Коли ми говоримо із реальною людиною – розмова дається нам дуже легко. Не залежно від носія інформації, який використовується. Ми можемо розмовляти із товаришем, випадково зустрівшись на вулиці. Ми можемо спілкуватися по телефону із родичами. Чи, зрештою, ми можемо писати електронні листи друзям, які знаходяться у різних куточках міста чи навіть планети.
Ніхто не стверджує, що він не вміє спілкуватися! Але при цьому заберіть із розмови реального адресата – ту людину, до якої ви звертаєтесь – і перенесіть сам процес спілкування на папір – і ви зустрінете безліч людей, які стверджуватимуть, що „вони не вміють писати”.
Але де ж тут логіка?
Взяти хоча б ту саму електронну пошту! Абсолютній більшості людей зовсім не складно писати електронні листи! Вони не переписують, не переосмислюють і не виправляють їх по 10 разів, перш, ніж надіслати. Як наслідок, більшість електронних листів виявляються чіткими, лаконічними і дуже вдало справляються зі своїм завданням – донести певну думку (інформацію) до адресата.
Як і хороший запис до блога, вони мають свою сюжетну канву і формуються за всіма правилами утримання уваги. Пригадайте листи, які вам доводилося отримувати від знайомих та друзів (спамери тут не враховуються). Готовий посперечатися, що вам було цікаво читати їх, хоча автори цих листів навряд чи докладали надмірних зусиль для написання. Електронні листи чудово утримують увагу читача!
Якщо спробувати проаналізувати цю проблему глибше, то стане очевидно, що на заваді авторам стає зовсім не невміння писати. Проблема полягає в тому, що людина сприймає статтю, пост чи коротку замітку до блога інакше, ніж електронний лист до товариша. І це сприйняття заважає їм писати! Слова стають недоречними, фрази – невлучними, а весь текст – неефективним та складним для сприйняття.
Автор фотографії:
Наскільки здатність писати залежить від натхнення?
„Немає натхнення – немає письма” – це ще одне часто використовуване виправдання блогера. Можливо, класикам світової літератури для створення шедеврів художньої творчості і було потрібне натхнення? Думаю, середньостатистичному українському блогерові ще дуже далеко до Хемінгвея чи Франка! Тому варто ще раз задуматися: навже нам справді так потрібне те натхнення?
Коли ми зустрічаємося з товаришами, колегами чи знайомими, невже ми відмовляємося розмовляти з ними, обґрунтовуючи це відсутністю натхнення? Чому б створення замітки до блога не сприймати саме через призму комунікації?
Я не пишу, а ви не читаєте! Ми спілкуємося одне з одним!
За підтримки:
Український фан-сайт гри Left4Dead. Український інформаційний портал про новий зомбі-штутер від творців Half-Life!
Новогодня акция от лучшего блог-хостинга Эскхостинг! При заказе введите промо код 2009 и получите 1 месяц хостинга бесплатно!
Вас интересует гостинница в Петербурге? В таком случае, думаю, вы не откажетесь получить 30% скидку!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:Яку помилку робить більшість авторів-початківців? | Українська блогосфера ()
Pingback:9 речей, які я усвідомив завдяки блогінгу | Українська блогосфера ()
Pingback:Не існує такого явища як талант! | Українська блогосфера ()
Pingback:Ділюся своїми секретами написання якісних статей | Українська блогосфера ()
Pingback:5 порад щодо написання статті, коли немає натхнення | Українська блогосфера ()