• Якщо в когось ще є питання по Дмозу — з радістю відповім 😉

 • Pingback: MrGALL > Блоґ > Інтерв’ю Українській блоґосфері()

 • Якось в мене враження про ДМОЗ як були незрозумілими, так і залишились…
  От додав ти, Олег, список сайтів в блоги.. Але ж їх є багато більше. І поки хтось не залізе в той ДМОЗ з своїх – не додадуть, бо я вже реально тонну разів пробував туди подати сайти і не тільки власні – не приймають.

 • Хоча… По суті, каталог вимагає певної роботи в ньому і я не бачу змісту потрапляти туди в якості редактора.

 • podarok,

  Дмоз дуже сильно залежить від редакторів.
  Оскільки їх в українському розділі дуже мало, тому і розгляд заявок інколи затягується на довго…

  Я лише запропонув невеликий список українських блоґів для початкового наповнення розділу, ніхто ж не заважає авторам інших блоґів додавати в каталог свої проекти.

  Ну звісно, що каталог вимагає роботи в ньому, якби сайти додавалися в каталог автоматично, то вже б давно знайшлися «умільці», що пропонували б послуги просування сайтів в Дмоз.

 • ral

  цікаве інтерв’ю. подав і собі заявку на редактора розділа Бізнес/Інвестиції. Подивимося що з того вийде. 🙂

 • а я читав про те як ти став редактором на твому блозі MrGALL. Можеш сказати щось конкртене про те що заповнював у анкеті ? 🙂

 • Може ще й заповнити її за вас?))
  Ну це ж прості питання, і метаредакторів в першу чергу цікавить, чому ВИ хочете стати редактором і чому саме в ЦЮ категорію 😉

 • Да уж, не знаю как в украинском, но в российском сегменте ДМОЗа дело обстоит так – на какого редактора попадешь, такая и твоя судьба. Имхо, тут больше личной симпатии и личных интересов, и гораздо меньше корпоративной культуры каталога, стратегии развития, видения интернета и т.д.

 • Dmoz – то є гуд… якби він в укр.розділі не був таким мертвим. В рос.розділі й справлі – все повністю на особистих контактах… А взагалі – можна редагувати 🙂 Цілком.
  P.s.: попередній комент – спам

 • Алексей Качаев,
  В українському сегменті ситуація трохи інша: якщо потрапив на редактора — вже добре…

  Lordie,
  Вітаю, колего 😉
  Редагувати звісно можна, от би його ще розворушити то було б взагалі добре))

  Hoihoorp,
  Свинопасе, я не пішли б ви… свинячити десь в іншому місці))))

 • Цікаво було почитати! Я раніше заявки подавав у ДМОЗ, але не прийняли. Раніше то для мене був такий засекречений каталог.

 • Після прочитання цієї статті швиденько подав заявку на модераторство розділу “Блоги”. Отримав відмову з розмитою причиною (вибирай серед десятка можливих). Не переживаю, але думаю, що з такими мутними критеріями вони ще довго будуть шукати модератора.

 • MrGall, й тобі привіт)
  З редакторами справді сутужно… але й заявки інколи такі дурнуваті бувають… вчора довелось відхилити близько 60% від поданої кількості… Подав заявку на додатковий розділ

 • Станіслав

  Lordie, what do you mean заявки інколи такі дурнуваті бувають ? Could you paste here a good template of such application?

 • I could but I wouldn’t. Just write what you are asked for. That’s all. No secrets, no hints. And be sure that your site has really good quality and unique information

 • That’s it. Seems like my two journals I refered to are not good enough… for those DMZ editors 🙂

 • Sorry, but at the moment I can help owners of musicial bands/projects official or fan-club websites only…

 • One more thing! It’s important to refer not to only your own resources. That means you would like to use your editor’s rights just for yourself – but that isn’t what do they want from editor…
  P.s.: I LOVE Canada 😉

 • Here we go… We are atlking about those fields “Please provide 2 or 3 URLs, that you would add to this category along …” YES, I was refering to two my personal blogs only and they rather expect me to refer to some “good examples” of web sites fitting well to that directory.

  I LIKE USA 🙂

 • Lordie, Станіславе, мені надзвичайно приємно, що на моєму блозі розгорається дискусія англійською мовою, але я просто не впевнений, що всі читачі цього блога добре нею володіють.

  Що стосується подачі заявок на редактора, то мені здається, що тут головне чесно і правдиво заповнити два поля: сайти, до яких ви маєте стосунок (якщо модератор знайде сайти, які ви не вказали, але в яких берете участь – то найімовірніше вас не приймуть) і сайти, які додали б до каталогу. Тут справді діє правило – додавай не лише своє!

  Хоча це також лише припущення, оскільки редактором DMOZ-а я не є!

 • Просто рядом проходил

  По-моему никакой особой разницы между укр и рос разделами дмоза нету, всё зависит от личных качеств редактора на которого попадете…

  Свой сайт добавлял три года подряд, на сайте за три года ничего не изменилось кроме количества записей… подавал заявку очередную в два раздела… на укр и рус (не языки)… приняли в третий раздел, хотя туда заявок и небыло.

  Может это особенность укр и рос разделов дмоза… но никакого резона, профита, трафика от добавления в дмоз сайт не получил… просто получилось запись еще в одном каталоге и все… хотя сайтов в той категории… хватит пальцев обеих рук чтобы пересчитать , еще и сдача останется.

  Ниче против дмоза не имею… просто каталог как каталог… и усе… повторюсь.. может это просто особенность тех разделов.

  А про личные сайты модераторов… они есть, причем их и искать даже не надо, некторые действительно хорошие сайты…. половина явное г…. немного просто не в тему, хотя и контент сайтов хороший.

  Галу… сенкс за то, что объяснил семантику

  **************
  Ще, для успішної (а головне швидкої) модерації дуже важливо правильно вказати назву, опис сайту а також вірно обрати розділ. З останнім пунктом часто виникають проблеми, бо багато людей не знають різниці між словами Ukraine та Ukrainian (відповідно Україна та українська мова). Український розділ в Дмозі називаєтся Ukrainian, тобто сайти каталозі діляться в першу чергу за мовою, а вже потім за країною чи тематикою (Вікіпедія функціонує так само). Тому українські україномовні сайти (вибачте за тавтологію…) слід додавати в World/Ukrainian, українські але російськомовні в World/Russian/Страны и регионы/Европа/Украина, українські але англомовні в Regional/Europe/Ukraine а російські але україномовні (виявляється є і такі) в World/Ukrainian/Країни та реґіони/Європа/Росія.
  ************************************

 • jarofed, XXI століття – шо значить “не володіють”?..
  Станіслав, you have to refer not only to your projects. In other case you should just add your sites and not to try to become editor

 • Я також намагався потрапити у редактори цього каталогу, посилав заявку три рази, а на четвертий взяли)

 • Pingback: Дайджест: зарплати програмістів, конкурент Wordpress, DMOZ, Facebook, Google Zeitgeist, Huffington Post | Watcher()

 • Додав свій проект в каталог і здивувався, коли за два тиждні побачив його у списку сайтів. Це при тому, що ресурсу менше місяця. Вдячний Редакторам за це, бо проект – на чистому ентузіазмі і для людей. Це напевне і стало головним еритерієм.
  А от свій блог не пам’ятаю в який розділ всунув. і не знаю як перевірити є він в Дмозі чи ні. Може хтось знає?

 • На головній сторінці DMOZ на найвиднішому місці є стрічка пошуку по каталогу.


The Gamest Studio    Блог про інформаційні технології

    Реклама на Українській блогосфері

Опитування

Скільки ви заробляєте на блогах?

 • Поки що нічого не заробляю (46%, 88 Votes)
 • Не заробляю на блогах і не планую (25%, 48 Votes)
 • Більше $1000 (8%, 15 Votes)
 • До $30 на місяць (6%, 11 Votes)
 • $30 - $100 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $300 - $1000 на місяць (5%, 10 Votes)
 • $100 - $300 на місяць (5%, 9 Votes)

Total Voters: 191

Loading ... Loading ...
Welcome to Jar of Games - best free flash games portal

"Українська блогосфера: Блог про блоги у яскраво зелених тонах" допомагає блогерам-початківцям зробити перші кроки на шляху до створення, просування та розвитку свого власного блога. Швидке зростання популярності сервісів мікроблогінгу та соціальних мереж, таких як Twitter та Facebook позитивно вплинуло і суттєво спростило розвиток автономних блогів, які були й залишаються потужним інструментом особистого просування.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи потрібен вам автономний блог, "Українська блогосфера" спробує дати відповідь на це запитання. Розпочати знайомство зі світом блогінгу я б радив зі статті "Кому і навіщо потрібен блог". Наступним кроком стане вибір платформи.

Якщо ви, як і я у свій час, зупинилися на системі управління контентом Wordpress, то фактично всю необхідну інформацію знайдете у розділі "Як створити блог".

Окрім цього вам швидш за все здадуться цікавими статті:

Власний тематичний блог дасть вас змогу не лише ділитися своїми знаннями та досвідом із колегами, але й професійно розвиватися, завжди перебуваючи "на гребені хвилі". Хороший блог завжди збирає навколо себе тематичну спільноту та сприяє утвердженню автора, як експерта у вибраній ніші. Сьогодні провідні блогери дорого коштують, адже саме блог стає їхнім найбільш переконливим резюме при прийомі на роботу. Особливо, якщо такі автори пишуть на фахові теми. Окрім того, тематичний блог сам здатен перетворитися на бізнес і почати приносити прибуток.

Якщо ви давно розмірковували над можливістю створення власного блога, сподіваюся, "Українська блогосфера" стане саме тією "точкою входження" і тим ресурсом, який перетворить мрію на реальність. Не забудьте підписатися на оновлення "Української блогосфери", щоб отримувати свіжі статті через RSS-рідер або безпосередньо на пошту.