Сьогодні абсолютно випадково натрапив на один ресурс і був глибоко шокований тим, до чого доходить нахабство деяких вебмайстрів, які шукають додаткову шпаринку для монетизації. Раніше мені доводилося тільки чути про такі випадки. А ось сьогодні довелося зіткнутися. Зацініть: ajuub.ru (посилання, зі зрозумілих причин, неактивне)!
При чому зверніть увагу – ресурс зроблено доволі грамотно. Всі зовнішні посилання заліковані на якийсь неіснуючий сайт (мабуть автоматом), а всі внутрішні грамотно переписані на сайт зловмисника. Іншими словами, якби сьогодні я випадково не переглядав свої картинки у Яндексі і не побачив посилання на якийсь „лівий” сайт під одним із зображень, то і далі б не здогадувався, що мене успішно скопіювали. При чому не одну чи дві статті. А весь блог. Повністю!
Шок змінився на злість, але від того легше не стало, оскільки я до сих пір не дуже усвідомлюю, як боротися із подібними випадками. Буду вдячний будь-кому за допомогу чи будь-яку пораду, з чого можна почати. На даний момент я вже написав лист у підтримку Яндекса з проханням припинити індексацію цього ресурсу (домен знаходиться у зоні .ru, а тому Яндекс з особливим завзяттям його проіндексував). А я дивувався, чому в Яндексі почалися проблеми з індексацією „Української блогосфери” . Не вистачало тільки, щоб зловмисник обійшов мене у видачі!
Коли вводив перевірку на індексацію у Гуглі – щиро вірив, що улюблений пошуковик не проіндексував цю наволоч. Але дзуськи – в індексі „великого і могутнього” виявилося аж 600 з гаком сторінок.
Це вам, до речі, ще один негатив ведення україномовного блога: Копіюєш контент, заганяєш у середньостатистичний перекладач (на якість перекладу уваги там ніхто не звертає) і маєш клон. Ну, звісно, це не змусить мене відмовитися від української мови. Але все-рівно дуже і дуже сумно, що такі речі відбуваються.
Хто думає, що це могло статися з ким завгодно, але тільки не з ним, дуже раджу всіма можливими способами пошукати подібних паразитів у себе. Не виключено, що вони вже давно і успішно існують, а ви про них навіть не здогадуєтесь. У мене вийшло вичислити клон ввівши у Яндексі запит на пошук зображень по моєму сайті (ввести у адресній стрічці #url=“yoursite.com*”, а потім клікнути на посилання „всі зображення з цього сайту”). Під зображеннями будуть лінки. Якщо ці лінки вестимуть не на ваш ресурс, а на якийсь інший (при чому – масово) – тоді є сенс задуматись.
Shit happens!
У когось є ідеї, як наказати зловмисника чи хоча б забанити сайт? З чого починати?
Дякую особисто Андрієві Поданенку, який уже встиг написати статтю “Копіпастінг в солідних масштабах” про ситуацію, яка склалася навколо “Української блогосфери”.
Думаю, головне тут – не сидіти склавши руки. А інакше існує чимала ймовірнісь, що паразити так і продовжуватимуть наживатися на нашій праці. Тим більше, що прочитавши цілу гілку обговорення на цю тему у форумі PromoLab, я переконався, що дії зловмисників куди більш масові, ніж можна було вважати. Переконаний, що тільки об’єднавшись, ми зможемо відстояти свої права. І навпаки – ігноруючи ситуацію, ми показуємо зловмисникам, що можна копіювати контент і нічого їм за це не буде!
P.S.: якщо ви підведете очі догори і у адресній стрічці побачите напис ajuub.ru, значить у даний момент ви читаєте не оригінальний блог, а його клон. Адреса оригінального блогу – blogosphere.com.ua і він ведеться українською мовою.
За підтримки:
Хочете отримати посилання на свій блог? Тоді зверніть увагу на акцію “Обмінюємося постовими”, яку проводить у своєму блозі блакитноока блондинка!
Димоходи: повітряпроводи опалювальних котлів. Дізнайся як правильно облаштувати димохід для котла!
Фридом воронеж – как ведут борьбу с несправедливостью интернет-провайдеров воронежские пользователи!..
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Реаліті-шоу «Украли блог». Серія №1 | Блог Ярослава Федорака ()
Pingback:Крадіжка контенту, або чи можливе існування «Чистого Інтернету»? - G3D's blog v 1.3.5 ()
Pingback:Блоготиждень №37 | Blogoreader – українська блоґосфера - блоґи, новини, статті, персони ()
Pingback:PCIe 1x в якості 16x. Як використати залізо по максимуму. | my.ukrweb.info УКРВЕБ ІТ веблог | 2009-01-29 | ІТ | 487 | uk ()