Автор фотографії:
Переживши не так давно масову крадіжку контенту з «Української блогосфери» і успішно відстоявши свої права, я вирішив поділитися деякими новими знаннями, які, можливо, стануть у нагоді людям, що втрапили у подібну халепу. Адже до тих пір, поки сайт, зроблений НЕ для людей, хоча б потенційно могтиме приносити прибуток своєму вебмайстру, подібні прикрі випадки продовжуватимуть траплятися. І тільки від нас залежатиме – миритися чи боротися з ними!
У цій статті я розповім про те, як боротися із масовою крадіжкою контенту – тобто копіюванням всіх матеріалів вашого сайту або ж навіть клонуванням (телепортуванням) всього сайту разом з дизайном і розміщенням його на майданчику зловмисника. Навіщо це потрібно, запитаєте ви? Відповідь очевидна: Для того, щоб не докладаючи практично ніяких зусиль, отримати доволі потужний (з великою кількістю сторінок) структурований, а головне – унікальний (з точки зору пошукових механізмів) сайт, який пізніше зможе заробляти гроші на біржах лінків або ж просто використовуватиметься для «накачування» ваги доменові, щоб у майбутньому стати притулком для нового повноцінного проекта на вже розкрученому домені.
Технічно це зробити зовсім просто. Сьогодні існує безліч програм, які дозволяють завантажити сайт із мережі повністю (тобто всі html-сторінки сайту зі всією їх внутрішньою структурою). Звісно, у цьому випадку йдеться не про повністю функціонуючий ресурс, а радше – про його «привид» (нединамічний html-клон). Такий сайт не буде оновлюватися, на ньому ви не зможете залишати коментарі, а всі динамічні блоки перестануть працювати. Але зловмиснику це й не потрібно. Йому потрібен унікальний (з точки зору пошуковиків) контент, який легко створюється шляхом банального автоматизованого (пам’ятаєте – цей сайт ніхто не буде читати) перекладу українського контенту на російську мову. Йому потрібна надійна структура (правильно перелікувати внутрішні посилання на свій клон, а всі зовнішні – переписати редиректом на якийсь інший ресурс). І все – паразитуючий блог-клон готовий!
Як виявити паразита?
Ви можете спокійно собі жити, продовжуючи писати статті і дивуючись, чому пошукові механізми почали ставитися до вас трішки прохолодніше, навіть не підозрюючи, що у вас з’явився паразит. Так само було і в моєму випадку! Свого клона я виявив, перевіряючи індексацію у Яндексі свого блога і випадково натиснувши на посилання «всі зображення на цьому сайті». Подив викликало те, що більшість зображень із мого блога (які я сам особисто туди завантажував) мали підпис якогось абсолютно «лівого» ресурса. А перейшовши на цей ресурс, я зрозумів, у чому справа! Мене клонували!
Втім, виявити паразита можна і простіше. Варто перекласти на російську мову якусь одну чи дві короткі фрази із ваших ранніх статей (ранні статті майже гарантовано потрапляють у клон) і ввести їх у пошуковик. Наприклад, один із українських блогерів Юрко Опаренко знайшов свого клона саме таким чином, ввівши у пошуковик фразу «Блог Конспиратора».
Зрозуміла річ, що всі ці заходи мають сенс лише після того, як паразитуючі клоно-блоги вже потрапили в індекс пошуковиків. До того ви можете натрапити на ресурс зловмисника хіба що випадково.
Як боротися з клоном?
Теоретично, існує безліч інстанцій, куди можна написати у випадку, якщо ви помітили, що ваш контент копіюють. Адже такі дії є не чим іншим – як грубим порушенням ваших авторських прав. Але на практиці позитивного результату можна досягнути лише при спілкуванні з хостером. Адже саме він несе відповідальність за інформацію, яка розміщена на його майданчику.
Звісно ж – тут також існує багато підводних каменів. Хостери бувають різними. Одні з радістю підуть вам назустріч, як тільки ви надасте докази того, що ваш блог було скопійовано. А інші, цілком можливо, будуть до останнього прикривати своїх клієнтів і здадуться тільки після того, як судовим рішенням у них буде відібрано діапазон IP-адрес. Втім, на моє глибоке переконання, більшості нормальних хостерів не дуже хотілося б доводити справу до суду (адже вони чудово розуміють свою неправоту). І тому, як тільки вони переконаються у серйозності ваших намірів – клона буде забанено!
Автор фотографії:
Як визначити реального хостера?
Для пошуку whois даних про ресурс зловмисника я користувався чудовим сервісом Domain Tools. Він надасть вам всі дані про будь-який сайт. Але навіть у випадку його використання інформацію про хостера можна поставити під сумнів. У моєму випадку було отримано такі дані:
domain: AJUUB.RU
type: CORPORATE
nserver: ns1.ajuub.ru. 87.118.116.100
nserver: ns2.ajuub.ru. 81.176.228.118
state: REGISTERED, DELEGATED
person: Private person
phone: +7 495 4245444
e-mail: yan.tkachenko(at)mail.ru
registrar: REGRU-REG-RIPN
created: 2008.10.30
paid-till: 2009.10.30
source: TC-RIPN
Коли ж я спробував пошукати інформацію по одній із IP-адрес, то отримав наступне:
inetnum: 81.176.228.0 – 81.176.231.255
netname: QWARTA-NET
descr: Quarta network
descr: 121357, Moscow, u/b 22person: Sergey P. Dugin
address: 121357, Moscow, u/b 22
address: Russia
remarks: phone: +7 095 772 2011
phone: +7 495 772 2011
e-mail: drug(at)qwarta.ru
nic-hdl: SPD2-RIPE
source: RIPE # Filtered
remarks: modified for Russian phone area changes
Якщо вірити цим даним, то хостером цього сайта є такий-собі сервіс QWARTA. Втім, лист за вказаною у контактах адресою ні до чого не призвів.
Але й тут не обійшлося без добрих людей! Андрій Поданенко розповів, як можна визначити реального хостера, на чиїх серверах знаходиться ресурс зловмисника. Все виявилося доволі просто – за допомогою команди «tracert» у cmd-панелі вашого комп’ютера (або за допомогою відповідного онлайн-сервісу) скануємо шлях до потрібного нам сайту. В моєму випадку це виглядало приблизно так:
traceroute to ns1.ajuub.ru (87.118.116.100), 64 hops max, 40 byte packets
1 192.168.0.1 (192.168.0.1) 1.790 ms 0.546 ms 0.968 ms
2 deeding-treasure.volia.net (93.74.252.1) 9.942 ms 9.567 ms 8.973 ms
3 v76.g2-14.opal.volia.net (82.144.195.11) 10.988 ms 8.580 ms 7.998 ms
4 v114.TenGig3-2.diamond.volia.net (82.144.193.204) 15.053 ms 9.435 ms 12.009 ms
5 r9-ae5-89-Fra-Anct.DE.DataBone.net (217.28.250.61) 48.345 ms 46.726 ms 47.314 ms
6 * * *
7 megatron.mirahost.ru (87.118.116.100) 50.279 ms 47.712 ms 47.343 ms
В останній стрічці бачимо сервер, на якому розміщено ресурс зловмисника. З високою ймовірністю вона буде включати адресу хостера.
Після цього залишилося зовсім небагато. Пишемо хостерові листа з поясненнями, що саме ваш сайт є оригіналом і чому ресурс-клон потрібно видалити (деякі шаблони листів хостеру ви можете знайти у відповідній статті на моєму особистому блозі). Чекаємо деякий час, і якщо все складеться так, як ми очікували – маємо щасливий фінал.
Що робити, якщо хостер виявився міцним горішком?
Тут вже все залежатиме від серйозності ваших намірів та бажання боротися за свої права. Відразу скажу – якщо ви подасте у суд, то гарантовано його виграєте. Проблема лише в тому, що мало хто з українських блогерів захоче витрачати гроші та час на судову тяганину. Але можна діяти й не так радикально!
Можна написати відповідні листи з поясненнями реєстратору доменів, пошуковим механізмам (в першу чергу Google та Яндекс) ну і звісно ж – самому зловмиснику.
Варто також пам’ятати, що подібні ресурси створюються у першу чергу для заробітку на біржах лінків – тому є сенс звернутися до них також. Кожна біржа завжди наголошує на своїй «чистоті» та «відбірності розміщених у неї майданчиків». Дуже сумніваюсь, що вона захоче поставити під сумнів свої ж слова, відмовивши вам у видаленні ресурсу зловмисника. Адже у вас є блог і читачі, і ви точно не пропустите можливості написати про реальну «відбірність» майданчиків на біржі.
Словом, навіть отримавши відмову від хостера, ви маєте безліч способів боротися з несправедливістю та нахабством! Головне – не опускати руки. І бажаю вам завжди досягати перемог у таких випадках!
За підтримки:
Хостинг для блогов от Эскхостинг! Домен в подарок! При заказе введите промо код 2009 и получите 1 месяц хостинга бесплатно!
Историческая реконструкция – блог для тех, кто не только интересуется историей, но хочет ВИДЕТЬ, как все было на самом деле!
Блог о судебных актах. Да-да, вы не ошиблись! Теперь в блогосфере можно найти и такое!
Схожі записи
Якщо вам сподобалася стаття, буду вдячний за її підтримку у соціальних мережах (Twitter, Facebook, Google+ та вКонтактє)
Pingback:3 плюс 2 плюс 1… Випуск №25 | Українська блогосфера ()
Pingback:«Борітеся – поборете» … чи ні?! | Інтернет щоденник `virua` ()
Pingback:Кражіка контенту | Sidirom's Blog ()
Pingback:3 плюс 2 плюс 1… Випуск #70 | Українська блогосфера ()
Pingback:Копіпаст, безглуздий і невблаганний або Кілька слів про крадіїв контенту! | Українська блогосфера ()