвідував” 😉

 • Чи буде стаття: “Як спонукати відвідувачів залишати коментарі до вашого посту?” Чи можливо вже така була?

 • virua, я знаю достатньо анекдотів про статистику та аналітику! 🙂 Похибка тут дійсно є, але не така суттєва, як хотілося б думати.

  але гаразд, оскільки я ставлюся до списків позитивно, то давай будемо вважати, що я помиляюся, а ти – правий. 🙂 зрештою, так всім вигідніше!

 • Тарас, окремої статті про стимулювання коментарів я не писав, але порад у блозі було чимало. Загалом, думаю, коли з’явиться вільний час, можна буде написати окремий пост на цю тему. Але головне правило залишається незмінним: пишіть цікаво, залишайте людям місце для роздумів і ніколи не ігноруйте тих, хто коментує ваш блог.

 • … то давай будемо вважати, що я помиляюся, а ти – правий. 🙂 …

  У мене не було і не має бажання виставляти тебе в якомусь негативному світлі. Не хочу, щоб ти так думав. Мав на меті лише тебе поправити. Так, як наука статистика мені близька. От, і все.

 • 2Taras
  Та що тут складного?
  Пишеш пост – плачУ по 5 баксів за кожен коментар до цієї статті…
  І охочі знайдуться…

 • virua, 🙂 та ні. Без жодних образ! Мені справді хотілося б, щоб я помилявся. І у статтях, виконаних у форматі “список” не було коментарів на зразок: “о, знову список, як вони мене задовбали” (чи трохи м’якше – від чого суть не змінюється)!

  А опитування я все-таки проведу! :)))

 • Podarok, тільки буде один виняток!. Зняти суму можна буде лише набраши не менше 2000 доларів 🙂

 • Мирослава

  Ну Ви тут профана зіграли. Є відомий факт, як треба у сьогоденні читати, при неймовірній кількості інформіції. І це ні як не “уважно, аналізуючи кожне слово”. Навіть друковану інформацію. Прочитайте “Революцію в навчанні”. Там книга починається з того, як треба читати.

 • Мирослава, Ви, безперечно, праві! Але ж кожен автор мріє про те, щоб його читали від початку і до кінця, а не скануючи “по діагоналі”. І можу Вам авторитетно сказати, що є блоги, які я саме так (від першого і до останнього слова) і читаю. 🙂

  І ще, я не говорю тут, як потрібно читати! Я говорю, як потрібно писати, щоб людям захотілось читати “неправильно” – тобто без всіх цих сучасних методик “сканування”!

 • не погоджусь із Мирославою аж ніяк.
  В багатьох питаннях читання по діагоналі призводить до ефекту “чув дзвін та не знаю де він”
  Краще не прочитати взагалі мільйон книжок і прочитати три грунтовно, ніх прочитати мільйон книжок по діагоналі.

 • Pingback: Горичник крымский | Сборник лекарственных растений()

 • Pingback: Вчимося писати статтю-список | Створення блогу на Wordpress()


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.