Автор фотографії:
У всіх нас час від часу трапляються проблеми з доступом до всесвітньої мережі Інтернет. Наприклад я до недавнього часу мав повноцінний доступ до Інтернету лише з дому. Після купівлі смартфона Nokia N82, про який я писав у своєму особистому блозі, ці можливості дещо розширилися, але їх явно не достатньо, щоб сказати, що доступ до мережі є постійним.
Думаю, така сама ситуація, як у мене, притаманна абсолютній більшості українських блогерів. Все таки, Україна – не Америка. І попри всі безперечно позитивні зрушення на шляху до тотальної інтернетизації, які відбулися за останні кілька років, доступ в мережу всі ми отримуємо з перебоями.
Та чи означає це, що нам варто відмовитися від роботи над покращенням блога? У жодному разі ні! На щастя існує безліч способів, які дозволять продовжити працювати над вдосконаленням блога навіть тоді, коли поруч немає комп’ютера, під’єднаного до Інтернету. Або, що навіть складніше – взагалі немає комп’ютера! Ними ділиться один із найвідоміших світових блогерів Дарен Роуз на «сторінках» Problogger.net.
Не залежно від того, де ви перебуваєте – на нудному корпоративному заході, у маршрутці чи у довжелезній черзі на пошті – ви завжди можете використати шість «безкомп’ютерних» (computer free) практик для покращення блога.
1. Генеруйте ідеї
Якщо ви ведете блог не перший день – то майже напевне стикалися із творчим вигоранням, коли здається, що все, про що можна написати – вже написано. Це означає, що вам потрібні нові ідеї.
Дарен Роуз пропонує простий, але надзвичайно дієвий метод, який допомагає збагатитися новими ідеями:
- Напишіть числа від 1 до 50-ти на листі паперу (можливо, вам знадобиться кілька листів).
- Поставте таймер на 20 хвилин.
- Перш, ніж час збіжить, напишіть по одній ідеї навпроти кожного числа.
Не турбуйтеся, якщо деякі ідеї будуть схожими, а деякі – явно занадто слабкими для повноцінного запису. Така вправа не лише дасть вам два-три десятки повноцінних ідей, але й забезпечить активне тренування для мозку.
2. Розплануйте наступний місяць
Чесно кажучи, я сумніваюся, що в українській блогосфері знайдеться хоча б десяток авторів, які серйозно ставляться до планування чергових записів у блозі. І тим не менше – хіба це не чудово – мати план на цілий наступний місяць?
Якщо кожного дня ви публікуєте нову ідею, яка щойно прийшла до голови – то існує чималий ризик повністю заплутати читача. А врешті-решт виявиться, що ви постійно пишете про одне й те ж. Тому планування – це річ виключно позитивна: як для блогера (оскільки полегшує йому життя) так і для відвідувачів (оскільки робить блог набагато кориснішим та структурованішим).
Для цієї мети ви можете використовувати:
- перехід між різними категоріями та темами для збереження читацького інтересу та охоплення більш широкої аудиторії;
- планування спеціальних «міні-серій» постів, у першому з яких ви означуєте певну тему, а у кількох наступних – розкриваєте її. Таким прикладом в «Українській блогсфері» може бути серія статей про «Рівні рекламної монетизації блога»;
- чергування довгих аналітичних та коротких «влучних» постів;
- експериментування з різними стилями: гумористичні записи, списки, відкриті дискусії тощо.
3. Брейнштормінг
Напишіть потенційну назву нового запису всередині аркуша паперу і спробуйте зробити «павучу» діаграму (стрілочками від центру вказуйте на ідеї, які стосуються статті, а від них також «проводьте» суміжні ідеї – в результаті чого виходить малюнок, схожий на павука). Це надзвичайно простий, а водночас – ефективний спосіб «зрушити з місця» своє мислення і візуально розкласти статтю на головні ідеї.
4. Робіть фотографії
Якщо у вас під рукою є фотоапарат чи хоча б мобільний телефон з непоганою камерою – ви можете взятися за зйомку. Власноруч зроблені фотки прикрасять ваш блог куди більше, ніж чергова світлина з Flickr (хоча там також є цінні і цікаві кадри).
5. Почитайте цікаву книжку
Як я вже говорив у одній із попередніх статей – люди зазвичай по різному ставляться до офлайн та онлайн-читання, приділяючи першому спеціальний час. Але якщо в даний момент у вас під рукою немає комп’ютера, то чому б не почитати цікаву книжку. Уявіть, як вигідно ви будете виглядати в очах колег, якщо замість того, щоб процитувати і послатися на іншого блогера, ви процитуєте цікаву книгу. Тим більше, що ідеї в книгах зазвичай набагато краще вивірені та в середньому цікавіші, ніж ті, які можна знайти в онлайні.
Зрештою, при бажанні ви можете почитати художню літературу для того, щоб розслабитись і відпочити…
6. Розслабтесь і відпочиньте
Наскільки б захоплено ви не ставились до блогінгу – фізична та ментальна перевтома ще ніколи не приводила до добра. Тому іноді, замість того, щоб планувати, брейнштормити, шукати нових ідей чи навіть просто читати книжки, варто повністю розслабитись і відпочити.
Повірте, у блогерському вигоранні немає нічого веселого. І якщо ви, як навіжений, тільки те й робитимете, що один за одним випускатимете у світ все нові та нові пости – то існує надзвичайно висока ймовірність, що саме така доля вас і спіткає.
Тому прогуляйтесь вулицею, сходіть у парк і зводіть нарешті свою дівчину в кіно (якщо ви дівчина – то витягніть у кіно свого хлопця).
Запрошую всіх до коментарів, ділитися своїми способами проведення вільного від комп’ютера часу з користю для блога!
За підтримки:
Имеете желание раскрутить сайт в одессе? Тогда обратитесь на Dir.od.ua!
Novosti.zp.ua – это не просто доска объявлений в Запорожье, а крупнейший сайт бесплатных объявлений, посетитель которого найдет именно тот продукт, который ему нужен!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)